Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Artroza?

Príspevok v téme: Artroza?
Damme

Ahojte

Ako zistím, ze ci mam artrozu alebo je to nieco iné? Mam 29 rokov, pobolievaju ma klby (ramena,zapästia,krize, clenky)....je to uz dlhodobejsie, zapaly to nie su, nemam ani opuchy, mam obmedzenia pri niektorych pohyboch, hlavne ked ide o nárazy na jednotlivé klby.
V minulosti som aj posilnoval, snad aj zbytocne pretazoval ..atd. Pri náhlej zmene počasia to uz dopredu cítim "v kostiach"...
Liecim sa na stitnu zlazu, som alergicky na histamin, mavam uzkosti...imunitny system oslabeny.

ojka

ahoj Damme,
MRI je magnetická rezonancia.... (a ani ta nemusí nič v konečnom dosledku odhaliť), to je pravda, že na RTG snímkoch to nemusí vidno, ale ked je už väčšie poškodenie chrupavky, tak to vidno, že je tenšia, alebo že v tom je niečo iné.... noo, ktovie či ti z krvi ale vyšetrovali aj reumatické faktory,ASLO, kys. močovu,... lebo to nie všetci napr. pri preventívnych prehliadkach davaju vyšetriť..... mňa na reumatologiu tiež najprv neposielali, len k ortopedovi, kde sa pokušal len o zazraky,hm, no nič.... tak som si u obvodnej vyžiadala aj ten spomínaný rozbor krvi. Aj ked reuma nie je len zapalové ochorenie (;
takže buď si len budeš hovoriť, že u lekarov ti aj tak nič nenajdu, alebo predsa si ich skúsiť ešte raz obehať, aj ked ťa odniekial pošlu preč, že ti nič nie je (; raz sa príčina určite najde, tak to nevzdavaj.... držím palce

Damme

ojka
ahoj, na reumatologii som v zivote nebol, kedze z krvi zistene nic nebolo..tak ma tam obvodny neposlal, ze nie je treba.......u ortopeda sa tiez nic nedozviem, bol som aj na RTG...ale to nevidno, ze ci ti mizne chrupavka alebo sa degeneruje....len ze mam miernu skoliozu na lavej strane....naposledy som mal krv riešenu asi pred necelym rokom....vsetko negativne, aj moc v poriadku.........neviem, pojdem do toho znova, co ukazu nove vysledky:)...btw., co je MRI ?

ojka

Možno trpíš aj na nejaké ine reumatické ochorenie.... ale všetko sú to len dohady.... Istejšie sa budeš cítiť, keď navštíviš lekara, ktorý ti presnejšie povie, čo sa s tebou deje. Ortoped, reumatolog, príp. RTG, MRI.... Ako vieš, že to nie je zapalove? V krvi sa nič nenašlo?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Artroza? - Fórum - ZDRAVIE.sk