Astma

Príspevok v téme: Astma
dych

Viem ze tato tema tu uz bola zalozena ale ale potrebujem sa niekomu zdvoverit lebo sa bojim a som zmatena.Minule sme s muzom sedeli v kuchyni a varila som.Zrazu sa mi akoby nedalo dobre zhlboha nadychnut.Mala som tzv.dychavicnost a pocit ze mam v hrdle same hlieny....Par krat sa mi uz nieco podobne stalo ale brala som to tak ze ved treba viacej vyvetrat.Najhorsie vsak prislo vcera.Zaspavala som v noci ked tu zrazu z nicoho nic som mala dychavicnost.Opat prisiel pocit ze sa nemozem dostatocne zhlboka nadychnut ani vydychnut no v ovela horsom prevedeni.Potom som sa postavila z postele a muz bol hned pri mne. Poleziacky to bolo naozaj horsie.Troska som spanikarila lebo som sa bala ze sa udusim a prosila som muza aby zavolal radsej sanitku.Napokon ma napadlo ma ze musim zhlboka a pomaly dychat a muz ma zobral preistotu na vzduch.Pockali sme.....Snazila som sa dychat pomaly a zhlboka no chvilkami to neslo.Napokon sa mi z toho uz az hlava zacala tocit.Prisla na mna zavrat ale potom to pochvilke nastastie vsetko ako tak preslo ale stale som mala pocit ze dycham akosi cudne.Nuz teraz si aj vycitam ze sme naozaj nezavolali sanitku lebo aspon by zistili cim to bolo sposobene.Dnes som sa preistotu naparovala nad eucaliptovym olejom a je to o trosicka lepsie no stale mam pocit ze som zahlienena.Moja otazka na zaver znie ak by som mala nahodou astmaticky zachvat da sa to zistit aj dva dni po nom?Celkovo mavam pocit strasne zahlieneneho hrdla a som silna alegicka......

dych

Tak ja som sa naparovala vcera nad eucaliptovym olejom a troska to polavilo.....Zaujimave je ze dnes rano som mala v hrdle neprijemny tlak pozor nie bolest a sem tam sa mi opat tazko dychalo a rozpravalo.Same hlieny ale nejdu von....Stale robim ehmmm viete ako ked zachripnete a musite si tak jemne odhmkat.Malemu citam rozpravku a opat tlak v krku a bolest no necitim ze by som bola vyslovene chora....Na konci juna som len tak mimochodom prekonala laringitidu a stratila som hlas na niekolko dni.Celkovo ma pocas roka bolievalo casto hrdlo a obcas ked vela rozpravam tak mam bolesti v krku a urcite jedla to akoby zhorsovali.Klasika bublinky koreniste a tak.....Vsak bohvie ci uz nemam aj potravinovu alergiu.....To je jediny taky zvlastny zdravotny problem ktory sem tam mavam.Alergologicke som spominala ze ma casto boli hrdlo a ona povedala ze to je typicke pre silnych alergikov.....Viem je to divne ale teraz sa mi proste zda ze to bolo napokon nieco z hrdlom lebo mam stale hlieny a pocas dna citim ze mi opucha nosova sliznica a mam stale tlak v krku.Kazdopadne zdvyham zadok a poviem to lekarovi.Cudne je ze vobec nekaslem pocas dna a ako spominala jajkafr tak ja som mohla vydychnut popri tom zachvate.....Bohvie z coho sa to stalo ale rozhodne netuzim po repete.Takto si budem zbytocne kadeco namyslat takze hajdu k lekarovi ale mne sa taaak nechce...

dych

Tak ja som sa naparovala vcera nad eucaliptovym olejom a troska to polavilo.....Zaujimave je ze dnes rano som mala v hrdle neprijemny tlak pozor nie bolest a sem tam sa mi opat tazko dychalo a rozpravalo.Same hlieny ale nejdu von....Stale robim ehmmm viete ako ked zachripnete a musite si tak jemne odhmkat.Malemu citam rozpravku a opat tlak v krku a bolest.Na konci juna som len tak mimochodom prekonala laringitidu a stratila som hlas na niekolko dni.Celkovo ma pocas roka boli casto hrdlo a obcas ked vela rozpravam tak mam bolesti v krku.To jediny taky zvlastny zdravotny problem.Viem je to divne ale teraz sa mi proste zda ze to bolo napokon nieco z hrdlom lebo mam stale hlieny a pocas dna citim ze mi opucha nosova sliznica.Kazdopadne zdvyham zadok a poviem to lekarovi.Cudne je ze vobec nekaslem a ako spominala jajkafr tak ja som mohla vydychnut ppri tom zachvate.....Bohvie z coho sa to stalo

jajkafr

dych
ahoj ja som silná astmatička to čo popisuješ je sťažené dýchanie nieje to astmatický záchvat... môže to byť astma ale nemusí... astmatický záchvat je vtedy keď nemôžeš dýchať skoro vôbec ledva lapáš po dychu a vydýchnuť sa ti nedá nech sa snažíš ako chceš...
ak pôjdeš k na alergológiu alebo pneumológiu spravia ti spirometriu (funkčné vyšetrenie pľúc) kľudová ti nemusí ukázať nič... po záťaži väčšinou beh sa ukáže nejaká hyperreaktivita v dýchacích cestách čo znamená že ide o astmu... skús zájsť za alergologičkou a povedať jej o tvojich problémoch s dýchaním... hneď zo začiatku nemusíš brať spreje ak je ľahký stupeň astmy nasadí sa väčšinou len sprej, ktorý sa berie pri pocite sťaženého dýchania, pískaní, kašli, záchvate... každý lekár to rieši inač uvidíš určite to nepodceňuj najmä ak trpíš alergiou ako píšeš... držím palčeky a napíš ako si dopadla... ak máš ešte nejaké otázky kľudne napíš...

mjanik

astma je zapríčinená pľúcami a napomáhajú im aj obličky-dobre liečiteľné akupunktúrou,ak ide o mladší vek stačia 2-4 sedenia ak stredný a starší 4-6 ,prípadne viac,podľa štádia ochorenia

- mira

Podľa popisu, ak astmu ešte nemáš, určite k nej smeruješ. Myslíš si, že lekári ti povedia, z čoho to máš ? nepovedia.

Museli by ti povedať, že to máš z mliečnych výrobkov a mlieka, ovocia, prípadne sladkostí a bielej múky, sladených, chemických nápojov.

Oni ti nasadia lieky a stravu - hlavnú príčinu tvojho problému ti neporadia zmeniť. Preto sa tvoj problém stane chronickým.
Mala by si sa prečistiť od hlienov potravou ktorá obsahuje dostatok vlákniny a zbaviť sa potravín s jednoduchým cukrom. Pi len pramenistú vodu a nearomatický čaj, nepreháňaj pitie.

O svojom zdraví rozhoduješ len ty.

lienkak

ahoj,
niečo takéto podobné sa stalo mojej švagrinej s jej synčekom (má 3 roky), dostal silný záchvat dýchavičnosti, bežali s ním hneď na pohotovosť, lebo sa mu to stalo tiež večer, alebo už skôr v noci, potom nasledovali vyšetrenia na alergológii, zistili mu nejaké alergie, astmu mu však našťastie nediagnostikovali, a ževraj tú dýchavičnosť mohol dostať aj z horúčav, čo boli, no neviem, nie som lekárka,
každopádne mu však alergologička dala lieky, s ktorými tieto situácie už v pohode budú zvládať,
užívaš ty nejaké lieky, keď si alergička?