Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strojček na zuby - bolesť jazyka

Príspevok v téme: Strojček na zuby - bolesť jazyka
Pessi

Ahojte,

Dávajú mi fixný strojček už som absolvovala a odtlačky, aj zakus aj separaciu ( 4 gumičky medzi zuby aby sa mi lepšie daval strojček) ktore mi potom už aj vybral a v piatok mi dal na zadne zuby dve pliešky cez ktore neviem asi pôjde strojček alebo čo... zacvakol mi ich doslova do zubov. To je v pohode lenže mne sa strašne šúchaju tie pliešky o jazyk a mna to strašne boli. Mam normalne zodrane boky jazyka.. Nemate s tym skusenosti?

Evka888

Ahoj, aj mne dávali fixný strojček pred dvomi dňami a ak si nedostala tak dostaneš od zubárky vosk na strojček. Ten si nahrej a nalep na tie želiezka. Potom budú jemné a nebude ťa nič tlačiť. Vosk sa dá zohnať aj v lekárni za 2,50.

Mabel_

Monika, mne trhali kvôli strojčeku všetky štyri 4ky a to som mala už 26 rokov, keď som ho začala nosiť. Strojček mám už 2 roky dole a zuby stále rovné (samozrejme, nosím vyberací strojček na noc). Vysvetli rodičom, že tie zuby proste vytrhnúť treba, inak by ti bol strojček zbytočný. Rozhodnúť sa musíš sama, ale ja som šťastná, že som sa na to dala a že mám konečne rovné zuby.

Moni-ka

Ahojte :) V septembri budem mať 18 rokov a rozhodla som sa pre strojček. Viem že som sa"dosť skoro zobudila" ale mala som dosť veľké problémy s hygienou. Dneska som bola u zubného ortopéda ktorý mi povedal že bude treba mi vytrhnúť horné 5 aby sme spravili priestor pre predný zub ktorý mam krivý. Povedal že potrebujeme spraviť min. 9 mm priestor. Našim sa to moc nepozdáva prečo by mi mal vytrhnúť dva zdravé zuby a preto by ma zaujímalo či nemá niekto s týmto skúsenosť . Mám ísť podľa vás aj tak do toho?

Pessi

Ja mám tiež už ten oblúk :) a začal ma bolieť zub na jednej strane,... teraz neviem či je to od toho alebo.... to je zle cely ten strojček och... :-/

nana123

ahoj,ja mam presne to iste čo ty,,,gumičky,otlačky,trhanie zubov,teraz pliešky a podnebny obluk...idem mat strojček na hornych aj na dolnych zuboch.jazyk mam trochu ošuchany ale da sa to vydržat.inak zvykneš si na to...len dufam že to stoji za všetky tie veci okolo toho,ja mam obavy,ře sa mi aj po narovnani zuby opet budu krivit..

paula 55

ten vosk by ti mal dat automaticky, vzdy ked ta bude ominat ten pliesok alebo zamok, obalis to voskom... mne potom pomaha ze ak to mam moc zodrate vyplachovat si usta curaseptom (to ma silny antibakterialny ucinok, pouziva sa po chirurgickych zakrokoch, lenze sa musi pouzivat kratkodobo, mne staci vacsinou vyplachnut usta 2-3 krat a mi to prejde, lenze ak mas farebne gumicky tak to tie gumicky farbi, ja gumicky nenosim

adka25

jazyk si musi zvyknut na cudzi predmet v ustach. preto ho mas zodraty. neboj po par dnoch sa to upravi a uz ta boliet nebude.

Pessi

zubaarko Tie kruzky mi uz dal dole... teraz mi dal pliesky

paula55 takže tači ked si od neho popytam vosk? Zajtra idem k nemu takže dufam že sa to da do poriadku... lebo je to strašne ale strašne neprijemne....

zubaarko

tie kruzky na zadnych zuboch sluzia na upevnenie, a nasledne pnutie drotu aparatu.
prve dni budes mat urcite niake "ine", mozno "divne" pocity, no neskor si nato zvyknes a ked prestanes okolo toho stale behat s jazykom aj tie problemy prejdu.
Ak sa stym ale nevies zmierit, poziadaj lekara nech ti kruzky upravi (vzdy sa daju dat rozne typy ci hrubky) alebo sa daju zo strany jazyka prekryt niakov tenkou tekutov kompozitnou vyplnou. On uz bude vediet.
A ak mas moc ten jazyk zodraty, tak lepsie za zahoji ak si povyplachujes pred spanim usta salviou, repikom ci kamilkami a pripadne ber tyzden B-komplex.
vela zdaru

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strojček na zuby - bolesť jazyka - Fórum - ZDRAVIE.sk