Krvacanie a bolest po prvom sexe

Príspevok v téme: Krvacanie a bolest po prvom sexe
qwertyyy

Prosim Vas, mam taku trosku blbu otazku. Jedna sa o to, ci je prirodzeny jav, ze po prvom sexe zena krvaca. Akt bol dost bolestivy (dokonca este aj teraz som ubolavena), a dost som krvacala. Lenze krvacam aj druhy den, len trosku, nie je to prilis. Mam tyzden pred menzesom, tak neviem, ci by to mohlo mat suvis. Posledne 3 cykly mi dost haprovali, dostala som aj o tyzden skor, takze teraz absolutne neviem, co sa deje a ci to co sa deje, je ok. Lekarka je zial momentalne na dovolenke. A este otazka, mali sme nechraneny sex s tym, ze sa priatel urobil mimo. Mam teraz strach, aby to nemalo nasledky. Lenze, aj keby som si vzala tabl. po, tak sa bojim, ze si rozhadzem telo hormonami, nakolko chcem zacat s uzivanim HAKu. Prosim, vyjadrite mi svoj nazor. Dakujem

rena23

Uvolni sa a daj si na cas pauzu. Je mozne, ze to este trochu boliet bude, ale cim dalej (a cim budes uvolnenejsia) tym menej.

qwertyyy

Dakujem vam za odpovede. Ano, styk bol velmi bolestivy, az som si myslela, ze to nevydrzim. Tiez som si myslela, ze sa len trosku objavi krv a nie, ze to tam vsetko zakrvavim. Aj priatel sa dost zlakol, co sa deje. Po samotnom akte je uz 24 hodin a ja mam stale dost bolesti (najma ked sedim, alebo vstavam). Krvacanie trosicku ustupilo, uz mam len take spinenie pri moceni. Na vlozke od rana nepribudlo nic. Takze menzes to nie je. Lenze trapi ma este jedna vec, teraz sa nedokazem uvolnit, som stale taka "napata" a stiahnuta, dufam, ze to vazne casom prejde. Mam strach pred dalsim sexom, ze to opat bude take bolestive. Ono, ked sa priatel uz dostal dnu, tak bolest pominula, len mam stale zafixovane v hlave tu prvotnu bolest, ach strach a hroza :-)

hugolin

rena23 ved si si vzapati hned sama odpovedala. Presne to iste som myslel aj ja, panenska blana pripadne aj trenim okolitych tkaniv pri prvom pohlavnom styku, na ktory este nie je posva zvyknuta sa aj to predsa musi nasledne vycistit. Navyse pise, ze bol prvy styk dost bolestivy.

rena23

Hugolin, som vazne zvedava, co ju to robilo pannou a co sa to z nej vlastne ma vyplavit. ;-) Prosim napis!
qwertyyy, je normalne, ze po defloracii krvacas a boli Ta to, pretoze sa pretrhol hymmen (panenska blana)a doslo k poskodeniu tkaniv. Ale, tak ako pri inych lahkych poraneniach, by to malo v priebehu par hodin ustupit. Podla toho co pises, uz nejde o taketo krvacanie, ale skor o nejaky zapal. Ak sa bolest nezlepsi, pripadne dostanes teplotu, chod na pohotovost.

qwertyyy

doktorke urcite pojdem, uz len kvoli tomu, ze mam nepravidelny cyklus a tiez kvoli haku. Len ako napotvoru musi mat teraz dovolenku. Mam vazne zmiesane pocity, pobolieva ma aj v oblasti krizov, ako pri menzese. Vobec som si teda nemyslela, ze to "prvykrat" bude take bolestive a krvave. A aky mas nazor na tu tabletku po a rozhadzanie hormonov v tele?

hugolin

Podla mna je to normalne, asi sa este cistis zvnutra. Vies vsetko, co ta robilo pannou sa teraz musi vyplavit z tvojho tela von. Malo by to prejst. Ak to bude pretrvavat tak potom urcite utekaj k doktorke sa poradit, ked jej skonci dovolenka alebo na pohotovost. Mozno ti este niekto iny poradi konkretnejsie. Drzim palce, nech sa ti to da naspat do normalu.