Do toho so mnou

Príspevok v téme: Do toho so mnou
osasankao

Ahojte, už dlhšiu dobu sa snažím schudnúť nejaké to kilo, ibaže ako to vždy dopadne, poriadne sa napapkám a som tam, kde som aj bola. Možno sa vám to bude zdať divné, ale ja mám snáď duté kosti. Meriam 160cm a vážim 55kg. Vždy som si udržiavala ten odstup od "výšky" 10kg, teraz som ale pribrala počas zimy a nechce sa mi s tým nič robiť. Vlastne už 2 týždne skáčem na švihadle, som sa vypracovala zatiaľ na 15mins. Poďme to spolu konečne dať dolu:))) Budeme málo jesť, veľa piť a hlavne športovať... HM?

Denniska

Ahoj forsa. Nooo som na tom podobne:)) Síce sa mi zdá, že som dala z bokov a brucha trošku dolu (padajú mi novokúpené nohavice), môj jedálniček sa neupravil. Raňajky si jednoducho nedokážem zmeniť - nedokážem zjesť niečo iné, ako tú moju kalorickú bombu. To budem radšej hladná. Ale večere som do svojho jedálnička pridala. I keď...dnes som na večeru mala obdobu raňajok. Stále som rozmýšľala, že mám veľkú chuť na sladké a ako sa poznám, pokiaľ to mám ukotvené v hlave, tak i keby som si dala niečo racionálne, skončilo by to mojou "zdravou" nutelou. A hlavne dnes som mala taký depresívny deň, tak som si ho trošku osladila no:) Ale...vravím si, že chcem svoj jedálniček nanovo zmeniť (teda asi okrem tých raňajok). Na staré kolená nechcem dopadnúť tak, že budem si pichať inzulín za inzulínom. Takže odoberiem sacharidy a pridám viac zeleniny. Momentálne so svojou postavou nie som na tom najhoršie, i keď by som sa potešila, keby nejaké to kilečko ubudlo. Ale cvičiť som začala a mám z toho taký príjemný pocit.

forsa9

ahojte baby,ako ste natom,hm? ja som zhresila a zasa som sa vcera prezrala,takze od dneska zacinam opat,ja som proste slaboch,no ale snad sa mi to dnes podari a odolam,uz mi aj priatel navrhol ako motivaciu,ze ked to vydrzim do 20.9. bez sladkosti(jemu to vobec nevadi,ze ich jem,nechape,ze preco s tym chcem prestat,ale ja som ho poprosila,ze mna to trapi a chcem s tym skoncit) tak mi kupi prekrasne saty,tak mam motivaciu na odolavanie:-D a vy ako? dufam,ze sa vam dari,dufam,ze nie ste take zufalky a slabosky ako ja! piste vsetko aj co papate a cim si nahradzate chut na sladke...tesim sa na vase prispevky...

simkaaa

poslušne hlásim, dnes vzorný deň, cvičenie ráno-orbitrek i večer-zumba, papanie podľa plánu :-), zistila som že ma dosť zasýti mlieko, mliečne výrobky aj vy to tak máte? no uvidíme zajtra, idem si rozmysleť jedálniček na zajtra.

Čokoládka19: ja tiež keď mám chuť na sladké, rýchlo biely jogurt s umelým sladidlom a kakao a zatiaľ to zaberá :-)

forsa9: chrom ti zaberá, mne skôr opačne, ako je to možné?

Denniska

Mám za sebou posilňovacie cviky na stehná, zadok a brucho. Dalo mi to zabrať, nakoľko moja kondička je minimálna. Len ma stále chytali kŕče do nôh. Ale tak na začiatok fajn:)

Denniska

Takže poslušne hlásim, že som zvládla večeru:) Čierny chlebík so syrom. Chuť som síce na večeru nemala, ale donútila som sa. A teraz rozmýšľam nad zmenou raňajok:)

Denniska

Dievčatá, ďakujem za rady a podporu:)

forsa9, chuť na sladké nepociťujem. Ak sa aj niekedy dostaví, riešim to kávou alebo nejakou racio tyčinkou. Čo sa toho pohybu týka, tak tiež mám rada prechádzky. Aktívne sa im venujem kvoli psovi, takže tú hodinku denne plynulej chôdze mám. Ale to v mojom prípade nestačí, potrebovala by som vyformovať a spevniť určité partie tela. Ale poznám sa natoľko dobre, že viem, že dlho by som to nezvládla, žiť "aktívne". Tiež som antišportovec:)))

Čokoládka, vďaka. Pijem pomerne dosť, okolo 2 tekutín denne (prírodná stolová voda). Vôbec nepijem sladké nápoje (až teda na tú kávu).

