Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Puká mi v sánke + bruxizmus

Príspevok v téme: Puká mi v sánke + bruxizmus
Sanelia_27

Asi pred polrokom (aj viac) mi začalo pukať v sánke a čím ďalej, tým je to otravnejšie.Hlavne pri jedle to je otravné, pretože niekedy keď otváram ústa sa mi sánka akokeby zasekla a musím si ju "vypukať" aby som tie ústa poriadne otvorila, niekedy mám zas pocit že pri puknutí mi "vyskočí" sánka :D . Dokonca som čítala o bruxizme, lenže nemám všetky príznaky. Nevie niekto čo s tým mám robiť a či to je vážne? :)

hari.

zaleži od toho,ako sa ti sprava ten klb keď zatvaraš usta...či je stabilny,alebo rozlietany...to musiš citiť sama...chyť si tie klby po oboch stranach a otvaraj usta..a budesš citiť či sa otvaraju rovnako,alebo ti to tam vyskakuje,alebo sa nejak hybe...ak ano tak sa radšej porať s lekarom.

klara_

mne puka v sanke, teda konkretne v tom lavom klbe ked otvorim usta uplne najviac ako to ide, takze v podstate to je iba vtedy, ked jem nieco vacsie.. vobec to neboli, viem otvorit usta aj tak aby to vobec nebolo pocut, proste to "pukne potichu"... mohol by z tohto byt nejaky problem?

Sanelia_27

Well, super v 15tich som si už opotrebovala sánku a niekto si ju neopotrebuje ani keď má 90. Šťastie? :D

Hari, najbližšie keď budem mať prehliadku u stomatologičky, tak sa jej spýtam na to a uvidím, čo mi na to povie a či je potrebné ísť až do Martina na nejaké vyšetrenie. Snáď to nebude taký prípad ako máš ty.

TrainingBoy

Primerane zatazenie sanky je prirodzene. Samozrejme zuvacka dokaze pretazit snakovy klb, ale tak co si mame vybrat, zdrave zuby alebo sanku. Osobne si myslim ze ti nepuka pri normalnom prezuvani, ale skor pri pohyboch sankou ktore nerobis tak casto(viac do stran), kedze pukanie by sa malo po case stratit ak klb zatazujes v tom smere.
Well, aj keby, tak bez cvicenia mozes zase doplatit na infarkt, cukrovku a ine potesenia zivota. Zase ine nove vyskumy hovoria o tom ze sa pri cviceni vylucuju sirtuiny ak si uz o nich pocul tak vies o co ide. No neprikladam tomu vysoku dolezitost, kedze to moze byt rovnaky vyskum ako ten kde testovali viagru na skreckoch... Asi nie nadarmo sa hovori "sportom k trvalej invalidite" no myslim ze je to myslene skor z pohladu pohyboveho ustrojenstva. Pokial vsak nie sme vrcholovi sportovci tak je to mala pravdepodobnost. Pri sporte este nastava zvysena oxidacia, ale je otazne co to robi s telom, vsade totiz pocujeme o zazracnych antioxidantoch no je teoria ze pred oxidaciou sa dokaze organizmus chranit a prave vdaka tomu zosilniet.

hari.

a ešte som chcela..žutie či nežutie nejakej žuvačky vam vobec nepomože. Ak chcete šetriť sanku tak jedzte len kašovitu stravu...ale to moc nepomaha..je to len na zmiernovanie bolesti pri žuti...

hari.

No ludia.
Sanka možno puka viacerym luďom, ale pokial to robi problemy tak to treba riešiť. Ja som tiež tak začinala..pukanie, potom vyskakovanie, postupne to začalo bolieť.Keď som to začalo riešiť bolo už neskoro. Mám už po 4operaciach sanky. Som po plastike a revizii čelustneho klbu. Keby som mohla ten čas vratiť tak by som to začala riešiť omnoho skor. tolko bolesti čo som si pri tom prežila neprajem nikomu.
Ak mae problemy so sankou naštivte maxilofacialku. je v Martine a Košiciach.
nenechajte si to zajsť do takeho štadia ako som to nechala zajsť ja.

Well

Niekto si klby vytrepe skor a niekto neskor.......zalezi od pristupu k organizmu....
Ozaj.......novy vyskum sportovcov a nesportovcov ,nemyslym tucnotu" zistilo sa ,ze dlhsie a v lepsom stave sa dozivaju nesportovci.....
Aj ked bunky sa u sportovcoch chovaju lepsie pri obnove.......v konecnom dosledku organizmus odchadza ovela skor.

Sanelia_27

Nooo žuvačky..to je moja závislosť :D ale pokusim sa to obmedziť a dufam, že pomože, dík za radu aj keď malú, ale aj tak :)

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Puká mi v sánke + bruxizmus - Fórum - ZDRAVIE.sk