Pitie kavy

ladyinred

Takže priberá sa alebo nie z toho, keď si spravím denne aj 5-6 káv 2v1 s mliekom? A okrem toho nejem takmer nič, len ovocie, jogurty biele, ovsovloky a tmavé pečivo?Dakujem

Káva-Káva

Tak ako najprv je chlieb potom sa natrie maslo a na vrh med. Čiže najprv treba do hladného žalúdka dať základ a potom to ostatné.
Len unaháňanosť nás núti dať si nejaké životabudiče -kávu, aby sme niečo stihli. Posledné výskumy zistili, že 30 min. spánok je pre organizmus viac ako jedna či tri kávy a to bez poškodenia organizmu.No nie vždy si to môžeme dovoliť.
Káva tak medzi nami viac škodí ako pomáha!!A tak ideme na dlh hoci si to neuvedomujeme, oganizmus nám to po určitom čase dá rázne najavo.
Kávička voňavá padne tak 1 hod po jedle ako špecialita ďalekých krajov.

Paskvil

Ako som spomenul,kava ma svoje pro a proti.Samozrejme tie klady ti budu ospevovat vedci zaplateni vyrobcami kavy.Jednoducho im robia takymto sposobom reklamu,ked vsade vychadzaju studie o prospesnosti kavy.Negativne vlasnosti kavy je zvlastne,ze nikde nespominaju ani neuvazdaju je je pritom vedecky dokazane ze kava dokaze tak isto dobre skodit ako aj pomahat.V tych tzv.vedeckych studiach podporujucich a ospevujucich kavu ide len o biznis,nech ju kupuje co najviac ludi,inak by prisli o kopec prachov.Daj si na stranku nescafe alebo ine kavove spolocnosti.Nikde ti tam nepise o ziadnych negativach,len same ospevovanie ucinkov kavy az do neba,tomu sa vravi dobra reklama.Kazdy ma svoj nazor na vec,ja ho respektujem,postol som tento prispevok len na zamyslenie sa ,ze nie je vsetko tak ako sa na prvy pohlad zda.Ja sam osobne mam obdobia ked pijem kavu a to hlavne ked cvicim-pomaha mi pri regeneracii svalov,ale snazim sa jej pitie obmedzit na minimum.Pijem len v urcitych pripadoch.

Kavickarka

A káva dráždi žalúdok len keď je vypitá nalačno..ja každý deň začínam kávou a som tu...dokonca sa po nej cítim skvelo celý deň...ak ti káva nechutí,nemusíš pohŕdať ostatnými...každý je iný

Kavickarka

A to si kde počul/a,že káva nie je zdravá? nájdi si na internete články,ako káva prospieva zdraviu,,obsahuje veľa antioxidantov,pre zdravie by sa malo vypiť 5-6 šálok denne...skôr ako sem niečo napíšete,si to overte!

Paskvil

sargatanass to mozno s tymi urazkami prehnal ale v ostatnom ma pravdu.Kava prekysluje organizmus a prekyslenie znamena vyssie riziko vzniku akychkolvek chorob,najma bakterialnych infekcii.N strane druhej Kava obsahuje vela antioxidantov,kofein pomaha lepsie spalovat tuky,ale ked clovek dlhodobo uziva kavu dostane sa do takeho stavu ze telo prestava spravne pracovat.Jednoducho povedane organizmus sa dostane do normalneho stavu len po uziti kavy a bez nej clovek pocituje slabost a unavu,kym ludia nepijuci kavu maju tento normalny stav neustale,nepotrebuju si ho navodit kavou.

Welll

Množstvo mýtov o negatívnych zdravotných účinkoch pitia kávy (kofeínu) môžu byť teraz pretransformované na potvrdenie zdravotných výhod, čo je výsledkom viacerých nedávnych mechanických a epidemiologických výskumných štúdií.

Prevažná časť vedeckých dôkazov naznačuje, že priemerná konzumácia kávy (3 – 5 šálok kávy denne) môže byť spojená s redukciou určitých chorobných stavov.

www.bedekerzdravia.sk

Brenda

tak to nieje pravda ze ti co piju kavu su slabosi a preco by mali byt? skor su ti slablosi co riesia hocjake problemy alkoholom cigaretami a podobnymi zabijackymi vecami...

zuzu usa

ani ja nie som"kavickar",navyse som tehotna,takze uz vobec,ale nechapem trapne komentare ze kava je pre slabochov...kurnik,ved je to len napoj..hodnotit podla neho charakter cloveka..hm...

teanka

Ja sa snažím zhruba týždeň nepiť kávu, viem že je to krátka doba, ale je mi lepšie, dokonca sa mi upravil tlak. Namiesto toho pijem sypané čaje, biely zelený čierny a JE MI FAJN!