Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

nikoletta20

Jahôdka ak máš priveľa ochlpenia aj na iných častiach tela tak choď ku gynekológovi alebo endokrinológovi, oni ťa prezrú a zoberú krv a podľa výsledkov už budú vedieť čo s tebou...asi len toľko.

jahodka15

Ahojte baby som rada ze niesom sama co ma taky problem.Ja mam chlpky na bruchu a je ich dost vela.Co mam robit?? pomozte prosim!!

nikoletta20

Smejka ani nevieš ako si ma týmito slovami dojala...neviem, ale fakt si to pekne napísala.Musíš byť super osoba so skvelým srdcom.Bodaj by si mala pravdu-keby sa s tým dalo zmieriť, už som sa viac krát pokúšala zahodiť to za hlavu,ale nejde to.Viem sú na svete horšie veci, ale asi som takej povahy, že nedokážem sa s tým zmieriť.Od puberty nepoznám slovo kúpalisko, krátke sukne al.tričko na ramienka a keď som musela kvôli tomu opustiť i priateľa ktorému som to po 2mesiacoch chodenia nedokázala povedať bola som naozaj v koncoch....viem chápeš to a určite aj iné baby čo majú taký problém a naozaj mi je každej z Vás ľúto.Určite tie silnejšie charaktery sa s tým zmierili a žijú šťastne a iné baby(ako ja) sa trápia a nedokážu pochopiť prečo práve ja...No len toľko, že skúsim začať s Diane a po našetrení veľmi veľa peňazí dám nejaké to laserové ošetrenie a uvidím či to zaberie.Možno sa stane nejaký zázrak a prestane aspoň do takej mieri rásť...Zatiaľ ako si povedala treba len depilovať,epilovať a tak...A ĎAKUJEM, že existuje táto stránka a vy všetky ktoré sa delíte o svoje problémy,pocity a dávate skvelé rady...

lovelygirl

no na brusku a nad hornou perou si odfarbujem chlpky s peroxidom...vyskusajte to baby...je to v pohode....a vydrzi to take dva-tri tyzdne...

jaja

..no....aj ja mam ten problem....ja som sem pisala uz asi tak pred rokom...a som rada,ze sa otvali aj viacere..akosi to stale pozdvihne sebavedomie...to ze nie som sama...to,ze aj ked ste to mnohe povedali svojmu priatelovi,tak ze Vas nenechal..nevadilo mu to....to je super!Dufam,ze aj ja budem mat take stastie....ale.....chcem sa sptyta..daju sa vobec odstranit chlpky zo zadku??ved to je kusok krkolomne..neviem si to predstavit....alebo ako to mam urobit?
Ja mam tieto problemy asi od puberty...nohy,zadok,chrbat a kusok brucho...no co uz...musim sa s tym zmierit..mam len jeden zivot a nemienim ho premrhat trapenim,ze aka som chlpata....povedala som si,ze stale sa mam z coho tesit..kazdy den...tak ho nechem premarnit trapenim z mojich chlpkov...: ))

smejka

ahoj nikoletta.... prosim, netrap sa nad tym ochlpenim do takej miery, ze si chces vziat zivot. urcite to nie je sparavny napad. Si urcite uzasna osobka, na ktorej je mnoho dolezitejsich veci, ktore sa nedaju vidiet ocami , ale srdcom..... rozumiem a uplne ta xapem, ze je to hrozne, ale co uz... bud sa s tym zmieris, tak ako ja, alebo to bude tvoj problem, ktory ti zabrani byt stastnou a uzivat si zivot v jeho nadhere... myslim, ze nestoji zato trapit sa nad tym, ked tu nie je ine riesenie ako to, ze epilovat a brat lieky.... hlavne to nevzdavaj a bud trpezliva... a to ze mas problem vyzliest sa, to tiez rozumiem. ale aj v tomto ti chcem poradit, ze sa musis naucit lubit svoje telo take ake je... ak to zvladnes, uvidis, ze si jedno nadherne stvorenie a dokonale.... zelam mnoho trpezlivosti....

ludmila

ja si to ani neviem predstavit ked budeme mat dakych 40 rokova a na nieco take ako depilacia nebudeme mat vela casu

nikoletta20

Babenky, ale vy to možno nemáte v takom rozsahu ako ja...podľa toho čo tu čítam lebo ja by som sa neoholená nikdy neodhodlala vyzliecť pred chalanom.Pred gynekol.a endokrin.mi to bolo trápne a pred chalanom...NIKDY!!!Teraz to síce všade depilujem, vytrhávam, holím ale to sa stále a na každom kúsku tela nedá a vždy sa mi po epilácií vyhodia malé vyrážky a aj tak chĺpky do 3 dňoch sú späť. Proste je to maximálna zúfalosť.

zuzka1111

ahojte baby, ja tiez mam tento problem s ochlpenim od 11 rokov. Mam ich vsade, ruky, nohy, zadok, brucho, prsia, horna pera. Poviem Vam moje skusenosti. Hornu peru si uz asi 4 roky depilujem sama malymi pruzkami Veet. Ked rastu su jemne a takmer ich nie je vidiet, robim to tak raz za 2-3 tyzdne. Zo zaciatku som chodili kozmeticke, ale teraz to zvladnem aj sama a usetrim a urobim to rovnako dobre. Na nohy a brucho som si kupila depilator (strojcek), depilujem si s nim nohy dole a brucho, zo zaciatku to velmi bolelo, ked si to robim pravidelne, tj.1x mesacne, tak je to v pohode. Ked som si ich holila musela som to robit kazdy treti den, teraz staci 1x mesacne. Od kolien hore si holim, lebo tam ma to moc bolelo. Ja som sa tiez bala ako to prijme moj priatel a dlho som odkladala take dotyky priamo na telo aby to nezistil, ale raz prisla taka vhodna chvila, vsetko som mu povedala, prijal to velmi dobre, ba dokonca sa mu to paci a zevraj ho to vzrusuje. Baby nebojte sa ak Vas lubi, tak toto Vas urcite este posilni vo vztahu a bude si to vazit a mozno aj on Vam sa osmeli povedat o svojich problemoch ktore ho trapia.

katkaaa

ahoj nikoleta20... musim sa vsak priznat ze kym som to povedala priatelovi som potrebovala riadnu davku odvahy...a keby nebol taky aky je neviem ako by som to zvladla... hmm aj aj sa pytam ze preco som ja musela zdedit taku davku muzskych hormonov.. ale tak asi je to moj osud.. este ma to trapy obcas a ked priatel povie ze kati ty mas fuzy .. a viem ze to povie zo srandy a mna to tak ze zaboli .. ale nikdy nepovie ze hnusis sa mi... len ma to jednu nevyhodu taku na zasmiatie..ked je tma je vsetko v pohode.. moze ma bozkavat vsade.. vtedy sas nehanbim ale ako nahle sa o nieco pokusa cez den tak je to blbe .. vtedy sa snazim utiect.. smola je ze je vacsi a tak vzdy ma chyti a potom mi zas povie ze co mi sibe ze jemu to nevadi ze nech si to laskavo uvedomim.. niekkedy si myslim ze ma na svoj vek rozum .. ma 19 a chalani obcas myslia ako deti... no ale lubime sa a zatial to klape... a som rada ze je fakt taky.. inak ja to depilujem aj brucho mam pokoj aspon na tyzden keby som to holila tak to nezvladnem... a neboj ty sa raz odhodlas a chytis toho naj chlapa ktory ta bude lubit aj s trosku chlpkami naviac... drzim palce a hlavu hore.. nebojj