Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akne

Príspevok v téme: Akne
Kristina.and

Dobry den
po dlhsom zvazovani som sa rozhodla sem opisat svoj problem, snad mi pomoze niekto skusenejsi :(

Uz od svojich 12-13 rokov mam dlhodobe problemy s akne, zacalo sa to vstupom do puberty, kedy sa mi zacali vyhadzovat neprijemne cervene pupaky na cele a brade, neskôr cierne bodky v okoli nosa. Vtedy som tomu este nevenovala nejaku pozornost, predsalen som bola "decko" a koniec koncov, vtedy mi to bolo jedno, pretoze ak nejaka vyrazka prisla, vecsinou mi sama od seba do tyzdna aj zmyzla.
V 14 rokoch dospievania som sa ako aj vsetky ostatne dievcata chcela "pacit" a tak som si na akne zacala aplikovat macke up, tvar som si po nom ale necistila a vtedy zacali zavaznejsie problemy, ktore som si vlastne sama sposobila... :/
Neprijemne vyrazky sa mi zacali postupne vyhadzovat po celej tvari, navyse som si celu tvar casto len podrazdila ich vytlacanim... zacala som pouzivat nejake vodicky a kozmetiku proti akne a uhrom,avsak nikdy nie velmi pravidelne a vacsinou to i tak neboli nijake drahe kozmeticke pripravky,len nejake lacne cistiace vody na problematicku plet "z tesca".
Dnes mam 17 a problem s akne stale pretrvava. Navstivila som odbornu lekarku, ktorej pripravky mi prilis nepomahaju a nevidim po nich nijaku zmenu (stary znamy skinoren atd..) a tak som sa rozhodla zabojovat s nimi trochu viac.
Zo svojho jedalnicka som postupne vyhodila vsetky mastne koreniste a slane jedla, bublinkove napoje a i., tvar som si zacala pravidelne umyvat a kremovat, prestala som si ich vytlacat. Ciastocne vidim zlepsenie, mozno aj o 40 %, akne ustupilo a uz sa mi nevyhadzuje kvantup neprijemnych uhrov po celej tvari, avsak nie tak celkom. Stale sa nemozem zbavit cervenych flakov na licach, po bokoch brady mam este stale nejake tie cervene pupaky v hustom mnozstve.
Skusala som ich potierat cesnakom,umyvala som si ich v caji, no stale nic,neviem, mozno to len vyzaduje trochu trpezlivosti, alebo.. ? Nerozumiem, pomizlo mi mnozstvo vyrazok, akurat s tymito si neviem rady.

Co sa mojho jedalnicka tyka, uplne som vynechala mliecne vyrobky, syry, vajcia aj bezne jedla, ktore sa u nas doma varili, vsetko co obsahuje sol, korenie... prestala som konzumovat svetle pecivo a presla som na tmavy chlieb (moze maslo robit problem ? Nanasam ho na chlieb sice vo velmi tenkej vrstve ale predsa...?), uz nepijem kavu ale zenske ci zihlavove caje. Pocas dna sa snazim vela pit, konzumovat ovocie a zeleninu,probiojogurty, sem tam si neodpustim nejaku tu sladkost no O:-) a hlavne zvykla som si zjest raz za den ovsene vlocky ktore mi vyborne vycistia creva. Stale vsak neviem v com je chyba :-(
Obsahuje cukor nejake latky ktore mozu vyvolavat akne ? Okrem toho,cim si mam nahradit chybajuci vapnik ? Vobec neviem, ako sa mam stravovat, takze som poslednu dobu len o spominanom ovoci, zelenine, ryzi ci cestovinach, jednoducho len o takychto dietnych neslanych nemastnych jedlach bez masa, len mam pocit, ze mi chybaju nejake ziviny...
Mate nejake rady a pripadne postrehy, kde a co robim zle ?

