alkohol :(

Príspevok v téme: alkohol :(
zufala jedno

niekto v rodine je uz 5. den opity a ja uz neviem co s tym, kombinuje to s liekmi, s vyhrazkami ze ak danu osobu nepustime si kupit alkohol alebo nedame dalsie lieky na ukludnenie tak sa zabije a skoci z okna,...rozumiem ze potrebuje svoju davku ale takto to nikam nevedie a uz to je tak dlho :( a strazit sa kazdu minutu ho neda :( co teda pomaha? co mam robit? bojim sa ze si zase ublizi alebo spadne v strede cesty na zem alebo...
vecsinou to trva tak den/dva a potom je dobre, potom vsetkym sa ospravedlnuje, slubuje ze to bolo naposledy, ze pojde ku psychologovi,...ale pride problem, zase si toho navali na seba tolko ze nevladze, nestiha a potom to takto riesi :(
poradte co mam robit, zamknut? vyhrazat sa? plakat? bit sa?
dakujem

jajka001_

mala by si navstivit nejake protialkoholicke centrum, poradnu, nech ti tam poradia a podporia ťa. vezmi tam potom aj mamu. hned potom ako vytriezvie, este ked bude citit lutost a hanbu. a nedovolte jej pit, minimalizujte sance ukryvat alkohol a pit na minimum, a neustupujte jej.

janab

Predpokladám, že ide o matku. Ženám sa vybíjajú "baterky" skôr ako mužom, zvlášť ženám, ktoré riešia všetko v rodine a v živote samé. Nie čudo, že práve ženy podľahnú alkoholu, ved je to únik z reality, hoci problém sa nevyrieši, skôr naopak...bludný kruh..Žiadny alkoholik nedopustí, že má problém...tým pádom sa nechce dať liečiť. Ak sú stavy už na hrane života, že má absťáky ráno, že sa potrebuje "naštartovať", tak už je závislá..ak je závislá, tak zákonite prichádzajú psychické poruchy - vidiny - delírium tremens, preludy, ťažké sny a čo je horšie aj akási paranoja...musí mať svoju dennú dávku...tak ako to píšeš, ked nemá alkohol, vyhráža sa, pretože si sama so sebou nevie rady...a vie, že vyhrážkami si to vydobije..bohužiaľ, to jej stav len zhoršuje...aj keby sa liečila (lieči sa to na uzavretom oddelení psychiatrie )- vyčistia jej organizmus od alkoholu úplne, po mesiaci je čistá...avšak..každý alkoholik povie, že nie je vyliečený, len je abstinujúci alkoholik...je to horšie ako droga, pretože k alkoholu sa dostanú ľudia ľahšie a beztrestne ako u drogy...mala som sesternicu, ktorá pred 2 rokmi zomrela na alkoholizmus , nemala ani 50 rokov a v alkohole namočená denne vyše 10 rokov, ten ženský organizmus vydržal dlho...napokon jej zlyhali obličky, ľadviny, naliala sa vodou a už nebolo pomoci...je ťažké radiť čo dalej ak ona sama nechce...a ak by priznala, že má problém a chce to riešiť, tak treba zájsť na hociakým psychiatrom a on určite vypíše papier na psychiatriu, tam ju hospitalizujú, avšak ona musí súhlasiť...veľa šťastia a určite skúste si sadnúť , ked bude triezva a navrhnúť riešenie liečby...je škoda, keby odišla zo sveta, určite má rodinu a tá ju tu ešte potrebuje, aby fungovala na 100 %..držím prsty...

M74

Spoliehať sa na to že ťažký alkoholik zomrie skoro na cirhózu pečene nie je asi celkom správne. V rodine máme taký prípad ( min. flaša vodky denne ) a pečeň je po 15-20 ročnom intenzívnom pití v celkom dobrom stave. Zato jej žalúdok to schytal. O nejakom dobrovoľnom liečení nechce ani počuť a odmieta vôbec priznať že pije.

alkohol

prepacte ze tu pisem take smutne prispevky a zneprijemnujem vam den, dakujem za slova, pomoze mi ked to dam takto von zo seba :)

alkohol :(

lost dakujem
to uz trva dlho, odmalicka :( ona si uvedomuje, aj jej to je luto, aj sa vsetkym potom ospravedlnuje :(
ona je ten typ co potrebuje vsetkych zachranit, vsetkym pomoct, vsetkym zniest modre z neba a potom nevladze tak sa zlozi...neviem jej vysvetlit ze aj ona je clovek, aj ona potrebuje oddych a aj ona potrebuje psychologa na to aby jej pomohol
viem ze to je na jej rozhodnuti ale boli ma ked vidim ako si ublizuje, ake komplikacue z toho ma a kam to pojde dalej, nechcem si potom vycitat ze som mala nejak zasiahnut :(

lost

To je potom extremne komplikovane ak sa jedna o rodica..
Ale stale, ak nechce, tak s nim nikto nepohne (ako v kazdej (ne)zavislosti)..
Mozno ak by mu rodina "dohovorila", zo zaciatku (mozno to ale uz skusali), nech si - ale v co najtriezvejsom stave uvedomi, a najlepsie uvidi, co vsetko alkohol sposobuje.. Nejak "zapracovat" na sile jeho vole, nech sa nezlomi za tyzden-mesiac-rok..
Alebo potom asi profesionalnu pomoc, ale asi ta podpora rodiny je velmi dolezita, aby ho aspon to svedomie nepustilo - ze pitim ublizuje kazdemu..

JanoKukurica

mirka 23: Ťažký alkoholici zvyknú o pár rokov zomrieť na cirhózu pečene. Vyrieši sa to samo. Ak sa ho chce zbaviť skôr, nech mu dá sama fľašu-dve tvrdého alkoholu, zomrie na otravu alkoholom. Vypije to sám, nie je to vražda.

JanoKukurica

mirka 23: Je svojprávny, nemusí podpísať dobrovoľný vstup na psychiatriu. Svojprávnosti môže človeka zbaviť iba súd na základe správy od psychiatra.