to, čo pomáha mne

Príspevok v téme: to, čo pomáha mne
polkani

Už par mesiacov zijem zdravsie, jem striedmo, je to pre mna uz vcelku prirodzene a mam z toho dobry pocit. Ale, ako to uz byva, obcas neodolam, skutocne mozno aj natruc, zo zlej nalady, ved viete ako to chodi. Potom je mi to luto a vyvratim to. Nasleduje klasika zdravy rezim. Vzdy si umyjem zuby a oplachnem usta. Viem, ze bulimia je nebezpecna a skodliva, ale pytam sa, je to aj moj pripad? 2-3 krat do tyzdna? Poskodzuje zuby, hltan, bude to tak aj u mna, alebo je to iba pri castejsich pripadoch (niekolkokrat za den) ? Dakujem

jajka001_

skodi to v tom , ze skodis jednak svojmu telu a jednak svojej psychike, ak v tom budes pokracovat bude to mat presne taky priebeh ako opisala listicka
viem ze je teraz taka sprosta moda vyzvraciavat jedlo ale ty vyzeras celkom rozumne, nechapem naco to robis.

polkani

rozumiem, je to neprirodzeny, nezdravy reflex, ale preto sa pytam na prakticke stranky, v com konkretne to skodi, a ci sa tomu da predist/zredukovat to. Aj zdravie. sk je net a je jednoduche prosto sa spytat na konkretny problem a temer okamzite dostat odpoved a ja robim to jednoduchsie, to nie je predsa nepochopitelne, nie? mozno ukazka charakteru, ale celkom logicke.

nechapem

nespochybnujem tvoju inteligenciu, ved ma len udivilo ze si plne uvedomujes svoj problem a predsa to sem pises, ved predpokladam ze sa vies orientovat na nete a vies si najst milion podobnych problematik rozpitvanych, ta ista platna dokola s tou ppp, ja som az nadmieru empaticka, velmi mi je luto, ak niekto spadne do tohto kolotoca, ale podla mna treba zacat od seba, od "samonaprogamovania sa", nelutovat sa a nehladat nech ma ini lutuju, hlavu hore!! co chcem to aj dokazem!! ver si!

líštička

Súhlasím s jajkou, to sú príznaky bulímie. zatiaľ to robíš 2-3 krát do týždňa, neskôr si povieš "ak to budem robiť 5x, môžem si dopriať viac" a nakoniec to skončí tak, že dávivý reflex budeš mať po každom tele. Pre telo zvracanie vôbec nie je prirodzené - naopak, signalizuje to, že si zjedla niečo pokazené alebo príliš veľa, alebo si vypila príliš veľa alkoholu, prípadne je to príznak nejakej choroby. Proste telo sa zvracaním zbavuje niečoho, s čím "nesúhlasí" - teda toho, čo mu škodí. Jedlo neškodí a raz za čas si môžeš dopriať aj vybočenie zo zdravej stravy.Ak si budeš sama vyvolávať zvracanie, tvoje telo si povie, že každé jedlo je zlé a nakoniec si zvracanie ani nebudeš musieť vyvolávať. Vyvrátiš všetko, ešte aj to, čo nechceš. Ja na tvojom mieste by som vyhľadala pomoc, ešte stále to môžeš zastaviť.

jajka001_

to mas trochu narusene myslenie, nemyslis? je rozdiel ked telo vyvrati jedlo PRIRODZENE ked je pokazene a pre telo skodlive a ked to TY spravíš násilím
mas bulimiu, na zvracani nie je nic prirodzene, je to prejav choroby.

polkani

nechapem: je to forma zdvorilostneho prejavu, ked chcem naznacit, ze si vazim toho, kto cita a zaobera sa mojim problemom, a nenapadne citove vydierania, aby som si zabezpecila co najviac odpovedi, najviac informacii

jajka001_: ale bulimia sa tyka kazdeho jedla, ci nie? ved predsa ten proces je pre telo prirodzeny, inak by neriesilo samo niektore stavy vyvratenim, nie?

jajka001_

ano, je to bulimia. radsej si kludne nechaj to jedlo v sebe to ti tak neublizi ako to co robis. ked sa inak stravujes zdravo, nemas sa coho bat a obcasne ulety su uplne normalne.