Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mrtvy zub - ďasno

Príspevok v téme: Mrtvy zub - ďasno
Damme

Zdravím
ide o mrtvy zub hore na pravej strane (stolička niekde v strede).
Má preliečené korienky, zubarka mi ho "zachranila", ale bol to uz len pouze "kráter"..cize sklovinu som mal len dookola a aj to s dierou v boku.Bol uz niekolkokrat vyplnovany, ci uz blombami alebo len takym vložkami....(oddialoval som stale korunku)...naposledy mi tam dala zastupujuca zubarka taky cement...dobre drzal...ale asi po 2 mesiacoch ma tak zacal boliet ten zub, ze som musel ist k mojej zubarke, cely cement dala prec a navrhla mi take nieco ako nova vypln zubu...ze zub je po kope..len je to lacnejsie ako korunka...suhlasil som...spravila mi to, zub drzi..celkom ako novy...ale co ma stale boli...je podrazdene dasno nad tym zubom..zubarka povedala..ze ten cement co som tam mal...mi na dasno tlacil a zachadzal az do neho...teraz to mam vsetko vycistene...ale zub je na dotyk a hryz stale citlivy (od vyplne zubu presiel asi tyzden) a jeden den ma to boli nehorazne ani jest na tej strane nemozem..iny den sa aj celkom dá...zubarka aj povedala, ze to ma bude boliet este pár dní..no ale uz preslo hadam tych pár dni nie?..hnis tam nemam, neopucha mi to...len citim jazykom ze na jednej strane resp. medzi zubami mam to dasno viac podrazdene,...navrhla mi aj ustnu vodu, kupil som si, vyplachujem si...ale nejako nezaberá...tak čo s tym?..Má niekto nieco podobné alebo mal?
Neskutocne som z toho nervozny, jest poriadne nemozem......neviem z coho prameni ta bolest...mozno ked jem..tak si to tam drazdim to dasno....to mam teraz tyzden jest na druhej strane?...vyskusajte si to...a zistite ze chvilu to ide...ale cele dni...nedá sa.
Vdaka za navrhy a odpovede.

Laura1

ahoj Damme,mal si ošetrené korienky,takže zub by nemal bolieť,nervy tam už nie sú.Ale ak je prítomná citlivosť na tlak-tak si myslím ,že v okolí zuba-korienkov- môže byť nejaký zápalový proces.Robili ti RTG? Či nie je prítomný granulom?/v okolí korienkov/
Ďasno-píšeš,že je bolestivé a opuchnuté už dlhší čas.Nemôže to byť prejavom paradentózy? parodontitídy?Nie som odborník,iba rozmýšľam:i vtedy pobolieva ďasno ,krváca,je opuchnuté .
Biolampu si kvôli tomu nemusíš kupovať,bude stačiť Solux.Skús ísť na kontrolu na zubné zdravím

AdamKrt

Pozeram, ze mozno by nebolo zle ani dat si obklad na zub z ALPY, pre ulavu....

www.alpa.cz

- po zriedení vodou ako ústna voda – na výplachy ústnej dutiny – veľmi účinné pri všetkých infekciách úst, pri krvácaní ďasien, ústnom pachu, kývaní zubov a paradentóze, osviežení dychu a na kloktanie

-----------
Je to 60 percentny alkohol a ten uz pekne dezinfikuje...

lienkak

AdamKrt:

tak s tou zubnou kefkou Curaprox s tebou úplne súhlasím, ja ich používam už dlhé roky,
a som s nimi maximálne spokojná,

a to trojbalenie, čo spomínaš, sa dá kúpiť (aspoň u nás si ho teda kupujem v zubnej lekárni) okolo 4 - 5 eur,
takže jedna kefka nevyjde vôbec draho,
tiež môžem len a len odporúčať viac i menej citlivým ďasnám :))

AdamKrt

Mal som tiez mrtvy zub a presiel som si podobnymi kolomuciami.

Co mi pomohlo so zapalenymi dasnami boli:
- zubna pasta MERIDOL. Pouzival som ju iba vtedy, skoro ako liek, ked uz bol problem s kyvajucimi, ci krvacajucimi dasnami.

Po jej aplikacia sa ozaj zubom/dasnam ulavilo. Skusal som rozne, ale tato zabrala. Zobral som ju na odporucanie lekarnicky a zubarky.

Dalsia dolezite vec pri dasna, skoro NAJPODSTATNEJSIA je ZUBNA kefka.

Odporucam CURAPROX Sensitive 5460 ultrasoft. Je to VELMI jemna kefka. A este sa mi nestalo, ze by poskodila dasna, i ked tlacim. Akonahle som zacal pouzivat tieto kefky, tak 99.999 problemov s dasnami behom kratkej doby zmizlo. Odporucala mi ju ako zubarka, tak lekarnicka. Oni su drahsie, ked sa predavaju samostante. Daju sa kupit v lekarnach, ale maju ju aj v Metre /po 1ks/. Ak objavis balenie 3ks, tak to je este vyhodnejsie. Priatelka mala tiez problem s dasnami a par ludi co poznam tiez. Ked zacali pouzivat tuto kefku, rychlo si ju vsetci oblubili. Povedal by som, ze je az navykova :)

Kopec problemov s dasnami byva preto, lebo su tvrde kefky. I tie oznacovane ako medium su trvrde. Potom sa dasno poskodi, dostane sa tam infekcia atd.

