Ulcerózna kolitída

perla

Lenze mna by zaujimalo napriklad ako sa da vobec dostat k tym zivym bakteriam. Kde ich mam hladat? Co ma clovek zacat jest aby tie bakterie dostal do zaludka a aby sa tam nejako rozmnozili? Ono lahko sa to povie, ze zive bakterie ale napriklad ja si vobec neviem predstavit, kde ich hladat. :-O

Spalnicina

Erittrea keby tá liečba nemala zmysel, tak ja osobne ti to tu nebudem písať. Napísala som ti to preto, lebo som si tým prešla a nejakú dobu trvalo, kým som prišla na to, čo mi prospieva, čo mi robí dobre a nespôsobuje ešte väčšie muky ;) tie baktérie sú vhodné najmä preto, že oni udržujú správnu rovnováhu v črevách, v žalúdku aby to tam všetko správne fungovalo.

Erika14s

nieco vyse roka? tak to je uz pomerne dlha doba, vysetrenia vsetky, ktore su potrebne na diagnostiku takehoto zdravotneho problemu ma uz za sebou? dieta je fajn ale nie na kazdeho plati to si treba uvedomit. A jasne ze dieta cloveka dokaze aj maximalne obmedzit :/

erittrea

Erika niečo vyše roka, čo viem....čo všetko už vyskúšala? čo viem tak diétu zahájila, ale nakoniec jej v jedálničku ostálo pár potravín, ktoré sa jej v priebehu troch mesiacov maximálne začali zunovať :/ viem že potom ešte jej lekár povedal, že nech sa poobzerá po niečom na žalúdok po nejakých probiotikách lenže to tiež u nej nebolo úspešné čo viem..liečba živými baktériami? má to zmysel? a ako vlastne sa dá zistiť kde čo obsahuje tie živé baktérie?

Spalnicina

Nezmierila som sa s touto chorobou, dodnes ju na sebe nenávidím, ale naučila som sa že môžem aj s ňou viesť normálny plnohodnotný život, len proste musím telu dať to čo mu chýba, to čo potrebuje. Ako dlho ju trápi tento problém? Ono u mňa to na začiatku bolo ťažké tiež som myslela že to nedám, ale chce to trošku viac sa začať zaujímať o to čo telo potrebuje a pôjde to. Už to tu zaznelo, telo v prvom rade potrebuje baktérie ;)

erikuska

erittrea neviem ci zrovna sa da s touto diagnozou zmierit ale naucit zit sa da, ked sa clovek snazi hladat moznosti ako potlacit tie priznaky ktore tuto chorobu sprevadzaju, moj tatko ma tento problem, dlhe roky sa trapil, vyskusal toho velmi vela, ale az teraz za posledny rok je na nom vidiet ze konecne liecba, na ktoru sa dal, tym myslim liecbu zivymi bakteriami, tak vidiet ze ta ma zmysel :)

Erika14s

je tazke vidiet blizkeho ktory trpi, viem ale podstatne je hladat moznosti ako pomoct, ako dlho ma diagnostikovany tento problem? vies mi napisat co vsetko uz vyskusala? podstatne je nevzdat sa ale bojovat ;)

erittrea

Teba tiež trápili tieto problémy? Ako si sa dokázala s touto diagnózou zmieriť? Moja najlepšia kamarátka má tento problém a je mi veľmi ľúto, že jej neviem nejako pomôcť...tak rada by som si tie problémy vzala na seba len aby ona netrpela :/

Spalnicina

Viktor viackrát som objavila v tvojom komentári slovíčko vraj. Všetko je to individuálne, som o tom presvedčená pretože samú ma trápil tento problém, dodnes aj trápi ale už v inej frekvencii alebo akoby som to nazvala ako pred pár rokmi, len treba sa tomu postaviť, netreba sa zmieriť so slovami lekárov, že proste sa to vyliečiť nedá a podobne ;)