AKO DLHO VYDRZITE BEZ MäSA?

Príspevok v téme: AKO DLHO VYDRZITE BEZ MäSA?
skitlessko

Som obycajny chalan a moja priatelka zaryta vegetarianka.Presviedca ma aby som skusil aspon jeden mesiac zit bez masa.Maso mam rad,ale zas nemusim take veci ako zabijackove hody.Samozrejme mal som dni ked som fical len na paradajkach,broskynach a melone v lete.

Ako dlho podla Vas vydrzi clovek bez mäsa?

Lora K.

Skitlessko, bez mäsa vydržíš aj roky, ale istým spôsobom musíš byť na to ,,typ" (každý to inak zvláda). Rozhodujúca nemá byť tvoja priateľka, ale tvoj pocit, či mäso (bez ohľadu na jeho chuť, vôňu, skrátka pôžitok z konzumácie) potrebuje tvoje telo a dáva ti to najavo signálmi ako je chuť na mäso, ak ho dlhší čas nekonzumuješ. Ja som nejedla mäso cca 9 rokov (no mala som tam asi dve 3-mesačné obdobia, kedy som párkárt mäso zjedla). Po 9 rokoch si človek naozaj odvykne, teda odvykne si skôr, čiže nie je to bežné, mať chuť na mäso. A predsa som dostala chuť na rybu! A tak jedávam mäso, ak mám naň chuť. Nie je to často, ale vnímam to ako signál tela (tu ale treba byť úprimný a nemýliť si chuť na mäso v zmysle ,,mňam, klobása" a signál tela, čo je skôr ,,mám pocit, že fakt potrebujem niečo mäsité" - čiže odlíšiť potrebu a labužnícke chute).

V zásade je dobré riadiť sa potrebami vlastného organizmu. Ak by si sa chcel priblížiť k filozofii tvojej priateľky, napr. ak je za jej vegetariánstvom súcit so zvieratami, skús konzumovať bio-produkty (vajíčka v bio kvalite od sliepok, čo mali výbeh) alebo domáce mäso (od zvierat, ktoré mali voľný pohyb a lepší život...oproti hospodárskym zvieratám).

K mlieku etc.: mlieko, syry etc. konzumujem asi rok v menšom množstve, takmer vôbec. Nepociťujem žiaden deficit, uprednostňujem naše slovenské produkty a cítim sa lepšie ako v časoch, keď som jedávala kopy syra a jogurtov. Mám pocit lepšieho trávenia.

zuzic

suhlas s bibi:) krasne vystihnute:D
co sa tyka mlieka ze zahlienuje..myslim ze su to stale len dohady, nikdy som mlieko ani jogurty a ine v oblube nemala a byvala som velmi zahlienena od jedneho casu sa to ovela zlepsilo zahlienena byvam menej a to sa snazim viac pit mlieko bud kazdy den alebo kazdy druhy. inak som jedalnicek nemenila takze myslim ze je to hlupost.
lost mne zas lekarka povedala ze mlieko nie je skodlive teda pokial nan nie si priamo alergicky

mliekooooo

Je mlieko škodlivé?

Pred nedávnom sa v médiách objavila správa, že na základe štúdie, ktorá sa robila v Karo-linska Institute v Štokholme, môže byť mlieko a mliečne výrobky rizikom pre vznik rakoviny prsníka, vaječníkov a prostaty. Niektorí podnikaví propagátóri zdravej výživy túto informáciu predložili verejnosti ako potvrdený fakt.Liga proti rakovine SR sa obrátila na Medzinárodnú agentúru pre výskum rakoviny v Lyone, aby sa k tejto informácii vyjadril. Odpoveď je nasledovná: Výskumná oblasť diéta a rakovina je zložitá. Doterajšie výsledky, ktoré boli získané vo veľkom množstve štúdií potvrdzujú, že správna diéta môže znížiť riziko vzniku rakoviny o 8 – 12 %. Nových poznatkov pribúda, ale stále platí – menej tukov, červeného, údeného a presoleného mäsa, viac ovocia a zeleniny, a samozrejme vystríhať sa obezity a zvýšiť fyzickú činnosť. Je veľmi dôležité – a to platí pre celú vedu – nerobiť nikdy platné závery z jednej štúdie a treba byť kritický! Musíme mať prijateľný biologický mechanizmus a potrebujeme ho potvrdiť na množstve ďalších štúdií, ktoré zistia, či nejde o omyl alebo zle postavený výskum. A až po zhodnotení spoľahlivých údajov z množstva literatúry sa dá vo svetle nových dôkazov uvažovať o zmenách v určitých informáciách. Takže pite mlieko a jedzte mliečne výrobky bez obáv.

