Chcem byť chirurgička, ale ...

Príspevok v téme: Chcem byť chirurgička, ale ...
LusiaS

... dnes sa mi podarilo dostať na jeden menší zákrok aby som zistila či mám na to žalúdok, všetko bolo v pohode a ešte viac som sa v tomto mojom sne utvrdila, ibaže nakonci, keď už bola rana pekná vyčistená mi prišlo zle /aj keď možno to bolo aj tým že som ráno nejedla/ , že som sa musela posadiť aby som neodpadla. Doktorka sice bola dobrá, vravela že na prvý krát som sa držala veľmi dobre a že to je len zvyk, ale ja sa aj tak bojím že týmto moje sny končia. Mám totiž 17, budúci školský rok maturujem a už 3 roky makám /najmä musím prekonávať mojú neschopnosť v oblasti chémie/ aby som sa dostala na medicínu, ale bojím sa že týmto to končí. Čo si o tom myslíte???? Potešil by ma názor najma niakeho lekára. Dopredu Dakujem.

dana660xz

lusiaS vies kolko je takych co odpadli ? joj a na pitve ani nehovorim a dneska su z nich spickovi doktori, nenechaj sa odradit a sprtaj chemiu!

macuskad

Ahoj, na akú strednú si chodila? Ja by som tiež chcela byť lekárka, možno že aj chirurgička,len ešte v tom nemám jasno. Mohla by si mi napísať na e-mail: VRLM@azet.sk . Ďakujem pekne

A ja

Pokiaľ chceš akýkoľvek chirurgický odbor tak základom je dobrá fyzička.Jednoducho čím si na tom fyzicky lepšie,tým lepšie znesieš stáť pekných pár hodín na sále,nababušená s ruškami a v 40 st.teplotách bez klímy,alebo operovať a pritom byť v práci nepretržite 32 hodín.Pretože toto je realita.Byť v práci deň noc deň a pritom fungovať bezchybne a s úsmevom,lebo ak sa zamračíš na pacienta,hned si v hlavných správach,no a ak si žena,tak následne prídeš domov a postaráš sa o deti.Takže okrem chémie doporučujem aj fitko.

LusiaS

uhlie: nie je to trochu prehnane? ja som predsa nepovedala ze mi pride zle ked vidim kvapku krvi :D
liek: toho vsetkeho som si vedoma a viem, ze sa mi odbor este najskor zmeni, chirurgiu beriem skor len ako inspiraciu do toho vsetkeho ucenia:) a tiez ma laka aj ta onkologia:)

llek

LusiaS a aj ostatne ci ostatni co sa chystate na medicinu a chcete byt chirurgami. Zamerajte sa najprv na maturity, na prijimacky a potom na studium, nerieste teraz aky odbor presne chcete robit. Pohlad na niektore odbory takto zvonka je uplne iny, ako keby ste ho mali robit ako pracu, tak na kazdy den. Pocas studia sa mnohym zmeni pohlad na veci a potom pride realita s tym, kde sa clovek ako absolvent moze zamestnat a kopec inych faktorov, kotre ovplyvnia, co vlastne budete robit. Vies LusiaS, chirurgia to nie su len male vykoniky na ambulancii, to su aj velke brusne operacie, to su niektore obrovske neprijemne krvave vykony a na zaciatku hlavne hodiny, tyzdne, mesiace drzania hakov, kym s k niecomu mlady dostane. Ja robim onkologiu a pritom to bolo mozno to posledne, co by som pocas studia isla robit. A teraz si neviem predstavit, ze by som robila nieco ine. Mate fakt dost casu na rozhodnutie o specializacii.

uhlie

Uz len cakam, ze sa tu objavi niekto, kto chce byt letcom, ale neznasa vysky, potapacom, co neznasa vodu, alebo vojakom, ktory neznasa nasilie.

ksl

Počas štúdia sa tvoje rozhodnutie buď upevní, alebo zmení, ale v každom prípade si počas štúdia zvykneš. Mám kamarátku, ktorá tiež o ničom inom nerozprávala len o chire a po škole z nej je anesteziológ a momentálne jej už asi 3 roky úplne učarovala záchranka a hlavne tá letecká... A tiež dosť makala na sebe a prijímačkách ako aj potom na medine. Tak veľa zdaru