Akne

Príspevok v téme: Akne
Kristina.and

Dobry den
po dlhsom zvazovani som sa rozhodla sem opisat svoj problem, snad mi pomoze niekto skusenejsi :(

Uz od svojich 12-13 rokov mam dlhodobe problemy s akne, zacalo sa to vstupom do puberty, kedy sa mi zacali vyhadzovat neprijemne cervene pupaky na cele a brade, neskôr cierne bodky v okoli nosa. Vtedy som tomu este nevenovala nejaku pozornost, predsalen som bola "decko" a koniec koncov, vtedy mi to bolo jedno, pretoze ak nejaka vyrazka prisla, vecsinou mi sama od seba do tyzdna aj zmyzla.
V 14 rokoch dospievania som sa ako aj vsetky ostatne dievcata chcela "pacit" a tak som si na akne zacala aplikovat macke up, tvar som si po nom ale necistila a vtedy zacali zavaznejsie problemy, ktore som si vlastne sama sposobila... :/
Neprijemne vyrazky sa mi zacali postupne vyhadzovat po celej tvari, navyse som si celu tvar casto len podrazdila ich vytlacanim... zacala som pouzivat nejake vodicky a kozmetiku proti akne a uhrom,avsak nikdy nie velmi pravidelne a vacsinou to i tak neboli nijake drahe kozmeticke pripravky,len nejake lacne cistiace vody na problematicku plet "z tesca".
Dnes mam 17 a problem s akne stale pretrvava. Navstivila som odbornu lekarku, ktorej pripravky mi prilis nepomahaju a nevidim po nich nijaku zmenu (stary znamy skinoren atd..) a tak som sa rozhodla zabojovat s nimi trochu viac.
Zo svojho jedalnicka som postupne vyhodila vsetky mastne koreniste a slane jedla, bublinkove napoje a i., tvar som si zacala pravidelne umyvat a kremovat, prestala som si ich vytlacat. Ciastocne vidim zlepsenie, mozno aj o 40 %, akne ustupilo a uz sa mi nevyhadzuje kvantup neprijemnych uhrov po celej tvari, avsak nie tak celkom. Stale sa nemozem zbavit cervenych flakov na licach, po bokoch brady mam este stale nejake tie cervene pupaky v hustom mnozstve.
Skusala som ich potierat cesnakom,umyvala som si ich v caji, no stale nic,neviem, mozno to len vyzaduje trochu trpezlivosti, alebo.. ? Nerozumiem, pomizlo mi mnozstvo vyrazok, akurat s tymito si neviem rady.

Co sa mojho jedalnicka tyka, uplne som vynechala mliecne vyrobky, syry, vajcia aj bezne jedla, ktore sa u nas doma varili, vsetko co obsahuje sol, korenie... prestala som konzumovat svetle pecivo a presla som na tmavy chlieb (moze maslo robit problem ? Nanasam ho na chlieb sice vo velmi tenkej vrstve ale predsa...?), uz nepijem kavu ale zenske ci zihlavove caje. Pocas dna sa snazim vela pit, konzumovat ovocie a zeleninu,probiojogurty, sem tam si neodpustim nejaku tu sladkost no O:-) a hlavne zvykla som si zjest raz za den ovsene vlocky ktore mi vyborne vycistia creva. Stale vsak neviem v com je chyba :-(
Obsahuje cukor nejake latky ktore mozu vyvolavat akne ? Okrem toho,cim si mam nahradit chybajuci vapnik ? Vobec neviem, ako sa mam stravovat, takze som poslednu dobu len o spominanom ovoci, zelenine, ryzi ci cestovinach, jednoducho len o takychto dietnych neslanych nemastnych jedlach bez masa, len mam pocit, ze mi chybaju nejake ziviny...
Mate nejake rady a pripadne postrehy, kde a co robim zle ?

simka111

Tak neviem či sa k tomu da dostat v kazdom meste ale ja som bola v Prešove u jedneho lekara konkretne gynekologa lebo on pracuje aj s tim.. :D

simka111

Ja som bola na takej super diagnostike,tam sa daju zistit vsetky choroby dokonca aj tie co vas este cakaju,stoji sice okolo 9 eur ale fakt sa to oplati......a hlavne je to prijemne len si tam sedite a pristroj to ukazuje lebo to vycita z ruky...je to taka preventivna prehliadka :D mne sa zistilo ze mam nabeh na krčove žily,mam trocha plesne v črevach,co moze mat za nasledok moje problemy s akne,a este problem s anginov a mojemu bratovi zostilo toho spominaneho helico.. a naslene zatim sa nasadia lieky na prirodnej baze !!!
Nechcem tu robit reklamu ako si niekto bude mysliet ale je to fakt super :D

Lucik22

Ahoj basheenka
Tak treba ist ku obvodnej, da sa zistit z krvi, stolice, dychu a urcite na gastre, ale to nieje asi prijemne vysetrenie :)

Lucik22

Ano cukor moze sposobovat akne ak ho mas privela. Treba obmedzit mlsnotky :) Na tvar treba pouzivat nekomedogenne kremy, ale tak poviem ti pravdu, mam 23 a akne este trosku pretrvava. Ale treba skusit aj ci nemas Helico, alebo nejake ine potravinove alergie

A treba dat do poriadku psychiku, nevsimaj si to tak velmi.je to tazke ale da sa to :)

antal

Ja som stale mal problem s akne. Maval som ho na chrbte aj tvari az pokial som nenasiel koloidne pripravky.
Velmi mi pomohlo uzivanie koloidneho striebra nakolko je velmi dobre na akne a celkovo na kozne obtiaze.
No ja som pouzival aj koloidne striebro ako rozprasovac.
Vyhladaj si vo vyhladavaci

Rozprašovač s koloidným striebrom

simka111

Ja som mala tiez velke problemy s akne ale mne narozdiel od teba pomohli kremy od kožnej..ALE aj strava ma velky učinok takze aj tej velmi dakujem :D

Ja pijem prhlavovy čaj a tiez si s nim umyvam tvar..tak mozno ti pomoze..
A tiez skus si zrobit masku z drozdia ..mne osobne to velmi pomaha :D