Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Škodlivé alebo nie?

Príspevok v téme: Škodlivé alebo nie?
Nani

Kúpila som si v Chorvátsku hrnček, je to upomienkový darček či ako to mám nazvať, teda nie na používanie ale ako upomienka. Pijem z neho čaj, veľmi mi z neho chutí, ale mám pochybnosti, či si vedome neničím zdravie. Vie mi niekto povedať, či sú tieto hrnčeky iba na pozeranie alebo sú aj na praktické využitie?

AdamKrt

V jednom obchode som si kupil hrnceky. Bol to taky lacnejsi obchodik, asi vozia casto i z Ciny.

Hrncel bol cely biely az na to, ze na boku mal akoby taku kresbu - nieco v style malovaneho obrazu. Urcite seriova vyroba. Lenze az ked som bol doma, potom som si vsimol, ze dole je nalepka, ze je to dekorativny predmet... Teraz mam pochybnosti, ci je to zdrave. Predsa, ked da dole niekto nalepku, ako sa po rokoch vie, alebo niekto cudzi, ci je to dekorativne, ci normalne na pitie ?

Na druhu stranu zase, Cinania robia keramiku uz par tisic rokov. Snad vedia, co robia.... :)

Aduliena

Nie upomienkový, ale spomienkový.... :-) Ja osobne ak si niečo prinesiem ako na pamiatku, tak to nepoužívam bežne, mám to len na ozdobu...

Nani

Well, a kde kupuješ iné hrnčeky než čínske? Žartujem, určite sú predajne, kde možno kúpiť iný tovar ako z Číny, ale u nás také nie sú.
Odpovedam - ten hrnček je ľahučký, je glazovaný vnútri na bielo a zvonka je farebný. Naozaj by som asi nemala riskovať ako radí Well, ale nikto mi nevie povedať s určitosťou, že sú zdraviu škodlivé.

Well

Nani.....ja by som to neriskoval .
Povacsine ich glazuruju nie prilis vhodnou glazurou z hladiska neskodnosti. Ani cinske hrnceky by som v zivote nekupil a nedaj boze pil z nich.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Škodlivé alebo nie? - Fórum - ZDRAVIE.sk