Prirucna batozina v lietadle

Príspevok v téme: Prirucna batozina v lietadle
lulu22

ahojte. táto tema síce nesúvisí so zdravím, ale ked vidím ake rozne temy sa tu zakladajú, skusim šťastie i ja:)
viem, že to može vyzniet hlupo,ale chcela by som sa spytat na to, ze co vsetko moze byt, resp.nemoze byt v priručenej batožine v lietadle? lebo som kdesik citala ze mozes mat objem 1liter/spočítane polozky dokopy/v takom priesvitnom uzavaratelnom vrecku. a tam by mala byt riasenka,make up, ocne kvapky a tak.ale mozem tam mat aj napr.parfem ktory ma 20ml, nevyhodia mi ho? alebo kliešte na mihalnice, krém? viem, ze je to mozno hlupe,ale letim na par dni, kufor sa mi vobec neoplati si brať. ak máte skúsenosti, či viete od známych, píšte. dakujem moc!

jaanna

a mne v USA z kabelky vyhodili krem na tvar...xixix a ostatne som mala v kufri,co islo do batozinovej casti lietadla

lulu22

no tak som to nakoniec riskla a na letisku mi nevyhodili ani parfem ani kliešte na oči :) asi som mala šťastie!

smii

lulu
sprej ti 100% vyhodia, aj ked ma do 100ml. Teraz som si spomenula, ze mne moj tiez vyhodili, beru ho ako moznu zbran ;-)))))

lulu22

dakujem za odozvu.
smii, hej, idem aj ja tou spoločnosťou, chcem si zobrať tak taký malý parfem, malý sprej, malý krém(vsetko take tie male cestovne balenia).a to som čitala, ze to spolu nemoze mat viac ako 1l, čiže si človek može zobať 10x 100ml veci. ale to, že prečo si nemôžem zobrať kliešte na mihalnice, tak to je čudné, rozumiem, prečo nie pilník a nožnice..ale ako ublížim kliešťami, to teda neviem..
a teda to prelievanie :D si mala ešte ale šťastie, že ti to nevyhodili.
díky rew, idem to mrknúť!

smii

precitaj si to na stranke leteckej spolocnosti, ktorou cestujes, vsade to je uverejnene. Pokial viem, max. objem flasticky moze byt 1O0ml. Spolu objem vsetkych flasticiek nesmie prekrocit 1l. Mne minule robil problem Ryanair, lebo som mala 1 flasticku s odlicovacom, ktora mala asi 150ml, ale tekutiny tam bolo uz len na spodku. Musela som si to preliat do teglika od kavy, cez checkin preniest prazdnu flasticku a teglik s odlicovacom a za checkinom si to preliat naspet. Proste nahlavu...

isabella

okrem toho, mozno este akotak vedia byt zhovievavi na chartrovych letoch (aj to asi len niekedy), ale na beznych linkach s tym nepocitaj... manzel kedysi lietal dublin-bratislava hore-dole kazdy tyzden, takze viem, ze to nie su rady do vetra... okrem toho niekde su uvedene normalne pisomne pravidla, riad sa podla tych...

isabella

neviem ake su pisomne podmienky na tekutiny, ale vascinou ti ani nedovolia mat viac ako 1dcl tekutiny v jednom obale, teda ak mas pollitrovu malinovku/caj/vodu vyhodia ti to, parfemy aj kremy sa tam pocitaju a mozu ti to teda vyhodit, pretoze uz len ten parfem je viac ako 1dcl v jednom obale... klieste na mihalnice detto, to beru rovnako ako noznicky, alebo pilniky na nechty, aj ked by si mohla mat individualne stastie, no oplati sa ti to riskovat?
rozhodne sa ti neoplati skusat ci niekto bude zhovievavy, lebo ked nie o vsetky tieto veci prides...