Este chcem schudnut

Príspevok v téme: Este chcem schudnut
sheeeep

od maja som schudla nejakych 8 kil a zastavila som sa na vahe 65/66 kg a chcem to dat na 60 aspon, ale uz mi dva tyzdne stoji vaha, alebo sa posuva trosku hore... ako mam pokracovat v chudnuti?? riadim sa Mirom Veselym, ale uz neviem ako dalej, energeticky prijem uz nemozem znizovat lebo som na spodnej hranici...

sheeeep

tak je od vtedy tyzden co som zacala viacej jest, vcera som prihodila zase a je normalne ze mam o kilo menej?? (a to mam k tomu buduci tyzden mat menstruaciu a to pred tym mam aj kilo az dve viac)...

rozumiem ti

sheep: ok. ale pocitaj s tym, ze telo si zvykne aj na 7000 a akonahle vyhodnoti, ze je to malo, ding-dong... hadaj co? zase sa zastavis (vaha).

sheeep

podla BMI by som bez chudnutia mala prijat nieco cez 9000 ale pri tom sa nechudne, takze nad 7000 nebudem prijimat a myslim, ze teraz ked pomaly zvysujem, absolutne nie som hladna,, akuart stale mam na sladke chut :/

rozumiem ti

sheep. ak mas 23 rokov, tak aj prijem 6000kJ je pre teba malo :) na strankach chudnutie-ako najdes aj vzorec pre vypocet bazalneho metabolizmu, tj. energia, ktoru tvoje telo nutne potrebuje na udrzianie zivotnych funkcii. a stavim sa, ze bude plusminus 6000kJ, ak nie o nieco viac.

okrem toho pri vypocte bmi najdes aj odporucanie, aky energeticky prijem by v tvojom pripade zodpovedal ca. dennej potrebe. a nezabudaj tiez na veci, ako kazde telo je ineho typu, aj na to treba prihliadat. plus aj telo ma svoje dobre a spatne dni. takze netyraj ho, dohodni sa s nim. len tak to moze dlhodobo fungovat.

sheeeep

dakujem :)

tak a zostavila som si jedalnicek z jedal, co najcastejsie jem, na od zajtra pridavam 500 kJ, cize si dam o ten banan viac na desiatu, dalsi tyzden pridam k tomu este jablko, alebo na olovrant viac zeleniny a na dalsi som si zostavila z 600 kJ z mojich oblubenych potravin, dala som viac zeleniny ako ovocia, tak postuplne idem naberat :) lebo vaha stoji.. napr. dnes sme mali oslavu, tak som si dopriala aj par kolacikov, aj keby som nemala, ja viem :D

no a zazula25 ved ja viem aky zakerny je bicykel, ale ja som na nom zavisla :D aj na sutaze chodim a tak, aspon nemam celulitidu a rozdtrasene nohy zas, ale stahniska mam riadne svalnate spolu s lytkami :P ja som zas rozmyslala nad zumbou, ze cez semester zacnem a k tomu styrikrat do tyzdna beh, nech mam stale kondicku, lebo doteraz som vzdy cez zimu prestala sportovat a kym sa rozhybem na jar, tak to chvilu trva ;)

zazula25

ahoj, ako vidim kazdy ti radi navysit prijem - aj ja :)) mne sa tak zasekla vaha a nechcela ist dolu uz ked som bola na 5500 KJ a vtedy som sa nastvala a cez vikend som si vzdy dopriala. V sobotu tak jemne - napriklad som si dala kolacik k beznej zdravej strave. A v nedelu normal nedelny obed - aj ked nie nejaku velku porciu. V pondelok som sice mala o pol kila az kilo na vahe viac (plnsi zaludok), ale za mesiac som takto zhodila 3 kila oproti povodnej vahe. Navyse som prestala bicyklovat - Ty tiez bicyklujes, tak asi vies ako z toho rastu stehna :)) namiesto bicykla som presla na pilates, mam z toho sumernejsiu postavu a pekne drzanie tela.

A-Z

Tak drzim palce! :)
Hlavne sa neponahlaj, nech ma telo dostatok casu na prisposobenie navysenia energie. A nezlakni sa, ak aj nahodou par deka priberies, casom sa to upravi a hlavne by bolo potom mozne z coho ubrat...

A-Z

Ako myslis... Ja by som svoje zdravie neriskovala na takom nizkom prijme dlhodobo (ani spomalenie metabolizmu, ani hroziaci jo-jo efekt, ani stazene udrzanie si vahy do buducna, a ine zalezitosti).
No a tvoj subjektivny momentalny pocit este neznamena, ze ten prijem mas OK a rovnako nadsene to znasa aj tvoj organizmus. Nezabudaj, ze mas vdaka sportu aj velky vydaj energie.
A aj podla nazvu tvojej temy "este chcem chudnut", ako to chudnutie, podla seba, chces dosiahnut?