Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako spať v noci a nie cez deň?

Príspevok v téme: Ako spať v noci a nie cez deň?
Michal_PU

Ahojte!
Mohol by mi niekto pomôcť s tým, že v noci sa mi nechce spať a cez deň som strašne unavený?
Mám tento problém už asi 3 roky, no najviac sa to prehĺbilo na internáte. V noci tam býval dosť hluk a preto som chodil spávať až tak od 00:00 do cca 2:00, pretože skôr sa nedalo. Cez deň tam bol relatívne kľud a tak som sa naučil spať v čase medzi 10:00 - 17:00, väčšinou po dobu cca 3. až 4. hodín. Problém je ten, že už nie som na intráku a aj tak mám taký spánkový režim.
Nevie mi niekto dať nejaké dobré rady, ako sa cez deň udržať hore a v noci ísť spať ako iný ľudia - o cca 22:00?
Je to dosť obmedzujúce, pretože si hľadám prácu a takýmto štýlom sa nikde neuplatním, keďže som cez deň strašne ospalý :(
Tipujem, že majú na to vplyv aj lieky - užívam Velaxin 75mg a 150mg, aj keď mi lekár už veľa krát zmenšil dávku (mal som aj Rispen), no stále to nie je ono... Nepomohla by zmena liekov?

Veľmi pekne Vám ďakujem za rady, chcem mať opäť normálny spánok.

division

No nie je to také jednoduché, pracovala som na zmeny aj v noci, mala som rozhádzaný bioritmus, teraz som už doma 2 roky, dokonca som sa aj liečila , síce po liekoch spím lepšie , ale stále sa bojím , že sa mi to vráti, stači ak raz si pospím trebárs v nedeľu poobede, a už v tu noc si musím dať tabl. čiže stačí veľmi málo a už sa to spustí z nova, presne ako to opisuješ, v tomto prípade to platí na 100% že zvyk je železná košeľa.

kafe

Musíš sa doma niečim zamestnať - fyzická práca (vyprášiť, vytepovať koberce, umyť okná, môžeš steny vymaľovať:), šport, ľadová sprcha, odísť peši do mesta a nevrátiť sa až kým neni večer.. to ťa aj unaví a večer vytuhneš ani nevieš ako. Len sa tých prvých pár dní potrebuješ k tomu dokopať a vydržať nejako. A telo si opäť zvykne na normálny spánkový režim.

jajka001_

ked si najdes pracu, tak sa ti rezim upravi sam. rano si supni kavu alebo energy drink - tie prve dni kym si zvyknes, a ked zalahnes vecer o desiatej a vstanes o siestej, organizmus si proste zvykne

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako spať v noci a nie cez deň? - Fórum - ZDRAVIE.sk