Ulcerózna kolitída

RNG

Nuz osobne som nedrzal crevo postihnute Crohnom,

ale na moje rady/(vlastne rady lekarov, ktorych periodika si objednavam a studujem uz vyse 20 rokov) si viacero ludi odstranilo IBS, Crohna a dokonca aj ulcerativnu kolitidu . Takze je to mozne a je to zalezitost najma napravy crevnej flory na probioticku.

RNG

Zaciname zivot obvykle so zdravymi crevami. Neskor sa z roznych dovodov, nasjma z nedostatku zaludocnych kyselin, tam dostanu skodlive mikroby, ktore sa telo snazi vyhodit hnackami.Ked je to dlhsi proces, nazyvaju to IBS. Ak zacnu zmeny na crevnych stenach, nazyvaju to Crohn. A ked sa steny uz rozpadaju a vytvaraju sa na nich vredy, le to ulcerozna colitida.

UC

Pan RNG

Cez Crohna az k ulceroznej kolitide, to je napisane tak akokeby bol Crohn predstupen ulceroznej kolitidy alebo si to nejak zle vysvetlujem? Dakujem

Stano2712

Pan RNG dakujem za vasu odpoved

Prosim mohli by ste mi rovno prilozit konkretne odkazy na tie vitamini ktore mam zacat uzivat ktore su preto zapalene crevo vhodne a tiez kolko ich mam brat (davkovanie)??? npr od vyrobcu Swanson ..nejake väcsie balenia.
ja to tam vobec vycitat neviem a tolko ich tam je..nevyznam sa zial
Proisim pomozte mi budem vam velmi vdacny pan
RNG
Moj mail stanislav.radic1@gmail.com

Jana_555

RNG

341mg na jednu dávku.. a výťažok z čierneho korenia zvyšuje vstrebatelnosť pri kurkumíne ak sa nemýlim.. pri berberine takýto účinok nebol preukázaný..

RNG

jana, tak kolko tam je toho berberinu ci jeho soli, lebo ja sa k tomu neviem prebojovat?
Zvysenie absorbcie sa da podstatne viac zvysit(tj nielen o 10 az 15%), ked zoberies spolu s berberinom bioperin, tj vytazok z cierneho korenia.

Jana_555

RNG

Tajnosť to samozrejme nie je, účinná látka a jej množstvo je napísané na obale.
Biologická dostupnosť berberínu je sama o sebe dosť nízka avšak Vitaberin obsahuje látky, ktoré zvyšujú jeho vstrebatelnosť o 10-15%.