Let lietadlom prvý krát

Latika

Lol, že miesto Španielska odletí do Bogoty? A jak prosím ťa? Z filmov a čítaných informácií viem, že pred nástupom do lietadla ti letenku pozrie alebo oštikne alebo hocičo s nou spraví nejaka tetka alebo letuška to je už fuk kto a tá by ti asi povedala, že jako ty máš letenku do Španielska a nie do Bogoty a ukázala by ti smer ... IQ húpací koník ? :D

Latika

Jurgie - nie, v Londýne batožinu nezhánaš, tá má štítok s krajinou kde letíš aj ty a vyzdvihneš si ju teda až vo finálnej krajine, čiže aj keby prestupuješ 20 krát, batožinu uvidíš na začiatku a až po prílete do chceného štátu, dúfam, že som to vysvetlila zrozumitelne

jurgie

dobry den
chcel by som sa opytat
letim z viedne a prestupujem v londyne a neviem čo z batožinu
vo viedni viem ale v londyne si ju mam vyzdvyhnut a odovzdat či ide automaticky do prestupoveho lietadla???

analyn

ked si tlacivo nevyplnis, nic sa nedeje, mojej mame to vzdy vyplnaju pasovaci, aj kope dalsich..... niet sa coho bat, na letisku sa pytaj nie na spain, ale na mesto, kam letis- madrid, barcelona....a na letisku je vsetko vypisane uplne jednoducho+ obrazky , pohoda.

mate59

do tlačiva sa vyplní meno,priezvisko,národnosť,dôvod pobytu v krajine,dát. a miesto narodenia,číslo pasu,číslo letu,adresa pobytu.To obsahuje tzv.príletová karta napr. do Egypta, Dominikánskej rep. a podobne.V lietadle býva taký časopis,magazín, kde je karta predvyplnená.

kostarika

Dobrý deň, neviem sa nikde dočítať o tlačivách čo sa vypisujú v lietadle chela by som sa s tým oboznámiť lebo anglicky neviem a že to treba vypisovať v angličtine aké veci tam chcú? bude mi na to stačiť anglický slovník

0vecka

2 Vemeno ak by namiesto spanielska odletel do bogoty tak zjem kefu :). Pomylit sa moze ale nikoho nepustia do zleho lietadla :)

LindaSchwarz

Ahojte cca o dva mesiace letim do USA, sama a prvykrat :D ..z Viedne s prestupom v Chicagu letisko O'hare Intl., a nazad vo Washingtone, anglicky sa ako tak dohovorim aj ked to nieje tip top, mam veeelky strach, ved tie letiska su tak velke a vsade plno ludi, viete mi niekto povedat ako to na letiskach chodi??