Farmacia Kosice vs. Blava

Príspevok v téme: Farmacia Kosice vs. Blava
Ivana.Ivana

Je tu niekto odtial? Nastupujem do 1.rocnika, ale najnovsie sa stretavam s nazormi, ze to bola chyba a mala som ist do BA lebo mozem mat v buducnosti problem kvoli diplomu z KE:-O Myslite, ze to je mozne?
Aky nazor maju bratisl.vyucujuci na kosice?
Aka je momentalneroven vyucby v KE?
Dakujem za odpovede.

Adkaxxxx

Pre vsetkych ktori tu pisali aki blbi su absolventi farmacie v kosiciach .... mam v lekarni kolegynu absolventku farmacie v bratislave a sprostejsiu zenu nepoznam az je to smutne ...ziadne vedomosti ci uz o liekoch alebo v laboratoriu a vazne si kazdy den lamem hlavu ako niekto tak sprosty mohol skoncit taku skolu? No ako? Asi to nebude o tom v ktorom meste clovek ten odbor studuje...

Adkaxxxx

Pre vsetkych ktori tu pisali aki blbi su absolventi farmacie v kosiciach .... mam v lekarni kolegynu absolventku farmacie v bratislave a sprostejsiu zenu nepoznam az je to smutne ...ziadne vedomosti ci uz o liekoch alebo v laboratoriu a vazne si kazdy den lamem hlavu ako niekto tak sprosty mohol skoncit taku skolu? No ako? Asi to nebude o tom v ktorom meste clovek ten odbor studuje...

Maki1

Ahojte,

prax ukáže ... na prehadzovanie krabičiek cez tzv. tárashoping :) človek veľa chémie ani vedomosti nepotrebuje ... Nič sa nemieša, nič sa nerobí ...

Zuuzana

Chcela by som sa opýtať kdeže tu vidim veľa študentov ako BA tak aj KE ...Neriešim ani jednu fakultu ci je lepšia či horšia :D pretože všetko záleži v živote na dohode ked pojdete do prace makať .. to len tak na okraj :P Inak dostat sa do KE sa mi zda o trošku ľahšie ale neni to nejaka prechádzka ružovým sadom :) tiež treba poctivu a pravidelnú prípravua a v BA je dosť komplikované kedže su tam scio testy a to čo obsahuju tie testy je niekedy úplne nepochopitelné ale samozrejme nehovorím že tie scio testy nie sú zvládnutelne , urcite sú len zas treba makať na strednej viac rokov než len ten posledný :)a určite si myslim že z gympla je to asi naj isť na tieto školy lebo tie testy su tak nastavené aspon tak to bolo tento rok :) rok čo rok však prichadzajú zmeny :)Samozrejme do BA sa dá dnes dostat aj cez priemer len to je zas iná vec :) .. Ja som sa chcela opýtaŤ skôr či by mi vedel niekto povedat či nejaké tie okruhy otázok na skúškovom su rovnaké BA , KE či je to úplne odlišné a zaleží teda na fakulte aké dava testy :) Lebo mam nejaké podklady z BA ale rozmýšľam že pôjdem do KE či sa budu teda dať využiť na skúškovom :)či je to čisto na fakulte aku si dá testík ?:D

