Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ulcerózna kolitída

Spalnicina

Erittrea keby tá liečba nemala zmysel, tak ja osobne ti to tu nebudem písať. Napísala som ti to preto, lebo som si tým prešla a nejakú dobu trvalo, kým som prišla na to, čo mi prospieva, čo mi robí dobre a nespôsobuje ešte väčšie muky ;) tie baktérie sú vhodné najmä preto, že oni udržujú správnu rovnováhu v črevách, v žalúdku aby to tam všetko správne fungovalo.

Erika14s

nieco vyse roka? tak to je uz pomerne dlha doba, vysetrenia vsetky, ktore su potrebne na diagnostiku takehoto zdravotneho problemu ma uz za sebou? dieta je fajn ale nie na kazdeho plati to si treba uvedomit. A jasne ze dieta cloveka dokaze aj maximalne obmedzit :/

erittrea

Erika niečo vyše roka, čo viem....čo všetko už vyskúšala? čo viem tak diétu zahájila, ale nakoniec jej v jedálničku ostálo pár potravín, ktoré sa jej v priebehu troch mesiacov maximálne začali zunovať :/ viem že potom ešte jej lekár povedal, že nech sa poobzerá po niečom na žalúdok po nejakých probiotikách lenže to tiež u nej nebolo úspešné čo viem..liečba živými baktériami? má to zmysel? a ako vlastne sa dá zistiť kde čo obsahuje tie živé baktérie?

Spalnicina

Nezmierila som sa s touto chorobou, dodnes ju na sebe nenávidím, ale naučila som sa že môžem aj s ňou viesť normálny plnohodnotný život, len proste musím telu dať to čo mu chýba, to čo potrebuje. Ako dlho ju trápi tento problém? Ono u mňa to na začiatku bolo ťažké tiež som myslela že to nedám, ale chce to trošku viac sa začať zaujímať o to čo telo potrebuje a pôjde to. Už to tu zaznelo, telo v prvom rade potrebuje baktérie ;)

erikuska

erittrea neviem ci zrovna sa da s touto diagnozou zmierit ale naucit zit sa da, ked sa clovek snazi hladat moznosti ako potlacit tie priznaky ktore tuto chorobu sprevadzaju, moj tatko ma tento problem, dlhe roky sa trapil, vyskusal toho velmi vela, ale az teraz za posledny rok je na nom vidiet ze konecne liecba, na ktoru sa dal, tym myslim liecbu zivymi bakteriami, tak vidiet ze ta ma zmysel :)

Erika14s

je tazke vidiet blizkeho ktory trpi, viem ale podstatne je hladat moznosti ako pomoct, ako dlho ma diagnostikovany tento problem? vies mi napisat co vsetko uz vyskusala? podstatne je nevzdat sa ale bojovat ;)

erittrea

Teba tiež trápili tieto problémy? Ako si sa dokázala s touto diagnózou zmieriť? Moja najlepšia kamarátka má tento problém a je mi veľmi ľúto, že jej neviem nejako pomôcť...tak rada by som si tie problémy vzala na seba len aby ona netrpela :/

Spalnicina

Viktor viackrát som objavila v tvojom komentári slovíčko vraj. Všetko je to individuálne, som o tom presvedčená pretože samú ma trápil tento problém, dodnes aj trápi ale už v inej frekvencii alebo akoby som to nazvala ako pred pár rokmi, len treba sa tomu postaviť, netreba sa zmieriť so slovami lekárov, že proste sa to vyliečiť nedá a podobne ;)

Viktor

Fuha to čo tu čítam? ...pán RNG,alebo RTG jednak nepozná pojem IBD kedze všade píše IBS a nazýva Crohna predstupňom ulceróznej kolitídy? Ja osobne na UC trpím ca 5 rokov a som "štastný" že mám iba UC. Rozdiel medzi Crohnom a UC je z laického hľadiska tento:
Crohn - napada celý tráviaci trakt (najmä teda tenké črevo)
UC - nadáda iba hrubé črevo
UC - postihuje relatívne iba povrchové vrstvy hrubého čreva (i keď na fatálne zmeny to po rokoch zápalu stačí - rakovina hrubého čreva a podobne)
Crohn - zasahuje všetky vrstvy hrubého čreva a ak to chápem správne tak aj agresívnejšie.
Zaujímavý fakt - zatiaľ čo pri UC fajčenie pôsobí pozitívne - zlepšuje stav, tak pri Crohnovi zasa ochorenie zhoršuje.... teda sú si podobné, ale v niečom poriadne odlišné.
K tej liečbe - vraj okolo 5% ľudí sa z toho dostane úplne... možno mi iba lekár chcel dať nádej - ale je to špičkov odborník.
Probiotiká - vraj klinicky je dokázaná iba účinnosť Mutafloru - obsahuje E-coli... ostatné možno pomáhajú, možno ako placebo. Ten Mutaflor je pekne drahý (40€ bez receptu/20€ na recept) a pomáha iba čiastkovo. Ja mám ľahkú formu a bez ďalších liekov by mi samotný stav nejak moc nezlepšil. Okrem toho ho treba držať v chladničke - takže na služobke, dovolnke sa užívať moc nedá :)
Ale totho RTG, alebo RNG nepočúvajte - netuší o čom rozpráva teda hlavne pri zápalových ochoreniach - možno iné veci naštudoval na internetoch lepšie.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ulcerózna kolitída - Fórum - ZDRAVIE.sk