Zápal - Bartoliniho žľaza

Príspevok v téme: Zápal - Bartoliniho žľaza
Leennkkaa

Zdravim,
Mam nasledujúci problém...Budem nesmierne vdacna za akukolvek radu :)
Začiatkom jula sa mi zapalila, zahnisala Bartoliniho zlaza. Prve dni som brala antibiotika medoclav, kedze nezabrali prijali ma na gynekologicke oddelenie a pod celkovou narkozou mi to rozrezali, vycistili dali drenaz, ktoru po 2 dnoch vybrali.
Par dni po tom bolo všetko ok..hnis vytekal..uz to nebolelo...no ked som sa vratila po doch tyzdnoch z dovolenky...vsetko sa vratilo...zas sa to zapalilo zahnisalo...rez uz stihol zrast, takze hnis nemal kadial odtiect...zas mi to rezali, dali drenaž( uz bez celkovej narkozy kedze som nechcela ostat nemocnici)...
No problem je v tom, ze stale mi to hnisa mam to zapalene...neviem co s tym...lekar mi predpisal zas antibiotika a dnes mi to aj pomocou nejakej ihli a asi peroxidu precistil/preplachol...
PROSIM VAS VELMI PEKNE TIE KTORE MATE S TYM SKUSENOST...alebo poznate niekoho...ako ste to liecili???? Nemate na to nejake overene lieky, bilinky, caje...cokolvek co vam pomohlo...
Taha sa to so mou uz 2 mesiace...boli to...a za chvilu mi zacina skola..semester...nemozem s tymto zacat skolu .... PROSIM PORADTE AKO STE TO LIECILI VY...CO STE BRALI...AJ KED TO NEPOMOHLO...zacinam byt z toho zufala... :/
ĎAKUJEM PEKNE :)
pripadne chyby a preklepy ospravedlnite som z toho v strese :D

Kilka

No dievčatá, ja mám bartholinku už 7 rokov, opakovane sa mi vracia 10 krát do roka čo je skoro kazdy mesiac, vzdy mi to vypustia alebo narežú a absolvovala som aj 2 operácie na odstránenie tej žľazy a aj tak sa mi to vrátilo, počas tehotenstva som to mala dokonca každý týžden, takže ma rezali každý týžden, a zatial mi žiadny doktor nepomohol !!!! Ak by ste mi vedeli poradiť niekoho alebo niečo na spôsob liečby , budem vďačná za radu. A také tie liečivá ako rosalgin a tantum ros. alebo praslička nepomáha, akurát tak možno teplý sedavý kupel aby to zmäklo a prasklo ale to je všetko.. :(

RNG

Nuz zaujimave, lekari na ktorych pocuvam a su uz aspon 30 rokov aplikujuci na svojich klinikach sa spoliehaju na doplnky, ktore su vyskusane nezavislymi vyskumami, ktore si kazdy moze najst v literaturach a roznych spravach. Na vironal nic take nevidim a na jpp(jedna pani povedala) a reklamu vyrobcov samozrejme nic nedam.
Nepochybujem, ze to niekomu mozno pomohlo, obsahuje to totiz spravne veci, ale ako som povedal, v dost malych kvantitach, tj pochybujem o tom silnom ucinku.

Inac andulkaa, ci xidea, tym ze budes pouzivat trik pisania pod inymi menami si nemysli, ze ti na taky lacny trik a reklamy niekto naleti.

xidea

tak to by som si vyprosila važení ked nepoznáte nepíšte kraviny a to som sa sem nakukla iba náhodou. čo je to duchárstvo? 100% účinky pentagramu? viete čo to je? poznáte tie výrobky? napriklad Korolen bol podaný môjmu ocovi po ťažkom infarkte na ARE kde ležal lekári otvarali oči že po takom ťažkom poškodení sa tak rýchlo zotavil. a to bolo asi pred 13 rokmi.odvtedy na tie preparáty nedáme dopustiť. tvorca je psychotronik a byliny sú zladené tak že sú naozaj uznávaným svetovým unikátom. vironal dostal z ťažkých stavov kopec ludí ktorým nezaberali antibiotiká. klobúk dole pred tvorcom pentagramu. prave v časopise VITAE je zaujímavý článok o užívaní antibiotík a preparátov ako je aj Vironal.

