Chorvátsko - Istria - Rabac počasie v SEPTEMBRI??

soffa

na Istrii je chladnejsie.minuly rok sme boli na Rabe,koncom augusta a noci uz boli chladnejsie.a este chcem dodat ze tam fuka severak,...(je tam v podstate chladnejsie,ako v makarskej.,ale len v noci)

Torina

My sme boli v septembri na Krku a počasie bolo úžasne, noci možno boli troška chladnejšie, ale more bolo teplé a cez deň bolo stále nad 30, raz bola búrka, ktorá rýchlo odišla. Ja neznášam, keď sú preplnené cesty a na pláži hlava na hlave, jún alebo september sú pre mňa ideálne na dovolenku v Chorvátsku a aj o dosť lacnejšie:-)

asterion

ja som zažila len krátkodobý dážď, ak sa dobre pamätám, tak len popoludnie a noc, ráno už bolo zas nádherne slnečno a teplo.
pribaľ si samozrejme nejaké svetríky na večer, ale podľa mňa je príjemnejšie, ak je večer sviežo, ako tropické noci, kedy sa potíš... ani hmyz nie je taký dobiedzavý :-)
tak peknú dovolenku, veľa slniečka a dobrej nálady :-)

slecna3

asterion, ďakujem za odpoveď:) budeme bývať v hoteli, stanovať by som už v septembri asi nešla:) bojím sa len toho, že nám bude pršať...vtedy sa ani veľmi poznávať krajinu nedá:( ale budem myslieť pozitívne, bude pekne a hotovo!:))

asterion

v septembri býva v Chorvátsku veľmi príjemne, ale treba rátať s tým, že večery a noci sú chladnejšie. neviem aký typ ubytovania budete mať, na stanovanie už nie ideálne, keďže môže byť aj daždivo, ale inak veľmi príjemne. ja som zažila chorvátsko v septembri niekoľkokrát, aj dážď, ale nikdy netrval dlho. čas sa dá predsa príjemne využiť aj poznávaním krajiny :-)