POMOC, MAM VSI???

Príspevok v téme: POMOC, MAM VSI???
ewelinka

Po vlasoch mi dnes liezlo nieco, podoba sa to na vos, ked som si pozerala obrazky, hnede, 6 noh, ploske brucho, je to asi pol cm velke, co to je???? Ine som nenasla, umyvam si hlavu skoro kazdy den, nasli sme psa a ten to ma tiez, takze to mam od neho, mame ho len dva dni.Vos je zevraj volnym okom tazko viditelna ale co ak toto je dospela?? Co mam robit ak stihla naklast vajicka, zabije vajicka sampon?? Pomoc!!!! Alebo co to moze byt ak nie vos

rena23

Ešte by to mohla byť voš psia, ale to by si ľahko rozoznala minimálne podľa dvoch znakov: 1. Voš šplhá po vlasoch/srsti a vajíčka priliepa na vlas/chlp 2. Blcha lezie pomedzi srsť, príp. skáče, a vajíčka nenájdeš, lebo ich kladie mimo hostiteľa. Ja si myslím, že to bude skôr tá blcha.

sslavika

blchy nepreskakuju na ludi...takze jedine vos...teraz mas X pripravkov, tazko povedat ktory je ucinny lebo kazdemu iny zaberie...vela stastia

rena23

Blcha. Na psa pouzi Frontline (da sa kupit v lekarni, kde predavaju veterinarne lieciva). Blsie vajicka a larvy ziju mimo psa. Treba poumyvat a oprat, co sa len da. Miesta, kde sa pes najcastejsie zdrzuje vystriekat napr. Difusilom. Tebe staci umyt vlasy. O par hodin nebudes vediet, ze bol nejaky problem. (Vlastna skusenost.) A, navyse, Frontline ucinkuje 3-4 mesiace proti akymkolvek vonkajsim parazitom (kliestom, vsiem, svolam).