MUDr. Eva Siracká, DrSc.

usiko

nehadajte sa, popravde, neviete, kde pravda je.....ja osobne nepijem mlieko,lebo verim tomu,ze je to sajrajt a udia by nemali pit mlieko cudzich zivocichov, lebo je to neprirodzene, mlieko zahlienuje, sposobuje problemy a aalergie,konzumujem len kyslomliecne vyrobky,ktore su dobre stravitelne....takze si odporujem.....vlastne....

Tiez nejem maso,lebo som citala v odbornych casopisoch,aka znoska bakterii a skodlivin to je, a nebudem predsa do seba pchat nieco,co ma otravuje...faktom je,ze odkedy takto jem, sa citim fajn,omnoho lepsie dokonca krvny obraz vtehotenstve mam ukazkovy a ani neviem ze som tehotna...babo tastie a pribera ako ma, a dokonca za cely cas som som tehotna, som nebola ani lenprechladnuta /robim v skolstve - kopec chorych studentov v uzavretych priestoroch/,ziadne mykozy ani infekcie...takze nieco na tom bude....

Na druhej strane, je zbytocne sa o tom hadat,pretoze dnesny svet je tak plny dezinformacii a 'zarucenych ' faktov ovplyvnenych kadejakymi skupinami a koncernami, ktore si pustaju von vysledky svojich vyskumov, ze nikto,absolutne nikto nevie,kde pravda je.vedel by to clovek,co by ziol stovky rokov a on jediny sam robil pokusy a vyskumy,ktore teraz robia kadejake zaujmove skupiny......

Takze ja sice verim tomu, ze sa stravujem spravne, ale s urcitostou to neviem.,..tak ako to nevie nikto...niktonevie o svojej strave povedat, ze je ta najspravnejsia, lebo nema potrebne info...a info,co najdete na nete,v knizkach, v casakoch, v TV, treba brats rezervou....

bibi123

keko37-clanky z plusky a podobnych bulvarnych casopisov si mozes strcit!!! Daj sem odkazy na karentovane vedecke casopisy!!!! Kolko ma taky Bukovsky citacii??? napr. cez celosvetovy vyhladavac Scopus som nasla 0!!! Neurazaj slovenskych vedcov-mame tu riadne svetove kapacity, len sa nepotrebuju v mediach pretrcat ako Bukovsky, ktori trepe dve na tri!!! A len sa smejem takym, ktori mu na to jeho blabotanie naletia! Mozno sa dozije 105 rokov a mozno ani nie?!! Videl si vobec ako vyzera? Plesata kostra potiahnuta kozou, so sibnutym rozmyslanim, ktore ziadna zena nedokazala pocuvat a tak zostal sam!!! Podla Teba takto vyzera zdravy clovek??? teraz si porovnaj tieto dva zivotopisy a urci, kto je asi lepsi odbornik na potraviny a ich toxicitu a vyzivu celkovo
www.vedatechnika.sk
www.databazeknih.cz

Well

kazdy clovek je jedinecny a kazdy znasa nieco ine.....
Treba pocuvat vlastny organizmus a nie riadit sa podla stale sa meniacich objavov ,ze co jest a co nie a kolko coho.

lost

100 ludi, 100 chuti :D

Ja osobne, som miloval mlieko, a hlavne s grankom a jahodovym grankom ci co to bolo. ked som mal tak 10-14.. Chlastal som to ostosest :D

potom alergia... a teraz ani neviem ci by mi chutilo, ( i ked v cokolade je sem tam)...

neviem co si o tom mam mysliet, ci je dobre alebo nie :)