Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kŕče do nôh

Príspevok v téme: Kŕče do nôh
denniska

Prosim vas, co moze byt za tym, ked velmi casto dostavam krce do noh? Za jednu noc i zo tri krat? Stava sa mi to takmer pravidelne, kazdu noc a je to velmi neprijemne. Doteraz som mavala krce, netvrdim ze nie, ale nie takto casto (kazdu noc a niekolko krat). Co sa za tym moze skryvat? Nemate niekto nejake skusenosti alebo rady, ako tomu predchadzat? Dakujem

tuftuf

v lekarni predavaju taky pripravok - vola sa to stop krcom. ten obsahuje tie mineraly, ktore potrebujes ked mas krce. kup si to a uvidis, ze do tyzdna to prejde. ak by nepreslo, tak skoc k lekarovi. aj ten ti predpise len mineraly, lebo tie to vacsinou sposobuju - ich nedostatok. nestaci len magnezium, treba uzivat aj draslik a ten prave je v tom pripravku stop krcom.

likeman

Caute dostal som krc do zadneho stehna a isiel som si zapnut nootebok do nabijacky a v tom prisiel krc z coho mohol byt ??? Dakujem za vsetky rady

KRCAK

JA KED NAPNEM SVAL NA LYTKACH TAK MAM HNED SILNY KRC.TAK ISTO AJ KED TROCHU VYKRUTIM PRSTY NA NOHACH TAK MAM HNED KRCE. PROSIM VAS O RADU A CHCEM POUZIT NIECO PRIRODNE.DAKUJEM

TrainingBoy

Ano, krce mozu vznikat pri nedostatku vapnika a magnezia, to je hlavne. Ale moze to byt aj z vycerpania. No toto moze byt tiez z dovodu ze vo svale uz nie su tie dve dolezite latky. Kazdopadne krce neprichadzaju ako blesk z jasneho neba, aj ked sa nam to v noci zda. Problem nastane ked napnes sval na maximum a vtedy mozu prist krce. Aj ked spime tak sa hybeme, napiname niektore svaly..Pomoct este moze sport a trenovanie celeho tela, potom sa tak lahko nestane ze po vycerpavajucom dni dostanes krc.

Laura1

Ahoj Deniska,skús Biosil plus,ktorý obsa huje Zn 7,5 mg,biotin,kys.pantoténovú, oxid kremičitý. Večer je dobrý buď MagneB6,alebo Magnesium B6 .Ráno ovsenné vločky,v priebehu dňa aspoň za hrsť orechov,uvar si Meltu alebo cigóriu -obsahuje i čakanku.Uvar si i liter-nie silný vývar a piť namiesto kávy,alebo vody -s mliekom je- veľmi osviežujúce.Ak by Ti to nepomohlo,tak event.vyšetrenie krvi.Ak je málo kália a železa bývajú takéto problémy.Aj pri zhoršenom prietoku krvi cievami. Zdravím

zajacica

Mne na krč v nohe pomohlo Magne B6, dostat v lekárni bez receptu. Určite pomože. Užívat podla návodu v letáku.

janab

Určite to nie je nič vážne, len ti chýbajú vitamíny a určite piješ veľa sladených nápojov...kúp si vit. zinok,magnezium,horčík a vec vybavená, avšak menej tekutín, ktoré odoberajú svalom stopové a minerálne látky (cola,alkohol,sladené džúsy a vody...)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kŕče do nôh - Fórum - ZDRAVIE.sk