Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

RNG

najnovsi hit v odchlpovani najdes na nete pod trynono.com
Jedna sa o male rucne zariadenie, ktore nielenze spali chlpy ale aj ich cibulky do znacnej miery, cim su dalsie vyrastene chlpy ovela jemnejsie a ich je tiez menej. Tj je to vylepsenie povodnej elektrolytickej metody.
Nakolko hovoria pravdu neviem ale tvrdia ze je to bezbolestne a viac efektivne , nez laser a za zlomok ceny. Tvrdia az 94% efektivitu proti znovuvyrasteni chlpov.

Sam18

smutna:( - Mám podobný,vlastne ten istý problém ako ty .. Našla som riešenie ale len dočastné.. ak chceš ozvy sa mi na maile Samantha.gilbert@azet.sk
..rada by som si o tom pokecala s niekym kto vie aké to je :(

- mira

Smutná, maly by si zmeniť spôsob stravovania. Chlpy rastú ak základom nášho jedálnička sú bielkoviny. Tie treba obmedziť na max. 10 %, prevažne rastlinných. Základom jedálnička by mali byť celozrnné obilniny a zelenina. Takto ti prestanú pribúdať nové chlpky. Po dlhšom čase harmonickej stravy bez mliečnych výrobkov a mlieka a mäsa, len s malým podielom rybacieho mäsa ti chlpky zrednú, zoslabnú a po ešte dlhšom čase vypadajú.

smutna:(

Ahojte dievčatá.
S vami všetkými uprimne sucitim :( Mam huste a tmave chlpy vsade :((((Tiez si neviem dat rady a spolieham sa uz len na to ze nieco vymyslia:( Jasne, ze si to vsetko holim,cele nohy,zadok,stehna,podpazusie,...no mam pocit ze chlpy sa mi zacali objavovat uz aj na bruchu, medzi prsiami, co som doteraz nespozorovala.Neskutocne ma to trapi.Mam peknu postavu,crty tvare...no moje sebavedomie je na bode mrazu, nikto nechape preco.Kamaratky ma posielaju na rozne modeingove kastingy,ktore zakazdym odmietam.Stale mam strach,ako budem vyzerat o rok,ked teraz mam tie chlpy vsade a len sa to dalej siri.Zakazdym pozeram po dievcatach ako su na tom ostatne,ci maju chlpy na rukach,na stehnach, na hornej pere.no este som sa nestretla asi s tak chlpatym dievcatom.Na kupalisku si musim davat pozor len aby nieco nebolo vidno.Nemozem si zobrat tanga nohavicky,aj ked to mam oholene,vidno to.Zakazdym ak si chcem zobrat kratasy musim sa tesne predtym oholit.Myslim na to kazdy den:( berie mi to neskutocne vela energie...nemam chut na nic,nedokazem sa sustredit na skolu,stale som nervozna,unavena,je mi stale do placu,len co si na to spomeniem.Mala som priatela,tomu to nikdy nevadilo,robil si sem-tam srandu z toho ze mam viac chlpate ruky ako on( co som mala OVELA viac ako on.)ale to bolo v pohode a mna to potom uz ani tak velmi netrapilo :) no ten sa so mnou rozisiel a ja som zistila ze som na nom uz asi aj preto zavisla.bojim sa ze uz nikdy nestretnem takeho chlapca ktoremu to tiez nebude vadit a pred ktorym sa uz nebudem tak hanbit:(((viem ze si neozem najst ani nejakeho fesaka priatela,lebo ti chcu len dokonale zeny...Velmi ma to trapi:(Neviem si pomoct,skusila by som laserovu epilaciu ,ale ta je velmi draha:( Ak by ste vedeli o nieco ozaj ucinnom prosim,pomozte.Fakt by mi to pomohlo aj na psychiku aj so sebavedomima zenskym pocitom...majte sa

livina

Znechutená:..olá..nadhornou perou skus veet depilačne pasiky extra na tvar , to kúpiš v drogerii do 11€ urcite..podla toho aka drogerka....depilovat bdues mozno raz za dva tyzdne podla toho ako rychlo ti rasř budu...je to v pohdoe apson to nevidno...
a s ostatnymi partiami tela si neviem ani ja dať rady....

znechutená

Ahojte, prosím Vás, potrebovala by som poradiť. Mám 18 rokov. Na tele mám chĺpky ktoré mi znepríjemňujú život. Na bruchu, v okolí pŕs, na hornej pere. Najhoršie na tom je, že chĺpky sa stále tvoria. Som zúfalá, už neviem čo mám robiť. Hanbím sa dať si krátke tričko alebo tričko s výstrihom. Chlpy mám aj na rukách, a to dosť dlhé. Depilácia laserom je drahá, nemôžem si ju dovoliť. Prosím poraďte mi, čo mám robiť...

livina

vau..a ja som si myslela ze som jedina s takou vadou...fest to je neprijemne :/..ta laserova epilacia isto vela stoji a na druhej strane zas peroxid ci co to je vraj je to nebezpecne nie na kazdu pokožku to môže zareagovat pozitivne..:/ neskusala som este ani jednu vec ,ani holenie ale zbavit sa toho fakt by ma potešilo..

RNG

Hirutizmus(chlpatost) je do znacnej miery dedicny a da sa znizit znizenim hladiny testosteronu. Pomahaju na to doplnky DIM(200 mg) I3C(600 MG)(oba z kapustovin) a calcium D glucarate,(2 X 500 mg)
Holenie problem dokonca zvysi, chlpy zosilneju-zhrubnu.
Vypalovanie a trhanie je barbarstvo na kozu, lebo tym sa poskodia aj okolite tkaniva a mazove bunky
Ale to je na kazdeho osobnom rozhodnuti.
Mne osobne chlpy na muzoch a zenach nijak nevadia, aj ked je modny vzhlad dnes cista nezarastena koza.

An-onim

mimoza

a bola si epilovat ochpenie v profesionalnom studiu ??...ak ano vizeral ten laser podobne ako ten co som nizsie uviedol ?