HAK-akne plz

Príspevok v téme: HAK-akne plz
zuza3214

zdravim. beriem HAK koli problemovej pleti,viem ze je to blbost , to mi nehovorte ale clovek ked je zufaly zrobi vsetko pre krasu...beriem to uz od konca febriuara uz to je celkom v pohode aj ked som myslela ze teraz by to malo byt uz uplne v pohode po takom case ale cervene flaky stale mam a aj obcas sa mi vytvori nejaka hnisava hnusna vyrazka ktoru mam aj tyzden........ale teraz sa chcem ine opytat....asi pred necelymi dvoma tyzdnami sa mi stalo ze som si dala tabletku o 14:15 a okolo 15 som vracala.....mohla som to vyzvracat a narusit system?myslela som ze nie ale teraz sa mi trosku zhorsuje plet zas a uz ma to teda riadne stve ked si clovek na nieco zvykne a uz je s tym celkom spokojny ale na lavom lici uz vidim take tri podkozne vyrazky z ktorych mi vzdy vzniknu tie najhorsie vyrazky....myslite ze mam zajtar vziat dve tabletky alebo co robit,co s tym??

zuza3214

fuha tak to musi byt strasne tak to si budem davat bacha ale tie podkozne nevytlacam kym nevidim ze uz hnisaju alebo tak a teraz uz budem len potierat tou solou alebo alpou ale asi len pokial som doma...lebo kebyze mam tak ist niekam,no neviem neviem...drzim ti palce nech to uz je v poriadku

hassy

pretoze kozmeticka vie (resp mala by vediet) ako tu vyrazku podchytit aby vysla cela aj s korenom, a aby nezostali zvysky ktore sa roznesu...ono to vyzera jednoducho ze ved stlacim a ide to, lenze ono to funguje na trochu zlozitejsom principe ta vyrazka :) davaj si tu vodu so solou, popr. alpu, mozno bude treba pockat dva tri dni, ale aspon zmyzne, nebudes mta ziadnu jazvysku po vytlaceni a pod.

inak aks a ti robia podkozne vyrazky, davaj si pozor na to vytlacanie, aby si si nezmyslila vyrazku s cystou. mne sa spravila cysta pri oku, myslela som ze je to vyrazka, chcela som vytlacit, a dopadlo to tak ze som celu tvar mala spuchnutu, od infekcie, tyzden som na antibiotikach, a vcera som bola na chirurgii nech mi to daju do poriadku, kedze na mieste kde bola cysta sa spravl obrovsky vak s hnisom....no neprajem to nikomu :(

zuza3214

ja viem no ale ja vacsinou vytlacam az take co uz sa ich clovek len dotkne a sami vyletia....ale ako je mozne ze napr. kozmeticka moze vytlacat?vtedy sa mi nemozu rozmnozit?......inak tie 3 podkozne co som vravela ze uz citim tak z jednej som uz vcera mala taky mensi biely hnis a dala som si na to tu vodu s morskou solou,je tam stale sice, ale nezvacsila sa :-)

hassy

zuzi lenze tie vyrazky sa ti budu robit stale dookola nove a nove....tak neviem ci je lepsie pockat paru dni s vyrazkou, ktora zmizne (mozes sa poradit s koznou na nejakom kreme, ja som si natierala alpu a VZDY sa mi vysusila), alebo ju vytlacit s tym ze do nekonecna sa ti budu robit nove a nove...ak vidis ze sa ti zacina robit vyrazka, natri si ju alpou, alebo vodou so solou, alebo teatree, vysusi sa a zmizne, nestihne ani dozriet...

zuza3214

lenze to sa kazdemu povie ze evytlacat ale myslim ze nikto nevyjde do spolocnosti s bielym hnisom niekde na tvari na viditelnom mieste :-((

siisa 25

no viem ze sa nemaju vytlacat,ale ked ja mavam take hnusne ze sa stym ani nic ine robit neda same od seba mi nikdy nezmiznu,tiez beriem hak aj kvoli akne dlhodobo,jedna tabletka aj viac vynechanych v cykle nema na stav pleti ziaden vplyv,to je dlhodoba zalezitost to je pravda

hassy

zacni jest viac zeleniny a ovocia...pises ze mastne nejes kazdonenne - nejedz ho vobec, a vyrazky sa NEMAJU vytlacat...je jedno ze ma umyte ruky, vreckovku, mozno tebe sa zda ze ju vytlacis celu, ale tlakom si tu infekciu z vyrazky pod kozou roznesies dalej, a vznikaju nove a nove...

zuza3214

jaj tak dakujem,potom dobre lebo uz sa bala ze sa to pokazi cele.....no ja sa snazim,hlavne dodrziavam pitny rezim,je pravda ze ovocia az tak nejem a zeleniny ale zaroven nejem ani nejake mastne jedla kazdodenne a vyrazky si vytlacam ak su zapalene ale vzdy s poriadne umytymi rukami a s vreckovkou....takisto celkovo ked sa niecim natieram tak si poriadne umyjem ruky a necham volne vyschnut aj tvar nechavam takto vyschnut,neutieram ani do uteraka............a ten stres moze byt ale ja si to vobec neuvedomujem ja sa necitim byt vystresovana ved nemam z coho ale napr. ohryzam si nechty stale uz od mala :-/

odpovedam

Jedna vyvratena tabletka nema taky vplyv na plet. Je to dlhodoba zalezitost. Plet ti neupravia len hormony - maju ju zlepsit, nemusia ti plet uplne vycistit. Dolezita je aj tvoja strava a pomer medzi prijmom a vydajom energie, mnozstvo stresu, hygiena a fakt, ci s vyrazky vytlacas alebo nie...