Svrbenie pokožky po sprchovani

silvica83

moja skúsenosť so svrbením kože po kúpeli je taká, že sa objaví v období, keď je v okolí chladnejšia klíma, teda zväčša pred vykurovacou sezónou. Mne vždy pomáha jedine, keď si nechám na seba fúkať teplý vzduch z elektroohrievača, alebo fénu cca 15 min. Skúšala som aj krémy, ale nič. Mne stačí len prehriať pokožku.

PeterLihocky

Dobry den,
casto je problemom tvrda voda, ktora vysusuje a problem moze vyriesit jej zmakcenie. Skuste porozmyslat nad filtrom tvrdej vody. Pozrite sa napr. na vodnykamen.eu alebo www.pevan.sk kde je magenticky zmakcovac Anticalc.

Vela stastia

Peter Lihocky

prometheus

Caute, ja som mal s tymto dlho problem. Bolo jedno, ci v lete ci v zime, ci doma ci hocikde inde. Hladal som pricinu, a vyzera ze problem , pre mna dost prekvapujuco, bol v piti KAVY. Uz som si to niekolkrat overoval, a zatial sa mi to stale potvrdzuje. Ked kavu nepijem, tak tento problem vobec nemam. Ak su však dni ked si kavu dam, hlavne vo vacsich mnozstvach, tak vtedy zacnem pocitovat svrbenie po sprche, ci uz teplej, studenej, alebo kombinovanej. Neviem s cim to suvisi, ci s dehydrataciou alebo co. No zatial sa mi to potvrdzuje. Bol som dost naruzivy pozivatel kofeinu, no momentalne sa ho snazim dost obmedzit a tieto problemy ustupili. No ako sa zda, jedna mensia kava denne nevyvolava svrbenie. Kazdopadne je to rada na skusenie, nikomu nic negarantujem :D.

RastyJunior

Ahoj.no mna tiez svrbi cele telo ked sa okupem vo vani je to neznesitelne hodinu v kuse.raz mojej malej ktora ma suchu pokozku doktor Predpisal "oilatum plus" skusil som to aj ja pri kazdom kupeli a je po svrbeni.skuste snad to pomoze aj vam.je to bez predpisu pol litrova flasa nejakych 15eur cena

sandra 24

Všade sa hovorí o chlórovej vode, zložení kozmetických prípravkov, ale nikde sa nehovorí o teple a chlade. Ja mám takéto problémy, svrbenie rúk a nôh vyše 10 rokov. Sprchujem sa sa dlho horúcou vodou, potom okamžite do postele, keď je chladnejšie najlepšie do vyhriatej, prikryjem sa, aby sa vôbec žiadny chladný vzduch k telu nedostal a takto sa to dá pretrpieť.Krátke sprchovanie vlažnou vodou je neznesiteľné. Trvalo to, kým som na to prišla, že to je asi chladom. Bola som na roznych vyšetreniach, alergológ, alergia na chlad, kožné, cievne. Nikde nič mi nezistili. Na koži nič nemám. Pomáha aj opaľovanie, asi sa prehreje organizmus. V lete na dovolenke, keď je teplo, nemám problémy.Toto pochopí len ten, kto to zažíva.

bomir

Trpim svrbenim po sprchovani uz minimalne 10 rokov. Najhorsie je to po lete, ked som vystaveny slnku a vode viac ako pocas zvysku leta. Pokozku pritom nemam vobec suchu a svrbi ma bez ohladu na to kde sa sprchujem a cim sa sprchujem. Ziadne pripravky mi nikdy nepomohli. Velmi malicko mi to zmiernuje pravidelne natieranie olivovym olejom, no aj to si mozno len vsugerovavam. Osobne si myslim, ze je to asi z dehydratacie pokozky. Tak som obmedzil sprchovanie celeho tela na 2x tyzdenne a denne si sprchujem len podpazusie, hlavu, intimnu oblast, zadok a nohy. Zodpovedne po rokoch utrpenia mozem prahlasit, ze nepomaha nic a treba sa s tym naucit zit

aloha52869

Skus vyskusat striedanie teplej a studenej vody pri sprchovani, mozno to trochu preberie ale dost to pomaha aspon mne. Lebo ja s tym mam problem hlavne rano. Nastastie to vecer nieje. No v tychto horucavach ma ssvrbi telo aj ked som spoteny, tak vodou to asi nebude

ayrus

mne pomáha ked sa sprchujem v sprchovacom kúte.neviem vysvetlit preco je to tak(mozno kvoli hlavici,z ktorej voda na mna stale steka iba z vrchu-neviem),no je to vtedy v pohode.ked sa sprchujem vo vani,tak sa potom idem zblaznit!