Nadpriemerne pevna panenska blana?

Príspevok v téme: Nadpriemerne pevna panenska blana?
Jesen

Dobry den,

chcel by som sa Vas opytat.. No skor radsej vysvetlim problem, s priatelkou sme 2 roky spolu, ona ma 17, aby som neklamal a ja mam 18.. Po dvoch rokoch, co sme spolu, sme sa rozhodli, ze to spolu skusime, lenze do cesty sa nam postavil problem a to je to, ze ma asi az prilis pevnu panensku blanu... Nenormalne ju to boli, alebo skor stipe, ako to ona uvadza, neviem, ci ste to tak prezivali aj Vy... Skusili sme to uz neraz a aj mi napadlo, ze to bude asi tak, ze este nie je pripravena, rozpravali sme sa o tom a ona mi povedala, ze uz je naozaj pripravena, ze to chce prave so mnou atd.. Netlacil som na nu ani nic, chcel som, aby si ona bola najprv uplne ista, inac by som s nou nebol 2 roky bez toho.. No a to je ten nas problem... Panensku blanu tam ma na 100%, pretoze ked bola medzicasom u gynekologa (kvoli inej veci), ten napisal do karty, ze je este panna s dodatkom, ze ma naadrthnutu panensku blanu..

Ja som sa Vas chcel opytat, ci je niekde moznost dostat nieco proti bolesti, nieco co by jej to uplne znecitlivelo, aby ju to nebolelo, pretoze ja ju nechcem takto trapit, ked ju to tak velmi boli...

Dakujem velmi pekne vopred.

bibi1234

jesen - k zubarovi, gynekologovi,... vymenny listok nepotrebujes... moze ist sama, alebo s maminou, taktiez by si rovno mala dat predpisat antikoncepciu... za zalozenie karty si gynekolog pyta nejake peniaze, pred 8rokmi to bolo okolo 500sk... ak uz u nejakeho gynekologa bola, tak ma tam otvorenu kartu a mala by ist po spravnosti k nemu... ak zmeni gynekologa, musi si ist vyziadat kartu od predchadzajuceho gynekologa...

Jesen

A moze ist ku gynekologovi aj sama? Alebo ako to dnes je... Bude treba aj vymenny listok? Viem, ze ked ja som siel k niektorym odbornikom, tak vyslovene odo mna vymenny listok nepotrebovali, normalne si ho neziadali, neviem preco.. Aaa po tych volbach tiez neviem, pretoze nieco bolo o tom, ze vymenne listky sa stopnu??? Dakujem:(

bibi1234

jesen-no na Vasom mieste by som to uz neskusala(pred konzultaciou s gynekologom), lebo si moze spravit taky psychicky blok, ze sex bude brat, ako nieco neprijemne, nebude si ho vediet uzivat, bude napata a bude ju to vzdy boliet a nikdy nedosiahne orgazmus,... tak to ma ta moja kamaratka a vraj s tym chodi k psychologovi(akurat sme sa o tom bavili a povedala, ze mala 6partnerov a ani jeden ju nevedel spravit)

Jesen

S tou pripravenostou som to napisal kvoli tomu, aby som cely problem objasnil a vsetko okolo toho... Aj podla mojho nazoru by to malo byt tak... Ale ona nema velku doveru k nasim lekarom, z isteho uhla pohladu to aj chapem, kedze mala raz problem a na pohotovosti s nou zaobchadzali.. tak ze.. to je jedno.. Ona povedala, ze ak sa mi to podarilo nadtrhnut, tak by sa to mohlo aj roztrhnut a ona to takto aj chce a nie chirurgicky...

Tak som dufal, ze aspon nieco take je, nie som velmi zbehli vo farmaceutike, ale z toho, co som sa docital - www.zzz.sk by mohlo existovat nejako riesenie v podobe tabliet... Samozrejme, by sme sa najprv uistili, ze nie je na ziadnu latku obsiahnutu v danej tablete alergicka, aby sme predisli anafilaktickemu soku atd...

Len som dufal, ze by ste mi mohli pomoct obsirit ten vyber, alebo mi to trocha objasnit.. Popripade nejakeho dobreho gynekologa/icku z KE, ak by ste poznali, ale nech je fakt skuseny a prijemny... Dakujem:(

Jesen

S tou pripravenostou som to napisal kvoli tomu, aby som cely problem objasnil a vsetko okolo toho... Aj podla mojho nazoru by to malo byt tak... Ale ona nema velku doveru k nasim lekarom, z isteho uhla pohladu to aj chapem, kedze mala raz problem a na pohotovosti s nou zaobchadzali.. tak ze.. to je jedno.. Ona povedala, ze ak sa mi to podarilo nadtrhnut, tak by sa to mohlo aj roztrhnut a ona to takto aj chce a nie chirurgicky...

Tak som dufal, ze aspon nieco take je, nie som velmi zbehli vo farmaceutike, ale z toho, co som sa docital - www.zzz.sk by mohlo existovat nejako riesenie v podobe tabliet... Samozrejme, by sme sa najprv uistili, ze nie je na ziadnu latku obsiahnutu v danej tablete alergicka, aby sme predisli anafilaktickemu soku atd...

Len som dufal, ze by ste mi mohli pomoct obsirit ten vyber, alebo mi to trocha objasnit.. Popripade nejakeho dobreho gynekologa/icku z KE, ak by ste poznali, ale nech je fakt skuseny a prijemny... Dakujem:(

bibi1234

mala som jednu kamaratku, co mala tento problem (mala ho aj jej starsia sestra, takze to muselo suvisiet asi s genetikou), podla mna by mala ist ku gynekologovi, ked je naozaj taka pevna, da sa to odstranit vraj chirurgicky... Podla mojho skromneho nazoru to nesuvisi s tym, ci nie je alebo je pripravena...