Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mániodepresia

123lejka123

Síce nie som odborníčka, ale pochybujem, že z psychických chorôb môžu niekoho vyliečiť lieky, ako sa tu už písalo, lieky sú na potlačenie stavov, je to ako keď si dáte tabletky proti bolesti, zub alebo koleno prestane bolieť, no kým sa nato niekto nepozrie nebude to v poriadku, treba nato ozaj dobrého psychológa, a hlavne ten človek musí chcieť, keď chceš mať lepšiu postavu cvičíš, takýto človek musí "cvičiť" s tým čo má v hlave, duševná choroba nezmizne, dá sa však ovládať, ukrojiť si z nej to najlepšie (ako pri tejto ľudia sú inteligentní, a to sa na niečo zíde) stanoviť si limity, odkiaľ pokiaľ a niečo čomu sa budete venovať, nič riskantné.. no ono je všetko o tom ak človek chce, ak sa už pozná a aj má o tom načítaného, depresie atď, horšie je to ak si to človek neuvedomuje...(takto ako som tu som aj na pokeci)

SEPIA KL

podla toho co citam . co je maniodepresia . tak v mojom okoli to ma asi teda kazdy ,vratane mojho manzela ! .... hlavne v dnesnej dobe ,ked mlady ludia ,by najradsej bez roboty mali miliony a vozili sa v luxusnych farach .si vymyslaju kadeco ako zarobit(zbohatnut) a nerobit ,,cela maniodepresia mi pride nejaka divna , aj to ze si to ti ludia nepriznaju , nerozumiem tomu , ja trpim na depresie a viem ze ich mam a robim kadeco aby som sa z tej depresie dostala .. ale toto mi pride nejaka divna porucha .. podla bodov cim sa vyznacuje ,ju ma asi kazdy druhy clovek ..a v mojom okoli fakt vela ludi . co sa na nieco tvaria a hraju . a ten clovek ked o tom nevie ,tak je so sebou spokojny ? on si mysli ,ze mu nic nie je ,? viem ,ze som raz citala clanok ,ze Petr Muk trpel na tuto diagnozu a ze na nu zomrel , ako sa na to da zomriet ,alebo sa predavkoval liekmi ? neviem tejto diagnoze dobre nerozumiem , ja momentalne trpim depresiou ,a som si vedoma ze ju mam .

Marella

Tiež potrebujeme súrne poradiť. Môj vnuk pôsobí ako sebavedomý, inokedy pokorný človek. Je nadmerne inteligentný, rozumie si aj so staršími ľuďmi, ale má nezmyselné predstavy o živote. Nechce normálne pracovať, vymýšľa si stále nové cesty podnikania, ktoré mu obyčajne nevychádzajú. Keď sa mu nedarí, dokáže prespať aj celý deň. Podľa niektorých príspevkov som zistila, že aj on je buď apatický alebo veľmi rýchlo rozpráva a sníva o podnikaní, ktoré je asi nereálne a riskantné. Postrehla som, že pri 4 telefonátoch počas pár minút sa u neho strieda nálada-raz pokorný a doslova bezbranný ako dieťa, následne rýchle rozpráva a nemieni ma počúvať, hoci ja mu rozumiem asi najviac. Všetci ho odsudzujú, ale ja stále tuším, že má poruchu. Sebavedomie mu bráni v tom, aby sme ho dostali k psychiatrovi. Prosím, poraďte, ako vyriešiť túto situáciu, kým je čas.

svetelný

Problém je, že ľudia majú strašné predsudky o psychických chorobách, už som sa stretol aj s tým, že jedna osoba mala depresiu a sociálnu fóbiu za psychózu, čo je úplne mimo reality, takže ľudia sú veľmi neinformovaný, bohužiaľ väčšina ľudí človeka odsúdi za pár minút, bez toho, aby vedeli, aké má v živote podmienky, čím si prešiel, prečo je taký, ako je, či na chorobe sa nepodieľala aj zlá výchova, nie len genetika a podobne. Osobne o mániodepresii až tak veľa neviem, ale viem, aké je to žiť a vyrastať v rodine, kde skoro všetci mali psychickú chorobu, ak tá osoba odmieta pomoc, tak je strašne obtiažne s tým človekom niečo robiť, keď nechce sám, niektoré choroby sú dobre liečiteľné a keď sa človek zalieči, tak by si si to na ulici ani nikde nevšimla, že mu niečo je. Bohužiaľ niektoré formy sú už horšie, poznám pár takých a oni len ležia, spia, idú niekam na pár minút vonka, nič nerobia, je to individuálne, ide aj o snahu človeka dosť.

emi

Rada by som sa podmieľala s niekym kto má v rodine niekoho s diagnózou mániodepresia manžel má tu diagnozu žijeme spolu 40 rokov stále si hovorím že horšie to už nebude ale je lieky berie raz na mániu potom depresiu chodí k psychiatrovi zdá sa mi že viac verí jemu ako mne už neviem ako ďalej emi

amstaf27694

Dobrý deň....rád by som sa spýtal o kontakt na nijakého dobrého psychiatra čo má naozaj dobré výsledky liečby mániodepresie. Moja mama má už 6 rokov túto chorobu a každoročne je viac mesiacov hospitalizovaná na psychiatrii v našom meste ako doma. Berie lieky každý deň ale niekedy jej lieky nezaberajú vôbec niekedy zase až moc.Kedže sme už celá rodina zúfalí a klinika ktorá sa mamu snaží liečiť už 6 rokov a stále neúspešne tak hľadáme pomoc u lepších odborníkov pretože už nás nebaví stále ten istý kolobeh ktorý sa točí len mánia-hospitalizácia-depresia-mánia-hospitalizácia-depresia.Ak tu niekto má kontakt na nijakého dobrého odborníka poprosil by som na neho kontakt alebo email....PS:Kto tu povie že mániodepresia je ľahko liečiteľná choroba nevie o čom rozpráva a pravdepodobne nikdy nevidel aká je táto choroba zákerná.

redka

najhorsie je chorobu popierat... ci uz ju popiera sam chory alebo jeho okolie ci spolocnost ako taka.... niektori ludia neveria, ze existuju taketo tazke choroby... casto si myslia, ze clovek je len lenivy, nechce sa mu robit... kto nezil s chorym v blizkosti kazdy den niekolko rokov, ani len netusi o com to je... :( bohuzial nam sa nepodarilo boj vyhra aj ked niektore bitky sme vyhralit... dnes by sme mnohe veci urobili inac a mozno by bol este medzi nami... skoda ze sa neda vratit cas a mat take vedomosti ake mame dnes, ked uz je vlastne neskoro :( ostava len dufat, ze tam kde je dnes, mu je konecne dobre :(

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mániodepresia - Fórum - ZDRAVIE.sk