sebavedomie...

Príspevok v téme: sebavedomie...
Karolina.

ahojte vsetci...mam taky mensi problem...ja viem..miliony ludi ma ovela horsie starosti v zivote..maju zdravotne, financne, osobne a mnozstvo dalsich problemov...ale ja nedokazem zit s tymto..velmi nizke sebavedomie..zacalo sa to v puberte...momentalne mam 20 rokov..a stale to pretrvava..citim sa menejcenna..trapim sa najma koli postave..ako kazda zena..mam mensie prsia a viem ze zazrak sa uz nestane..kazdy den len skumam ci nie su vacsie.samozrejme ze nie su..mozno sa niektora z Vas v tychto slovach najde..snazim sa jest bielkoviny, pijem chmelovy caj, mlieko, pivo ale bohuzial vsetko je marne..antikoncepciu uz beriem treti rok..ziadne zmeny nevidim..priroda ma teda v tejto oblasti prilis neobdarila...nechcem sa uz trapit..ale nedari sa mi...

Karolina.

lenze ja nosim podprsenky s vypchavkami...preto ta velkost...cez prsia mam iba 88 cm..moje su tak akurat do ruky..nic moc

lost

karolina, wow, ved 75B/C su velmi dobre podla mna :-)
(Nie len preto utesenie, ale uplne seriozne...) :)
Ved na take by si mohla byt skor hrda :)

miriam336

guru123
moj byvali mal maly penis snad 10cm ked mu stal a sebavedomia mal na rozdavanie, zacala som s nim chodit a po 3 mesiacoch mi povedal ze on dlhsie ako 3mesiace s babou nechodi... tak on si komplexi nerobil a my si budeme? co vam sibe? :-)

mona07

ja som mala taky isty problem, mam A cka a tiez som bola mala z toho koplexi a este mi ich robil byvali ked sa obzeral po prsnatkach,
teraz mam nadherneho chalana ktoreho mi vsetky zavidia, baby sa po nom obzeraju a on je so mnou a prave jemu sa pacim taka aka som, naucil ma mat rad svoje telo takze nezufaj
a vobec kto povedal ze idealne je mat velke prsia?

romank.a

Ty nosis kosiky B-C a trapis sa pre male prsia?? Tak to uz fakt neviem teda ze co mam ja povedat:D
Ako nehnevaj sa, ale mat pocity menejcennosti kvoli normalnej velkosti..

Laura254

Ježiš veď ja nosim 70 B alebo 75 A zaleži na strihu a vnimam ich normalnej velkosti, vobec sa mi nezdaju male. Ak by ti aj ačko bolo velke tak to už by som aj ja bola smutna. Mala som kamaratku ktorej veru ačkove podprsenky boli velke :-). A ja osobne by som väčšie nechcela, lebo ak sa aj vystriem bolo by mi trapne mať ich väčšie mne sa pačia ake su take akurat. Určite si na tom tak aj ty nie?

Karolina.

dakujem vsetkym co sa ozvali...ste naozaj mili..snazim sa to brat uz tak ako to je..pre upresnenie nosim podprsenky 75B/C..kedy ako...mamina mi hovori, ze ona mala take iste a ze sa s tym vobec nemam trapit..ma pravdu..taka som sa narodila a nebudem na sebe nic menit..ale zase ked je leto, chodi sa na kupaliska, nie je mi vsetko jedno..no co uz..ako napisal lost..hlavne ze nejake vobec mam..nie som zastanca plastickych operacii..takze silikon u mna nehrozi..nepatrim medzi dievcata, ktore sa chcu len predvadzat..pozrite sa na mna, aka som krasna..ja sa len chcem citit dobre vo svojom tele a byt s nim spokojna..

lost

A zaroven, k tej dokonalosti, vela ludi ma chybu, alebo chyby. Priroda neda vsetko krasne na jedno telo. Nieco zoberie a nieco prida..

Urcite aj Ty mas nieco krajsie ako iny, krajsie ako priemer, nieco unikatne co vyzaruje ze si to "Ty" - unikatny clovek, hoci "nedokonaly", aj v tom je krasa, v tej nedokonalosti :)

lost

Radsej male ako obrovske.
Radsej male ako rozdielnej velkosti.
Radsej male ako vobec ziadne.

(Tym nechcem urazit, ani nic v zlom, tie tri pripady, len nacrtnut, ze nie vsetk je take cierne ako sa zda byt, a hlavne nacrtnut to, ze existuje vela podobnych pripadov, ked je clovek nespokojny so svojim telom, kazdy z tychto pripadov je asi tak rovnako "zly" na prvy pohlad, no lhana genialne poznamenala ze netreba vnimat svoju hodnotu cez prsia.)

Hlavne ze su zdrave.

Iste, mozno sa da povedat ze "ale take velkosti 'x' su dokonale, vyzerali BY ták dokonale so ozvyskom casti tela..)
lenze, ten faktor X je relativny, alebo proste takmer nedosiahnutelny v realnom zivote, pretoze kazdy clovek (jak nositel tak pozorovatel) tu dokonalost o velkosti 'x' vnima inak, niekto v C, iny v B a niekto v A alebo preco nie zas v D a iny v E aatd (poradie je nahodne)..

Cize, aj ked mas male, stale existuje naozaj vela ludi, pre krotich su prave tie male prsia dokonale a nieco uzastne..

Mozno nie prave pre Teba, pretoze .. hmm no neviem preco, mozno si prave take videla v TV? Alebo v casopisoch alebo na kamoske s plastikou ci bez nej, alebo kdekolvek.. Tazko povedat (poradit?) preco by Ti prave tie tvoje (vacsie) vysnivane "nepasovali" viac.. Ale ked si to tak vezmes, ktovie kde je hranica a ktovie co by Ti prekazalo ak by si ich aj dosiahla.. Podstata cloveka nespociva ani tak v tom "fyzicne" alebo telu, ako v mysleni, inteligencii atd :)
Cize mozno je lepsia sa nad to nejak povzniest, alebo mavnut rukou ze "no a co?!" .. proste povedat si "mam prsia", "super", "mam ich", "a su pekne", "este viac super", .. takto sa chvalit pred zrkadlom (osamote, aspon zo zaciatku), a nabrat nejake to sebavedomie.. nikto Ta pri tom zrkadle nebude vidiet, neni to trapne, ale mozno sa tak da ziskat aspon zaklad sebavedomia, alebo aspon par percent navyse :)

Kaslat na tych dokonalych ludi co maju perfektne telo :D sanca ze ho maju prirodzene je aj tak extremne nizka a mozno niekde 1 z miliona (realne, seriozne), aaale zase.. je to dokonale len pre niekoho, pre ineho nie :)

To je ako ked, existuje muz co tvrdi "dokonala je 50kg zena" a dalsi co tvrdi "dokonala je 80kg zena".. KTO ma pravdu? ;-)

Mozno si povies "mne sa paci skor ta 50kg, tak prave ona".. avsak, ak BY clovek nemal genetiku ktora BY povolila tak nizku hmotnost, tak sa s tym treba proste zmierit.. Nie je to zle, je to lepsie ako vecne nariekat (nie v zlom), plakat (nie v zlom), a miesat negativne myslienky a tym si len nicit psychiku a evnetualne aj zdravie..