NikaBA

Ahojte, ja studujem farmaciu v BA- 3.rocnik. Co sa tyka porovnania BA-KE, urcite BA. Som z vychodu a urcite by bolo pohdlnejsie studovat v KE co sa tyka vzdialenosti domov-skola. Jendo je vsak vseobecne o farmacii v KE zname, a to ma odradilo- vela vela veteriny. Netvrdte tu prosim vsetci co to studujete v KE, ze to nie je tak. Sami sebe totizto protirecite. Spoluziacka z gymnazia tam chodi, a ked si to navzajom porovnavame, obcas sa mi pozastavuje rozum, na co je studentovi farmacie vediet veci, ktore by mali vediet skor veterinari. Podla mna je v KE vela zbytocnych predmetov, ktore len zbytocne pritazsia uz v dost tazkom skuskovom (ktore je tazke nielen v KE, ale aj v BA- a poriadne!). Mam maminu, ktora pracuje v lekarni, a ta moze potvrdit len tolko, ze ci mas diplom z KE alebo z BA- do lekarne ta vezmu s rovnakou sancou. Cos a vsak tyka farmaceutickych firiem, je potvrdene, ze uprednostnuju, ak ma kandidat diplom z BA. Kvoli com je to tak, to uz povedat neviem. Kazdopadne, ak sa raz date na studium farmacie, nech uz to bude kdekolvek- pripravte sa na poriadnu makacku. A ak sa vam aj podari cosi opisat z tahaku- verte ci nie, tahaky nikdy nestacia, lebo tie skusky su natolko obsiahle, ze ak nemate sajnu o tom, co vobec na tom tahaku je, mozete si podat ruku s Fx :). Cize nieco v tej hlave musite mat ci uz idete na skusku s tahakom alebo bez. Ziadne lazo-plazo. Co sa tyka praktickych cviceni- v BA je toho pomerne dost, neviem ako v KE. Porovnanie skusok z predmetov, ktore su v BA aj v KE rovnake, je asi take, ze v KE napr. z organickej chemie, ktore je dvojsemestralna, maju v porvom semestri zapocet a az v tom druhom skusku, pricom v BA je skuska v oboch semestroch, pricom obe su pomerne narocne a ludia kvoli nim castokrat letia aj zo skoly. To iste aj farmaceuticka chemia. Zaroven by som dodala este jednu studium v BA neulahcujucu okolnost. skusky je mozne robit len v skuskovom obdobi, ziadne cierne terminy pocas letnych prazdnin alebo v priebehu semestra. Ak sksuku nespravis do konca skuskoveho, proste prenasas, Kdezto v KE mozes skuskovat kedykolvek, aj pocas leta- nehovorim, ze je to zle, ale trosku mi to pride ako v holubniku, ked mi kamaratka z KE povie, ze cely rok len skuskuje a nic ine, ci je januar, april alebo august :). Tolko asi, vela stastia vsetkym kolegom/buducim kolegom ci uz z KE or BA :)

ja,ja,ja :P

MYslíte, že ísť z Moyzesovej (stredná škola v KE- odbor FL) je tažšie ako ísť na farmaciu z gymnázia?

farmKE

yamahita neviem odkial mas taketo informacie, ja som studentkou farmacie v kosiciach a vsetko je v poriadku , ma nam kto prednasat, su to odbornici na urovni a este sa nestalo ze by sme nemali cviko :D fakt neviem kto tieto informacie siri ale su to bludy.... tiez som takisto pocula nazor ze v BA to maju lahsie ako my z pohladu narocnosti predmetov ... ! takze sa mila yamahita nehanbi nosit rovnaky titul lebo aj medzi studentmi su tu poriadne kapacity na ktore sa v BA nikto nechyta

Vikinka_1

Ja študujem farmáciu v KE a cviká máme takisto ako aj v Brne a aj prax. Nemyslím si, že by to bola horšia farmácia ako tá v BA.

yamahita

Ide o to, ze farmacia v KE nema taku uroven ako ma ta v BA lebo tam nema kto ucit. Prednasat tam chodia z Brna aj z BA. Okrem ineho nemaju ani cvika a bez toho si teda fakt neviem predstavit to studium. A nehnevajte sa ale to co odtial vylieza je blbe na kvadrat a hanbim sa ze nosi rovnaky titul a chvasta sa rovnakym vzdelanim ako mam ja

tpch

Preboha, chces studovat a nevies, co? To si nevies zistit, kde vsade sa robia prijimacky z chemie a bioly? To sa ani nedivim, ze lekarnici dnes nie su tym, cim byvali...