Svrbenie pokožky po sprchovani

Bororo

Ja mam problem aj ked nepouzivam sprchac ani mydlo len vodu, neznesitelne ma svrbi pokozka a je jedno ci je vo vode chlor alebo nie(svrbi ma aj po vode zo studne) Jedine co mi pomaha je dlha sprcha. Cim kretsi sa prchujem tym horsie, ale ked sa dlho dlho prchujem je to v poho ani nezasvrbi. Kozna mi len odporucila olej a nic viac...

lubicazmt

ja mam asi rovnaky problem po sprchovani, kto nezazil nepochopi :) nepouzivam ziadne sprchace, velmi malo mozem mydlo. niekedy je to lepsie, niekedy otras, nepomoze nic, ani kremy v akomkolvek mnozstve :D najvacsi problem mam na predlaktiach a na predkoleniach, menej sa to objavuje na ramenach a na stehnach. neda sa neposkriabat, jednoducho, ked sa neposkriabem, tak mam pocit, ako keby mi niekolko ihiel pichalo do koze naraz na niekolkych miestach. je to velmi intenzivne. ak to potlacam, tak po par sekundach mi jednoducho mykne nohou alebo rukou a nakoniec sa aj tak musim poskriabat, to je jedina ulava. niekedy to trva aj 30 minut, je to vycerpavajuce :)

innnak

no ja som to este neskusala, je to drahsia zalezitost, ale pokial mas istotu, ze je to z vody tak skus sprchove filtre, ktore odstranuju z vody nielen chlór, ale tiež chloramín, sírovodík a ďalšie škodlivé a dráždivé latky. da sa zohnat od 33e. napr tu www.prealergikov.sk

cestovatel

Zrejme je tvoja pokožka citlivejšia a reaguješ takto na chlór vo vode. Riešením je odstrániť chlór z vody - mam to aj osobne odskúšané, neviem teraz výrobcu ani meno, bol to nejaký filter na sprche, montoval sa na batériu pred hadicu a stalo to do 40eur na rok. Alebo proste natierať, natierať natierať po sprchovaní. Super je niečo s bambuckým maslom, www.vceliakozmetika.sk alebo skús rastlinné oleje www.vceliakozmetika.sk . Alebo čokoľvek čo si mala doteraz odskúšané. Kolegovi pomohla výmena spr. gelu za sprchovací olej.

Anjeze

Voda je nesmierne tvrdá namontovať buď namontovať filter na sprchu alebo ti môžem objednať mlieko Perenial na telo môj kontakt 0944 3O5 375

Stranger01

Je to vodou, tiez mam tento problem, ale iba doma, ked som niekde mimo, na dovolenke a pod., nikdy po sprchovani problem so svrbenim koze nemam, tak isto ani na predoslom bydlisku som nemal problem...

- mira

Z energetického pohľadu máš oslabené orgány ovládané spevňujúcou energiou kovu : dýchacie orgány, hrubé črevu, kožu. Celý tento komplex je oslabený konzumovanými tukmi a často i nadmerným množstvom bielkovín a niektorými z uvoľňujúcich potravín : jednoduché cukry alebo chemikálie alebo aromatické a povzbudzujúce látky alebo ovocie. Následkom je olupovanie a precitlivelosť oslabenej pokožky.
Pokožku spevníš, ak zaradíš dostatok ryže natural a celozrnných obilnín a uvedeným oslabujúcim potravinám sa budeš vyhýbať. Prospeje i uplné vynechanie tukov na krátku dobu asi 1 mesiac, a potom konzumácia len malého množstva panenského sezamového oleja a semienok.