andulkaa

milý RNG ked sa ty nebudeš spoliehať ja som sa spolahla xxx krát a predstav si že to funguje a už dlhé roky. rovnaký je Baktevir a by si sa len čudoval aký je to zázrak. a predstav si že ho používajú aj lekári.výrobky základného pentagramu sú svetový unikát, fungujú tak ... nepíš bludy a prosila by som aby si sa zdržal hodnotení a spochybňovaní vecí ktoré nepoznáš. dokonca pomáha aj pánom američanom tak vyskúšaj a potom píš a nerob tu dezorientáciu tak ako aj s tým jodom.

RNG

Nuz na ten vironal by som sa nespoliehal, uvadza sice , ze obsahuje rozne zlozky, ale do tych 9 kvapiek sa z niktorej nemoze dostat dost na ucinnost. Naviac ma odradili ich prehlasenia
"vyrobený podľa moderných poznatkov fytoterapie, psychotroniky, kryštáloterapie a biorezonancie" co mi pripomina jemne ducharstvo.

andulkaa

nič prijemné ale ak je problém musí byť aj príčina. oslabený imunitný systém si nevie poradiť zo zápalom preto sa problém opakuje antibiotika by mali byť podané cielene to znamená vyter a podla vysledku nasadená liečba. okrem toho pracovať na zvýšení energetickej rovnováhy bunkových systémov ktorá je prvým krokom k zvýšeniu imunitného systému. cesta vedie cez zmenu životosprávy aj ked to na prvý pohlad nesúvisí, pitný režim a vyprázdňovanie odporúčala by som bioinformačný Vironal alebo baktevir ktoré sa môžu uživať aj spoločne s antibiotikami a majú účinky ako antibiotiká ale bez škodlivých účinkov. na podporu imunity by som odporúčala Pyknogenol a nutra bonu s f. projekt zdravia okrem toho nasvecovanie biostimul a TDP lampami. pomoc je možná ale bolo by to treba riešiť komplexne. takú ponúka napr biela pyramida pozrite si jej stranky.

RNG

Nuz a ako vzdy, dam sem moje motto: vyliecit a nie amputovat.
Na zapaly a za nimi rozne mikroby predsa je dostatok liekov, doplnkov a inych metod, nez amputacia.
Ta zlaza ma predsa urcenu funkciu lubrikacie a ochrany a nemozno ju len tak vyrezat a nazdavat sa, ze sa nic zle nespravilo.

Zuzuly45

ja som mala ten problem rok x4vratene zapalene, abcess, a rezali mi to bez akehoklvek umrtvenia.

Nakoniec ma zachranili na Kramaroch, vyrezali, vybrali zlazu aj cystu.

Ivka23

ja som mala niečo podobné pred 2 rokmi jedna strana mi strašne opuchla a nevedala som čo to je a doktorka že Bartholdiho žľaza. Dala mi nejaké antibiotiká a že si to mam potierať octanovaou masťou po nejakých 2 týždnoch to bolo už ok a už sa mi to nevracia. ale zas ja som tam nemala hnis a som to mala od bicyklovania nie od prechladnutia.

Bett3333

Noo ludkovia,včera som bola na chirurgii,kde mi tiež diagnostikovali zápal tejto žlazy...Mala som to už dosť velké a tá bolesť....Ale asi viete o čom píšem...Bohužial,nemala som to štastie aby mi to narezali v nemocnici.Chirurgička mi to trošku narezala,aby išiel hnis von,ale bez akehokolvek umrtvenia ,alebo podobne.Neprajem nikomu tu bolesť,čo som zažila.Hnisu tam mam stale viac než dosť,to čo odišlo bolo minimum.Kazala mi to čistiť alpov,alebo nejakým alkoholom,na noc zalepiť.Žiadne teplé obklady!!! Vraj ak toto dodržím tak by sa mi to nemalo vraciať,aj ked o tom moc pochybujem..noo uvidime