Metabolizmus

Príspevok v téme: Metabolizmus
Cornie123

Neviete niekto ako sa dá zistiť u človeka aký ma rýchly metabolizmus? Veľmi by ma zaujímalo ako som na tom...Neviem, dá sa to len cez nejaké lekárske vyšetrenia asi. Pri rýchlom metabolizme človek môže jesť viac ako iní a priberá pomalšie, je ešte niečo čím by som si mohla potvrdiť, že mám rýchly metabolizmus alebo to len ja málo jem. Ďakujem

rena23

Da sa to zistit, u lekarov neviem, mozno dietolog, ale malo by to robit aj kazde lepsie fitko pomocou specialneho pristroja, mne to robili tam + meranie podielu tuku, svalovej hmoty, vody a este vselico ine

AdamKrt

No, ak vela jes a nepriberas, tak mas rychly.... Metabolizmus by sa dal otestovat aj pomocou testov, co robia na stitnu zlazu, lebo ak je ta hyperaktivna, tak clovek by mohol zjest ozaj aj toho vola a nepriberie. Alebo naopak, ked ma slabu funkciu, tak priberie aj zo vzduchu... Vysetruje sa tusim hladina hormonov, alebo maju na to ine testy.

Jej spravnu funkciu /stitnej zlazy/ obsahuje jod v strave. A toho je malo, lebo zvacsa ho obsahuju morske plody. Je aj v inych potravinach, ale zalostne malo....