Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

CLA alebo HCA?

kormanik1975

Chodim do posilovne od februara.dal som dole uz 9kg.jedalnicek mam upraveny.chcem sa opytat ktory s tychto doplnkov by som mohol zacat pouzivat.ide mi o to,spalit tuky ale svalovu hmotu ponechat.dakujem

A-Z

Ako prve pri chuti na sladke by som ti poradila upravit jedalnicek, je totiz dost mozne, ze v nom mas primalo sacharidov, teda komplexnych sacharidov. Chut na sladke mozes zahnat aj ovocim, no a pokial nemas nadvahu tak obcas urcite aj kuskom "zdravsich" sladkosti ako 70% a viac horka cokolada, musli tycka bez cukru a polevy, par piskot (su aj celozrnne a bez cukru) a pod., ked zakusok, tak vynimocne nejaky piskotovy s ovocim...
A k tvojej otazke konkretne; oba pripravky su len doplnky, akesi barlicky pri chudnuti s velmi individualnym ucinkom a placebo efektom. Z osobnej skusenosti, CLA na mna nezaucinkovala vobec, pri HCA som mala evidentne mensi pocit hladu (zeby prave to placebo?), v prvych dnoch, mozno par tyzdnov. A rovnaky pocit sytosti som mala docasne aj pri piti caju mate :)

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

CLA alebo HCA? - Fórum - ZDRAVIE.sk