Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vezme mi deti?

Príspevok v téme: Vezme mi deti?
catherine 25

Moj byvaly manzel si dal navrh na sud, chce aby mu boli deti zverene do starostlivosti..o deti sa riadne staram, nema ziadne silne argumenty, jedine take co nie su podlozene na pravde. Zaujima ma, aku ma sancu a aka je statistika slovenskych sudov..v akom pomere je zverenie otcovi a matke..podotykam, ze ma kazde dva mesiace novu partnerku..ja zijem s detmi sama..dakujem

líštička

dám ti radu, zaregistruj sa na stránke www.porada.sk, a v kategórii občianske a spotrebiteľské právo si založ tému, kde napíšeš všetky tieto veci. tam chodia vyštudovaní právnici, ktorí ti odborne zadarmo poradia.

catherine 25

ja nemam problem snim komunikovat, on nechce...deti ma vzdy ked je doma, samozrejme mimo terminu danym sudom, lebo ked jazdi na kamione, nie je mozne to dodrziavat, tak mu vychadzam v ustrety..vyzivne naplati, o deti sa nezaujima..ked aj idu na prazdniny, tak k jeho rodicom..detom nekupi ani lizatko..nezaujima sa o nich ako je rok dlhy..a zrazu taka aktivita..kuratorka to vidi tak, ze mu je "luto" vyzivneho, a ciste zo sebeckeho hladiska chce deti a aby som ja platila..mam dost velky majetok, tak by mi asi dali vysoke vyzivne..neuvedomuje si vaznost toho, do coho sa prvae pustil

líštička

V tom prípade dostaneš deti asi ty, to nevadí, že si nezamestnaná, dokonca v tom prípade od neho môžeš žiadať aj výživné na seba, nielen na deti. Pozri, o týchto veciach nemusí rozhodovať súd, ak sa bývalí partneri dohodnú, súd sa prispôsobí. Vždy je lepšie, ak sa partneri dohodnú na niečom sami, ako by mali trpieť deti u psychológa. Skús sa s ním rozumne porozprávať, že mu nebudeš brániť v styku s nimi, že si ich môže brávať častejšie, atď.

catherine 25

ano, o tej moznosti viem, ale je to zrejme nemozne, pretoze on byva v inom meste a zakazdym aby striedali skolu, maly ide do prvej..viem, ze je to zdlhavy sudny proces, deti uz teraz su vystresovane, pretoze musim mat rozne psychologicke podklady..samozrejme kazdy zaznam je na mojej strane, otec je uplne nevyhovujucou osobou pre deti, ale on proste za zatal a chce ich..pritom ma zamestnanie, ze je 3 tyzdne v zahranici a tyzden doma..strieda partnerky ako ponozky a jeho umysel je ten, ze o deti sa bude starat jeho priatelka..a on bude na nich zarabat...na mna vytiahol teraz vlastne len to, ze som momentalne bez prace, podotykam, ze minuly mesiac mi tu plakal ako nas miluje a chce mat komplet rodinu..neskocila som mu do postele, zrejme toto mam teraz "odmenu"

líštička

V drvivej väčšine prípadov je dieťa zverené matke. Ale od júla 2010 platí nový zákon o striedavej starostlivosti, ktorý otcom umožňuje podieľať sa na výchove aj vtedy, ak je matka proti. Stručne povedané, ak mu dieťa nezveria do výhradnej starostlivosti, môže žiadať o striedavú, to znamená, aby boli mesiac u teba, mesiac u neho. A to aj vtedy, ak by si ty bola proti.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vezme mi deti? - Fórum - ZDRAVIE.sk