Odkedy pouzivam tie svajciarske zubne kefky, tak musim zaklopat, je to uz roky, ale s dasnami mam klud.

Moc sa vzhladovo mozno tie kefky nezdaju, ale ozaj su perfektne. Nenasiel som zatial na trhu nic lepsie. Tie specialne sci-fi pokryvene vymyselnosti sa mozu schovat, co uz sa snazia vyrobit kdeco, aby zaujali zakaznika. Toto je jednoduchy dizaj, pevna rucka, dobre sa drzi. Mala hlavicka umoznuje dokolane sa dostat vsade, co je s velkou horsie. Jemne stetinky, ktore i pri tlaceni neublizia dasnu. Parada...

lienkak

ahoj, Dammen,
no čo sa týka bolestivého zubu, mám svoje skúsenosti, takže ťa viem pochopiť.

U mňa to v podstate bolo tým, že ma začal bolieť nieže jeden zub, ale celá pravá horná, následne už aj dolná strana, a keďže mám citlivé ďasná, ktoré sa mi občas zapaľujú, myslela som, že je to tým, ale nebolo :( bolesti sa stupňovali, normálne som nemohla spať bez tabletiek, zubárka nevedela prísť na to, ktorý zub to je, skúšala poklepávať, následne prikladať studené, ale všetky zuby reagovali, bola som na rtg, zo snímky sa nedalo určiť nič, ústnych vôd som si nakúpila 3 druhy, týždeň som umierala na liekoch proti bolesti, kým sa jeden mizerný zub konečne prejavil, že nereagoval na studené,
zubárka mi ho vyvŕtala, no to vŕtanie, takú otrasnú bolesť som teda ešte pri zuboch nezažila, zub mi vyčistila,vybrala nervy - to takými akokeby malými železnými ihlami, ktorými ti v zube krúti a krúti, potom mi dala nejakú umrtvovovaciu vložku, ten zub ma prvý deň bolel desne, bez tabletiek som nemohla vydržať, ďalšie dni to už ale bolo lepšie a lepšie, už to nebolelo,a za nejakú dobu, myslím, že 3 týždne, mi tu vložku vyvrtala, zub prečistila, vyplnila a konečne KĽUD. zasa som mohla kľudne spať.

ak ťa ten zub stále tak strašne bolí, tak by ti to asi mala rozvŕtať, či sa tam neurobilo nejaké hnisavé ložisko, alebo čo, teda neviem, nie som zubárka.

Damme

Ahoj Laura:)
dakujem za prispevok, ale s tou drenou, to bol dost cierny humor:) myslim ze nerv nemam vybraty..alebo mam?...no ked je mrtvy zub, tak by sa s nim nemalo uz nic diat, okrem externych vplyvov a dasna.....
Je citlivy ked si po nom bucham prstom aj pri žutí. NO ja som to dasno nad tym zubom mal stale take sčervenané a pri umyvani zubov som vypluval stale krv..stacilo ze som sa jemne suchol kefkou a uz to tieklo.
Tak mam ustnu vodu, repik pijem ako čaj sem tam a mam aj Florsalmin (celkom dobre kvapky ked mas afty alebo ine neduhy v ustnej dutine) tak plácham aj s nim..ale nepomaha to......
Biolampu si mam akoze kupit?:)

Laura1

ahoj Damme,máš vybratý i nerv zo zuba? Alebo je iba ošetrený a vyplnený? Lebo ak bol zubný kaz hlboký a zasahuje k zubnej dreni,ktorá obsahuje nervovocievny zväzoček,môže byť zub ešte nejaký čas po kompletnom zubnom ošetrení citlivý na chladné a teplé jedlo a nápoje,na kyslé jedlo,ale i žutie.Ale ak by si dostal trhavú bolesť zuba s pripuchaním ďasna,treba ísť znovu stomatológovi,lebo sa môže jednať o zápal drene a periodontitídu.Ja som si poškodila zub orechovou škrupinou a odkladala som vyšetrenie.Takže dočkala som sa bolesti zuba, opuchu ďasna a menšieho bolestivého opuchu líca-pani dr. mi zub vyvrtala, vybrala nervy a vyčistila korene zuba a ošetrila i ďasno:myslím že prepichla,odchlípila od zuba a vyčistila.Ošetrovala som sa kamilkami,repíkom,biolampou.Všetko sa ukludnilo,bez antibiotík,potom zub zablompovala .Nič ma nebolí,iba sa lepšie pozerám,čo jem. Ale možno Ťa bolí iba ďasno-možno ho máš prekrvené a zdurené a to bolí.Skús si sám vyšetriť zub-poklep si,či Ťa nebolí.A skús si priložiť pár repíkových lístkov aj so šalviou na ďasno,aplikuj biolampu cez líce zvonka.Mne to pomohlo,aj výplachy s repíkom,harmančekom Zdravím.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mrtvy zub - ďasno - Fórum - ZDRAVIE.sk