Strava pri AKNÉ...čo mám a čo nemám jesť?

Kejsyy

ďakujem všetkym za rady:))k tomu prhlavovemu čaju..čitala som o nom,ale vraj sa mnoho baby z neho vyhadzali:/...tak neviem...ale skusim:)))..mlične vyrobky nejem,mlieko nepijem..akurát tak jogurty...a kokosový olej mám taktiež:)))

BJ

Podla mna to nesuvisi s plucami, ale s hrubym crevom a pecenou. Hlieny v plucach a hornych castiach dychacich ciest vznikaju kvoli tomu, ze telo ich tam vytlaca z oblasti traviacej sustavy, hlavne hrubeho creva.
Co najmenej nezdravych tukov, tym sa setri pecen.
Naopak, za studena lisovany kokosovy olej je velmi dobry na plet. Mozes ho jest 1-2 polievkove lyzice denne, a aj si ho natierat na pokozku. V podstate, ked je ciste hrube crevo a pecen, uzivas kokosovy olej zvnutra aj zvonka, tak nepotrebujes ziadnu inu kozmetiku na pokozku a kedze pekne voni, tak ani vonavky. Ked je telo ciste zvnutra, ani nesmrdi zvonka.

mirka 23

A btw, tiež som mala akne a mastnu pleť. Začala som si davať pozor na stravu a vyhodila som všetku chemicku kozmetiku (Avon a Zepter - fakt humus). Čim menej kozmetiky na tvari, tym lepšie. Uplne naj je umyť sa pleť. gelom, a namiesto pleť. vody použivať koloidne striebro a kokosový olej s GSE na noc. Cez deň samozrejme kremik. Nemusi byť všetko prirodne.

mirka 23

Lucinka, aj ja mam rada, hlavne syry. Mlieko som vylučila nejak v pohode. Najprv som začala kupovať len pollitrove mlieko a jedneho dna mi aj to skyslo, takže pohoda :-) Krabičkove mlieko je fakt hnusne. Syry som vylučila tavene, ktore už ani nie su syry. A tvrdeho do cestovin sa nevzdam. A vyhybať sa hlavne margarinom, to je velke svinstvo, si myslim, že maslo neuškodi, ked už... A kyslomliečne výrobky su myslim OK.

cicka-micka

ahoj kejsyy...ja som mala tiež problemy s akné...a rozhodla som sa pre radikálny krok...uplne som obmedzila prísun kakaa a výrobkov, ktoré ho obsahujú (koláče, zákusky, sladkosti, čokoládu,...) a moja pleť na to zareagovala tak, že som nebola až taká vyhádzaná..akné ustúpilo...a jeden človek mi raz povedal, že ked budem piť žihlavový čaj (je možné ho okrem domáceho varenia kúpiť v každom obchode (sáčkový)) a tento čaj piť bez cukru aspon 10 dní, zlepší sa mi problematická pleť...a mal pravdu... pretože žihlava pôsobí ako detoxikačná rastlina..aj keď spôsobuje častejšie močenie, z tela sa aspon skôr vyplavia škodlivé látky, prečistí sa telo...a samoška aj s tymi mastnými a vyprážanými jedlami maju ostatní pravdu...ked som napríklad zjedla chipsy...tak sa to na mojej tvari aj odzrkadlilo...dúfam, že som ti aspon kuštik pomohla..a odporúčam skúsit ten čajík žihlavový...aj ked sprvu sa ti možno bude zdať trpký a podobne...prekonáš to...a určite ti prinesie aj očakávané výsledky...ved aj tak si tým uškodit nemožeš :) tak hor sa do toho....mne to pomohlo a som na seba hrdá :))) (v odolávaní toho kakaa, fungujem tak totiž už viac ako 3 roky) cicka-micka...

simka111

Ja som mala tiez problemy s akne a nehovorim ze teraz je to uplne v poriadku ale je to ovela lepsie..pomohla mi nielen kozmetika ale aj strava.
Takze najdolezitejsie je obmedzit čokoladu,slane vyrobky,sladke napoje,vyprazane jedla a prilis vela mliecnych vyrobkov a to hlavne samotneho mlieka lebo to sposobuje tiez akne ale nie kazdemu..Ja jedavam to co mi najviac pomaha a to je:
OVOCIE:banany,melon,
ZELENINA-ale len zo zahradky,kupovanu postrekovanu nejem... :D
MLIECNE VYROBKY:acidko to prečistuje čreva,jogurt moze byt aj ovocny ale aby obsahoval kultury brobioticke,.. a ine acidofilne mlieka
PECIVO-snazim sa jest celozrne..
A HLAVNE VELA VODY, PRHLAVOVEHO CAJU A OVOCNYCH STIAV...

HOVORI SA ZE TO CO JE V CREVACH TO SA NAM UKAZUJE NA PLETI :D :D

TrainingBoy

Ale prosimta, dalsie veci ako jedna pani povedala. Ja mastneho jem naozaj malo, jediny tuk u mna je olivovy olej a omega 3 a? Mastnu plet mam ak by vas to zaujimalo, s tym sa zial neda vela spravit, mozno trochu. No od prijateho mnozstva tuku to nezavisi. Cukor je aj v ovoci. Mlieko pije vela ludi a akne nemaju. Maso to iste.
Mohla by si sa mozno popozerat na to ci nie je privela chemie v potravinach ktore konzumujes, skodlive by to byt nemalo, ale vo vacsom mnozstve to moze sposobit mozno nejaku reakciu u citlivejsich ludi. A orechy vo velkom mnozstve tiez nemusia byt zdrave. Takze by bolo pekne ak by ste nepisali len jednostranny nazor.

sweet_lolitta

vyhni sa oblukom mlieku a mliecnym vyrobkom a tvrdym slanym syrom. pokozka suvisi najma s plucami. Ked prijmas hlienotvorne potraviny, pluca sa ti zanesu a cez pokozku na tvari sa hlien dostava aj casto so zapalom von. Tak isto nejedz vela tuku (stuzeny tuk v margarinoch ani maslo!! len panenske oleje a orechy nasho pasma), pokozka sa bude premastovat. Ani cukor nie je kamarat nikoho, kedze jeho metabolizovanie vytvara kyslu reakciu v org. a znehodnocuje krv. To iste maso. No mlieko totalne vylucit je top 1.

Mne akne zmizlo cca o 90% po 3-4 mesiacoch makrobiotiky, mala som s tym problemy od pubert, t.j. od 11 rokov. Teraz konecne je to ovela lepsie :)