Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Polyp hrubého čreva

Príspevok v téme: Polyp hrubého čreva
verula

Dobry den. Mám takýto problém, 2 x som už mala polyp na hrubom čreve , ale boli male , teraz som nebola u lekarky na gastro uz 3 roky i ked som mala obtiaze stale som sa chystala , a potom som neisla kvoli inemu zaneprazdneniu a bola som na seba nervozna , až konečne teraz som isla , ale asi uz neskoro, Naša lekárka mi našla polyp velky stopkaty vraj 1.5 cm velky na 2 cm stopke a široky vzala mi vzorku na ktoru ešte , len čakáme obavam sa toho najhoršieho , ona mi ten polyp neodstranila vraj je siroky a velky a preto na Klenovej v Ba mi ho maju odstranit po spresneni hystologie, velmi sa bojim .že to nedopadne dobe ,mám 50 rokov , Načo mám rátat ? Su tieto stopkate polypy aj zhubné? Konečne som sa dočkala vnučky a teraz ja musíím odíst ? :-( Dakujem za odpoved A ešte by som rada vedela či to nebude komplikovane odstranit ?

Pytia

Dobry večer Vám prajem čitam a som stoho veľmi smutna zajtra mam 61.r. päť operacii a ktomu polip 4.cm vysledok bude o tyžden a neviem čo robiť poradte mi ďakujem všetkym za odpoved

Pytia

Dobry večer Vám prajem čitam a som stoho veľmi smutna zajtra mam 61.r. päť operacii a ktomu polip 4.cm vysledok bude o tyžden a neviem čo robiť poradte mi ďakujem všetkym za odpoved

Jefitto

Polypy samé o sebe zrejme ani nie sú nádory, a ak aj áno, tak sú určite nezhubné. Ak sa vyskytnú, je však väčšia šanca, že človek v budúcnosti môže dostať rakovinu. Dávajte si na to pozor mladá pani, dúfam, že žijete, ako sa má (t.j. nekúrite, nepijete veľa alkoholu, nekonzumujete nezdravé fast-food žradlo a pod. )

Ešte máte kopec času pred sebou, hlavu hore ;)

rumpel

Chodim na kolonoskopiu uz tri roky po sebe a vzdy sa nico njde su sice uplne male ale su.Prvy krat som bol po pedesiatom piatom roku a odvtedy chodim kazdy rok a urcite budem pokracovat pokial bude treba.
Drzim palce vsetkym co sa lieca a ostatnym doporucujem vysetrenie aj ked nie su problemy,ja som tiez nemal ziadne problemy ani priznaky isiel som len preto lebo som mal 55 rokov.

jjaro

dobry den chcem sa opytat mal som uz polip odstranili mi ho kolonoskopiou ale zda sa mi ze mam podstatne veci polip bojim sa ist lekarovy ze ma budu musiet operovat nevie mi niekto poradit aky velky polip vedia odstranit kolonoskopiou dakujem

chlap z hory

ppbf mila p. verula.rád by som vás upokojil,pretože ja som to na vlastnej koži prežil . v pondelok 14.oktobra mi vkošiciach kolonoskopicky odstránili polyp veľký 3-6 cm ktorý krvácal,takže som ušetrený od operácie a narkozy.výsledok z hystologie bol dobrý,pretože išlo ešte iba o dyspláziu stredného stupna,ktorá nie je zhubná.polyp bol veľký tiež stopkatý a samotnu kolonoskopiu určite vydržite aj ked nafuknuté črevo bolí,samotné odstranovanie polypu skoro necítite.prajem všetko dobre.

verula

Milá bibi si strašne zlatá tvoje slová ma potešili, ale ja ten polyp tam mám už iste viac než rok, pretože uz aj predvlani som mala krv v stolici a tiež tieto potiaže bolesti brucha a naduvanie, naposledy som bola na Gastro pred vyše troma rokmi (žial) V rodine sme mali mojho stryka čo zomrel na rakovinu hrubeho creva , ale inak neviem o inom , aj som to vravela lekárom , že mám aj krv v stolici a vraj to je, len nejaká viroza . A teraz som takto dopadla . Viem ,že na Klenovej su perfektný lekári na gastroenterologii , Dakujem za povzbudivé slová

bibi1234

Verula, na Klenovej(na gastre) pracuju velki odbornici-lekari aj aj sestricky su perfektni-v skutocnosti najlepsie zladeny personal, aky som v zivote v zdravotnickom zariadeni zazila(dokonca sa s nimi da aj posrandovat, lebo maju fantasticke povahy-najviac dr. zitnan a sestricky:O))))), takze sa nemas coho bat, lebo si v dobrych rukach!!! polyp je nezhubny nadorcek zo zlazového epitelu a jeho transformacia na karcinom trva nejaky ten rok(zalezi, ci mate polypy v rodine dedicne, ak nie moze to byt aj vyse 10rokov), takze uz nic neodkladaj a sup s nim von! Si este mlada, neutapaj sa v negativnych myslienkach! naber silu a odvahu!!! Budem Ti strasne drzat palce a priat Ti, aby Ti to dobre dopadlo!!!!:O))) daj potom vediet, nech sa o Teba nebojime...

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Polyp hrubého čreva - Fórum - ZDRAVIE.sk