Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

zuzka19

AHOJTE kocky,tak sa hlasim k vam a som neuveritelne rada,ze nieco taketo tu existuje,lebo ked si precitate tieto riadky a vietem,ze nieste na tomto svete sama s takymto problemom a mate si o tom s niekym popisat,tak vam je ovela lepsie-no aspon mne.mna ochlpenie trapi uz od zakladnej skoly,ale tam som to nejak velmo nebrala ako problem,ale uz ked som bola v obdobi puberty,tak som ani nechodila vonka,ani sa kupat,no proste som to nedokazala,bala som sa aj,ze co bude ked si najdem chalana,ale stalo sa a je to uz 3 roky co sme spolu a nikdy som mu nepovedala,co ma trapi,ked sa obcas bojim pred nim vyzliect,ale ist s nim na kupalisko a jeho kamaratmi,proste sa hambim,ale uz si nato zvykam-ved co ine mi ostava,tak sa holim ked to idea,ale mam k tomu vsetkemu citlivu pokozku,tak to tak casto neni,ale da sa s tym zit.takze hlavu hore a usmev na tvari :)ak neco tak mozte napisat aj osobne,tak vela stastia

janush

Prosím Vás, nemáte niekto skúsenosti s krémom na zosvetlenie chĺpkov JOLEN? Kde by som ho mohla dostať a aká je približná cena?
A čo sa týka laseru - je to individuálne. Ja som laser podstúpila, ale lekárka ma vopred neinformovala presne. Laser je vhodný iba na TMAVÉ CHĹPKY NA BLEDEJ POKOŽKE - čím väčší kontrast, tým lepšie. Ja mám chĺpky iba jemné, ale aj tak mi vadili. Absolvovala som 9x sedenie, ale efekt bol minimálny. Preto v takýchto prípadoch laser určite neodporúčam, sú to iba vyhodené peniaze. Skôr metódu SKINLINE alebo potom kozmetičku na iba dočasné odstránenie chĺpkov.

nikoletta20

Smejka ani nevieš aká som rada, že si napísala o svojom probléme.Tiež ma poteší, že nie som jediná žena ktorá má takýto údel a dobre viem čo to je to za trápenie...Ja mám tzv.hirzutizmus-hormonálna porucha, aj keď endokrin. tvrdí, že takú miernejšiu formu ochlpenia.No aj tak celé telo pokryté tmavými dlhými chlpmi(hlavne nohy,stehná,bikiny,ruky a brucho)na chrbte a prsiach sú to jemnejšie chĺpky je to na zaplakanie.Tiež budem užívať Diane a ak vyrovná hladinu hormónov tak neskôr to chcem odstrániť laserom.No dovtedy musím riadne šetriť.Bojím sa, že nič nezaberie.Už sa mi nechce takto žiť uvidím...a držím palce všetkým babám s podobným problémom.

smejka

a este by som sa chcela spyta ci uz niektora z vas vyskusala tu UHA terapiu. Je to hodnoverna terapia ? pomahaju tie spreje ?

smejka

Baby je skavele vediet, ze clovek s podobnym trapenim ako mame nie je sam. Ja mam najviac chlpkov na tvari. Podstupila som uz aj hormonalnu liecbu pomocou diane 35 v kombinacii s inymi hormonmi , ale u mna nemala tato liecba uspech. a co je horsie, priserne som pribrala z toho. ked som sa s tym postazovla lekarovi, tak len povedal tak scudnite. neskor som podstupila aj laser, celkom 10krat, vyslo ma to 20 000. ale chlpky este stale mam. Snad este takych 20 000a bude ok. Ale najskvelejsie je to, ze ak mate skveleho chlapca, ktory vas lubi taku aka STE!!! A ak ho zatial nemate, urcite to nie je pre chlpky, ale preto, ze este nie je ten spravny cas.....

nikoletta20

Ahoj jeane.Ty máš aspoň chlpky okolo bradaviek a dole čo je aj normálne, no čo ja...chlpy rastú tam kde by u ženy nemali(nohy, celé stehná, zadok, chrbát, brucho až na prsia, ruky a trocha aj tvár...)je to proste hrôza pozrieť na seba vždy mi je do plaču,keby aspoň nejaký zázračný prípravok pomohol a bojím sa, že ani laser v mojom prípade nebude účinný.No na to budem musieť ešte strašne veľa peňazí našetriť.A zatiaľ sa budem naďalej trápiť ako doteraz.

jeane

caute baby. tak nie som jedina s tymto problemom. mam z toho strasne depky. tiez mi rastu chlpy okolo bradaviek a je ich viac. uz mam aj nasetrene peniazky na laser, ale akosi sa neviem odhodlat. no co je horsie chlpy mi rastu aj okolo konecnika a dalej do polky zadku. ked si predstavim ukazat sa v tangacoch s vyholenym zadkom az neviem kde..aj tak je to vidiet. som z toho zufala. ani si neviem predstavit mat chalana kym si to vsetko nedam odstranit laserom. kolke ste sa uz odhodlali zajst na laser? najviac mam depku ako vysvetlit ze si chcem dat odstanit chlpky tam dole ... a ked si predstavim ako mi to tam budu odstranovat.som strasne hamblivaaa..pomooc

tinusska

nikoleta20, katkaaa - ja mam tiez chlpatejsie brucho, bikiny a aj okolo dvorcov na prsiach mam chlpy... ja som mala teda brutus depku z toho... myslela som si, ze chlapovi sa radsej ani nikdy neukazem na oci naha... skoro som sa rozisla s mojim terajsim chlapcom. ja som trucovala ako diva, plakala som, ze nech si najde krajsiu, a nevedel este co je so mnou, az ked to uz vyzeralo na rozchod som mu povedala o co ide a ukazala som sa mu naha... on ma len objal, povedal, no a co, ved mas len viacej muzskeho hormonu a zacal sa so mnou maznat.. s takou chlpatou a neoholenou... to bol pocit.... to bolo ako vykupenie.... snazim sa stale holit, ale ked nahodu sa nenajde cas a som trosku zarastenejsia, ani ma to netrapi.... sme spolu rok.... dakujem mu, ze ma taku prijal... a lubime sa dalej.....

nikoleta20

Ahoj Katkaa.Obdivujem ťa, že si dokázala povedať svojmu priateľovi o svojom probléme.Ja som mala tiež priateľa, ale kvôli mojim ozrudným chlpom som to radšej vzdala lebo som sa bala ako by to prijal.Mali sme sa veľmi radi,ale nedokázala som mu to povedať a teraz sa len trápim a rozmýšľam či vôbec niekedy budem mať môcť vzťah...Chcem si to dať v budúcnosti(keď našetrím asi okolo 100.000Sk)laserovo odstrániť,no kedže mám zvýšený testosterón neviem či to pomôže.Teraz mi ma aj gynek.na to predpísať Diane,no fakt neviem či to nebudú zbytočne vyhodené peniaze...Už som naozaj z toho v koncoch, moja psychika je na bode 0.Pomaly sa mením na chlapa a to mám 20rokov.Blbí život...!!

katkaaa

a este ye moje nadmerne ochlpenie nieje take ye 2 chlpky na bruchu ale chlpy mam az medz prsiami .. co uz.. hormony sa mi blaznili v puberte...na psychiku to bolo a obcas je aj dost blbe .. ale tak aj horsie veci su v zivote...tak baby hore hlavuu