ALBíí

baby dnes som si kupila v lekarni v TT RSB tak som zvedava budem to pouzivat a dam vam vediet ci to zabera cena bola 3,15€ a aj lekarnicka powedala ze to vraj velmi dobre pomaha a zanechava trvaly ucinok tak drzte palce he :D

a ohladne cesnaku mamina dopadla dost zle :-/

siisa 25

ichtoxyl je dobry na podkoznu bulu,ktora nejde prec ak tam je hnis,potom to ten hnis tak vytiahne a ty to z vrchu uz len trosku stlacis a je to vonku

siisa 25

kristina pozor na cesnak aby sa Ti neurobili skarede cervene rany ako mojej kamaratke ked si to natierala,alebo potom nechytat a nic nepucit,takze opatrne,ale podla mna citrin ma lepsie ucinky navyse vybieluje flaky po akne,mne nejak vynechavanie roznych jedal nepomolo a uz mam 23 a stale akne od 11 alebo 12 rokov,najviac mi pomohla hak diane 35,ale to su silne hormony,ale potom bola dobra aj yadine,noa roaccutane bol pre mna o nicom

kristina.and

Dnes som si v lekarni kupila sirove mydlo, to si mam klasicky nim umyt tvar a nasledne zmyt ? Alebo si ho nemam zmyvat ? Lebo zmyla som si ho a nezda sa mi, ze by nejako vysusoval, neviem, ci je to len pocit, plet mam len taku suchsiu ako obycajne, inak nic vic...
??

ALBíí

simka111 aj mne to robilo preto sme to vysadili ale tá kozna je hrozna nechce mi poriadne poradit zmenila by som ju ale v nasom okolí nemam velky vyber :/
a tá maska z drozdia to v com pomaha prosim ta pretoze mne strasne smrdi :D ale ked to pomoze určite vyskusam :))

Kristína.and tú pastu som skusala skoro kazdy vecer si ju dávam a ked si ju nechas dlhsie ako pol hodinu tak ti vyrazky strasne zčervenajú a po dlhsom case az zcernaju pasta by sa mala zmiť ked zaschne a začne stahovat kozu zostane ti potom hladka plet ale nie na dlho tie vyrazky nezmiznu iba sa akoby zabrusili

Kristina.and

Tak zinerit a eryfluid aj mne kozna neustale predpisovala. Treba jej povedat, ze ti to nezabera a ci by ti mohla prepisat nieco ine, mne po tychto predpisala skinoern krem, ale ten je na moju plet az prilis agresivny a cela tvar mi po nom okamzite scervenie a neprijemne svrbi a pali.

Mimochodom co vravite na ichtoxyl (tak nejako sa to pise) ? je to taka tmavohneda zapachajuca mast.
Ja som este citala, ze by mala pomahat aj zubna pasta, ktora miesto dokonale vysusi. No neviem, musim skusat.

Inac co ja odporucam, tak jednoznacne cesnak. Kazde poobedie sa komplet cela natriem pretlacenym cesnakom, nezlaknite sa, plet po nom neskutocne pali ale ako nahle sa vstrebe, je vsetko v pohode. Akurat ze vam poriadne ale fakt poriadne stiahne vsetky pory :-) takze ja si ho davam len na poriadne vycistenu plet.

simka111

ALBíí: Ja som mala tiez zineryt ale po nom som mala cervenu plet,mne najviac zabera eryfluid,ale skus masku z drozdia a chod na cistenie ku kozmeticke ale na druhy den si este nedavaj mejkap,lebo ja som tak spravila a vsetko co mi vycistila sa opet zapalilo,takze radsej len umyt,dat krem a nechat tak. :D

ALBíí

ahojte mám 14 rokov a moja brada je jedným slovom katastrofa ja uz si neviem sňou rady ku kožnej chodím pomaly dva roky a stále nič nepomaha vzdy mi predpíše ZINERIT ktorý zaberie cca na dva tyždne potom som zase vyhadzaná chcela by som mať tvár ako spoluziacky krasnu jemnú a nie taku hnusnu zjazvenú čo by ste my vedeli poradit prosim vás ?? :°(

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akne - Fórum - ZDRAVIE.sk