Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ulcerózna kolitída

UC

Pan RNG

Cez Crohna az k ulceroznej kolitide, to je napisane tak akokeby bol Crohn predstupen ulceroznej kolitidy alebo si to nejak zle vysvetlujem? Dakujem

Stano2712

Pan RNG dakujem za vasu odpoved

Prosim mohli by ste mi rovno prilozit konkretne odkazy na tie vitamini ktore mam zacat uzivat ktore su preto zapalene crevo vhodne a tiez kolko ich mam brat (davkovanie)??? npr od vyrobcu Swanson ..nejake väcsie balenia.
ja to tam vobec vycitat neviem a tolko ich tam je..nevyznam sa zial
Proisim pomozte mi budem vam velmi vdacny pan
RNG
Moj mail stanislav.radic1@gmail.com

Jana_555

RNG

341mg na jednu dávku.. a výťažok z čierneho korenia zvyšuje vstrebatelnosť pri kurkumíne ak sa nemýlim.. pri berberine takýto účinok nebol preukázaný..

RNG

jana, tak kolko tam je toho berberinu ci jeho soli, lebo ja sa k tomu neviem prebojovat?
Zvysenie absorbcie sa da podstatne viac zvysit(tj nielen o 10 az 15%), ked zoberies spolu s berberinom bioperin, tj vytazok z cierneho korenia.

Jana_555

RNG

Tajnosť to samozrejme nie je, účinná látka a jej množstvo je napísané na obale.
Biologická dostupnosť berberínu je sama o sebe dosť nízka avšak Vitaberin obsahuje látky, ktoré zvyšujú jeho vstrebatelnosť o 10-15%.

RNG

Ulcerozna kolitida nie je nova vec a nemeni sa vobec casom. Takze aj stare informacie na nu su este stale platne.
Je sposobena mikrobami skodlivymi v traviacom trakte a zacina to obvykle nedostatkom kyselin, kde sa cez zaludok nedostatocne kysly dostavaju zive rozne mikroby do criev. Po case to znici dobru probioticku floru a nove skodlive mikroby zacnu nicit crevne steny. Tak to ide od hnaciek(IBS) cez crohna az k rozpadu crevnych stien vredami, tj ulceroznej kolitide.
Na to je jedina pomoc doplnit si kyseliny, aby sa nedostavali zive rozne mikroby do criev cez zaludok, a samozrejme nasadzovat si a podporovat branim mikrovlaknin uzitocne probiotika Pomozu pri tom pripadne aj antimikrobialne latky ako roztok citricidalu, oreganovy olej berberine a podobne, podla toho, ake rozne skodlive mikroby treba v crevach vyhubit a nahradit probiotikami.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ulcerózna kolitída - Fórum - ZDRAVIE.sk