Mam sa coho obavat, ze?

Príspevok v téme: Mam sa coho obavat, ze?
majka__

myslim, ze moja tema bude od tych "dietarskych" trosku ina. moj problem spociva najma v tom, ze za poslednych 5 mesiacov som pribrala zo 78 kg na 84 kg (co je "peknych" 6 kg). mam vysku 178 cm a uz ked som vazila 78 kg, tak mi lekarka povedala pri preventivnej prehliadke, ze si mam dat pozor na vahu a ze uz nemam pribrat ani deko... nemam nejake zdravotne problemy z vahy (napr. zvyseny cholesterol alebo cukrovku alebo co - vsetko je v poriadku). ibaze ja by som sa rada dostat na takych 70 kg aspon (co v mojom terajsom pripade znamena zhodit 14 kg). nechcem ich schudnut za mesiac, lebo viem, ze za dalsie dva by som pribrala 30 kg. mohla som tak pribrat aj z hormonalnych liekov, ktore beriem z endokrinologie (Euthyrox 100)? je pravda, ze v aprili a maji som sa ucila na statnice a vtedy som v nervoch zjedla mozne i nemozne... (ale to som pribrala "len" 3 kg). co by ste mi odporucali, kedze na dietu ako taku ist nechcem (mam namysli tie bludy ako mliecna dieta, 90-dnova dieta, ovocna a neviem este aka...)? totiz niektore diety som uz vyskusala (ako napr. spominanu 90-dnovku), ale samozrejme som zistila, ze je to velky blud a ze som vydrzala nanajvys 2 mesiace pri nej (a jasne, ze sa mi kg vratili vsetky + nieco navyse). mala by som cvicit, upravit si stravu... to som sa pokusala (s tou upravou stravy), ale sledovat som si to vydrzala mozno 2 tyzdne (i ked je pravda, ze som kustik schudla), ale potom, ked som to sledovat prestala, som pribrala spat... co je pochopitelne a viem, kde je chyba. vsetko zalezi od toho iba, ze sa musim zatat (v strave) a zacat pravidelne cvicit, ze? ked ste mali chut na sladkost, co ste si dali (snazim sa susene ovocie, bebe dobre rano a tak...)? mam v tom trosku vacsi zmatok... mimochodom, mam 22 r. (zeby ste si nemysleli, ze pise 14-rocna pubertacka...)

hardcore

sa vyserte na diety. Tie diety su uplne... Aj tak z nich schudnete na mesiac. Jedine co urobia je ze vam spomalia metabolizmus.
Spocitaj si svoj priblizny bazalny metabolizmus na www.kaloricketabulky.cz si das svoj vek, vahu, vysku. Ten vypocet je odhad. Vyjde ti napr ze tvoje telo potrebuje cca 1500 kcal, tak si urobis 5 jedal ktore maju 300 kcal, Ak si das sladkost nezufaj mas to miesto jedneho jedla. ale ta sladkost ta nezasyti. Urob to napriklad tak ze si das vela zeleniy = malo kalorii + kuracie maso. Uvidis ze ta to zasyti a urcite z toho nepriberies.

majka__

smii: tak o takom niecom som este nepocula. ja som z PO, ale neviem o tom, zeby u nas nieco take fungovalo. skusim mrknut.

smii

existuje skupinova psychoterapia obezity. Viem, ze nie si obezna, ale asi ani nechces cakat, kym budes. Ludia s nadvahou sa pravidelne 1-2x do tyzdna stretavaju a postupuju podla urciteho programu chudnutia. Nejde tam o ziadne diety, skor ide o vzajomnu pomoc pri dodrziavani zdravej zivotospravy. V KE to robi jedna psychiatricka, ale neviem meno. Urcite nieco podobne prebieha v kazdom vecsom meste, skus si to pozistovat. Drzim ti palce!

majka__

uf... tak ma asi bude pohanat to, ze som tak nepekne pribrala... ale poznate niekto tie lieky? lebo z jednej strany pocuvam, ze sa z nich pribera a z druhej, ze nie...

sweet_lolitta

ahoj, ja som schudla (nepotrebovala som, ale musim povedat, ze teraz je mi lespie) najma vdaka zmene jedlanicku. ak chces poslem ti mail :)