Dnes sa mi však zatiaľ nepodaril žiadny pokrok, raňajky som mala rovnaké, o desiatej jogurt, o pol jednej obed a teraz som dopila kávu. Hladná absolútne nie som, ale o piatej si niečo malé dám. Buď zeleninový šalát alebo syr so zeleninou, uvidím podľa chuti.
Ale uvažovala som nad tými raňajkami, že od zajtra ich skúsim pomeniť a miesto sladkého si dám syrečkové pečivo a pohár čistého mlieka (na mlieku som závislá:)). Dúfam, že sa mi to podarí.

Inak za posledné obdobie som dala dole 7 kg, a to kvoli stresu. Teraz sa to vsak zastavilo. Môj rekord však siaha až na - 18 kg, nedokážem pochopiť, ako sa mi to mohlo podariť:) Preto si vravím, ak sa mi podarilo zhodiť toľko, tak tých 5 úpravou stravy nejako zvládnem:) Verím v to:)

Čokoládka19

Ahoooojte, tak konečne som sa tu dopracovala aj ja :). Toľko príspevkov, to kým som toto všetko prečítala, dúfam, že na nič nezabudnem. Čiže včerajšok bol taký no ako by som to povedala blbý :(. Ja som to už nemohla vydržať tak som si dala detskú výživu a trošku hrozienok. Potrebovala som ten cukor v tele. Ale teraz som sa vrátila domov od kamošky, včera sme to trošku roztočili a to mi dodalo opäť kopu síl. Dnes to zvládnem aj bez tých hrozienok a detskej výživy :).
Raňajky: 10:00 - musli s bielym jogurtom
Obed: 13:00 - ešte netuším, ale prídem to dopísať, ale dnes sa cítim strašne fajn. Proste plná síl, že to dokážem :). Som na tom síce trošku horšie ako vy, ale predsa. Dokážeme to všetky!!
Potešilo ma, že nás tu je toľko, len tak ďalej, čím viac ľudí, tým sa môžeme viac podporovať. Ja tiež veľmi necvičím, ale občas si dám pár minút na rotopede alebo 50 brušákov, ale to len vtedy keď by som mala deň presedieť doma. Ak viem, že niekam pôjdem tak zvyčajne ani to, ale možno časom sa to zmení.
Denniska: Tak ako píše forsa9. Tvoj jedálniček obsahuje stráááášne veľa sacharidov. Cukry sú práve najväčší zabíjaci, preto nechudneš. Lebo v podstate jediné tvoje normálne jedlo je obed. Na stránke chudnutie-ako.sk, je presný rozpis koľko máš zjesť bielkovín, sacharidov a pod. Skús si to pozrieť a hoď si tam pre zaujímavosť tvoj jedálniček a pochopíš o čom je reč :). Avšak veľmi dobre ťa chápem, pretože človek keď si na niečo zvykne je to ťažké meniť, ale určite sprav niečo s tými raňajakami a určite začni večeriať. Myslím, že si už určite počula o tom, že človek má jesť 5-6 krát denne. To ti práve zrýchli metabolizmus. Obed si radšej nedaj za dvoch, ale menšiu dávku okolo pol jednej ako píšeš a radšej si potom už o 3 ak budeš hladná daj niečo ľahké. Ja to riešim tak a zatiaľ sa nesťažujem. Večera je tiež veľmi dôležitá, vážne ak si dáš mrkvu, alebo nejakú zeleninku, prípadne 2 hrianky, syr alebo niečo podobné to je akoby si ani nič nezjedla. Tak do šiestej sa napapaj a potom už nič. Taktiež veľa pi. Zelený čaj bez cukru je chutný a zároveň odbúrava chuť do jedla. Čiže každé jedlo ním zapi a medzi jedlami tiež a budeš fit. Tak skús a ozvi sa ako. Uvidíš, že ti to veľmi pomôže :) A som rada, že si s nami. SPolu to zvládneme :)

forsa9

Denniska: tak skus aspon viac prechadzok,ja som zasa taka,ze ja neznasam sport,a pri nijakom dlho nevydrzim,jedine co mam rada,ze chodim na dlhe prechadzky,inak tiez nemam skoro ziaden pohyb,ale tak mne staci aj uprava stravy nato,aby mi sli kila dolu...pre mna je poslednou sancou zumba a ak nie,tak disky na vyske,xi-tanec ten mozem:-D...to ti verim,ze ta to stve,je to nespravodlive,ze to ide do tvare,ja mam tiez nervy,lebo ked priberiem,tak priberiem vsade okrem prsnikov,takze ci mam 48kg alebo 58kg stale male prsia,ale co uz...estťe som sa chcela opytat,ci ti to sladke vobec nechyba,hm?nemas take stavy,ze by si zjedla vsetko,xi?

simkaaa:ja jem kazde 4 hodiny alebo kazde 3 hodiny,podla toho ako mi to vychadza,ja sa vazim kazde rano,vtedy je tu moju snahu najviac vidiet:-D

simkaaa

Baby a v akých časoch papáte, malo by sa jesť, teda snažiť sa papať pravidelne o tom istom čase. Dajte inšpiráciu, dáme nejaký spoločný vážiaci deň??