Roaccutan alebo antikoncepcia?

Príspevok v téme: Roaccutan alebo antikoncepcia?
kapilara

Helou som 20 rocna baba ktoru trapi akne asi uz 2 roky. Pocas tychto dvoch rokov som s nim bojovala pomocou roznych kremikov ako skinoren zinerit a vsetkymi moznymi liecivami ktore mi moja \"skvela\" pani kozna doktorka predpisala... no nic nezabralo a moj momentalny stav na tvari je este horsi ako kedykolvek predtym.. zmenila som koznu a ta nova mi povedala - Roaccutane! Zhanala som si vsade mozne informacie dozvedela som sa ze dost zatazuje pecen, spodobuje depresie a hlavne ze pocas liecby sa bud budem lesknut jak nechcem povedat co ak sa na nakremujem alebo sa budem supat jak kapor :D ale inak ze zaberie na 100% a vo vacsine pripadov natrvalo sice liecba trva dlhsiu dobu a este ma trapi to ci to v buducnosti neovplyvni babatko aj napriek tomu ze uz davno po dobrati ale ci nezostane nejaky humus zakodovany v chromozome alebo co ... no a ta druha moznost nad ktorou uvazujem je antikoncepcia. vyhoda je ze zaberie hned ale po vysadeni sa vacsinou efekt krasnej pleti vytrati .. pri nej ma trapi hlavne to ze sa zrejme z nej pribera coho sa bojim aj ked viem ze teraz su na trhu aj nizkohormonalne a bojim sa aj toho ze si cely organizmus prevratim naruby kvoli hormonikom a chemickym latkam.. Vsetko toto coho sa bojim a co som sa docitala je na zaklade roznych clankov a diskusii takze to nemam z osobnych skusenosti tak ma zaujima ze ktoru alternativu by ste mi poradili VY a preco popripade ake vlastne skusenosti s tym ktorym mate :))) velmi by ste mi s tym pomohli lebo by som od septembra chcela zacat s liecbou mojej pleti skoda len ze na tejto chemickej baze, ale akokolvej som sa snazila vylepsit si svoj zivotny styl nic nepomahalo.. tak naozaj vam budem vdacna za Vas nazor.. Dakujem :))

megy222

Ahojte,

Ja som brala Roaccutan cca. 12 tyzdnov, ale musela som prestať, kedže mi to uz išlo na nervy. Nemala som ho na predpis..zohnala som si ho..a lutujem. Vobec mi nepomohol, skor naopak, akné mám ovela horsie, pery mám pravidelne do krvi popraskane...aj ked si ich denne niekolko krát mastim, vobec to nepomáha, plus cele telo + tvar je velmi sucha. Odkedy ho berem, priatel aj ostatní si na mne spozorovali ze som citovo labilnejsie, hlavne priatel sa stazuje ze som stale nervozna a mám zlu naladu...to mozem potvrdiť, niekedy mám pocity uplnej bezmocnosti a prázdnoty... Pred roaccutanom som mala dost tazke akne, a teraz sa mi vdaka nemu pridruzila aj extremne padanie vlasov...na pecenovych testoch som nebola, ale urcite som ich mám otrasne, kedze som mala problemy s pecenou...musela som brat tablety na pecen..a to len kvoli umelemu sladidlu...ehm...bola to nejaka forma snahy nejest cukor...kedze uz dhlsiu dobu chcem schudnut, ale nemám motivaciu...vydrzim len max. tyzden a potom to uz ide so mnou dolu vodou...:-(

hmmmmmmmmmmm

ja som uzivala obe-diane35 a roaccutane.poviem ti moj nazor-horm.antikoncepcia ti len utlmi-to znamena ze umelo -docasne =pokial ju beries vyrovna hormony.ja a aj mnoho bab co som pocula malo po vysadeni este horsiu plet!potom som bola na vseliakych kremikoch az ma to prestalo bavit a privolila som na roaccutane.co sa tyka zmien nalad-myslim,,ze je to skor individualne ak si nachylna na emocne zmeny a depky tak skor sa u teba prejavia tieto vedlajsie ucinky.si myslim.co sa tyka pecene, kozna ma posielala na pravidelne pecen.testy=odbery krvi, tusim pred zacatim, po zacati kazdy mesiac prve 3 mesiace.brala som to 6 mesiacov.liecbu treba zacat na jesen, v zime, kedze jarne alebo letne slnko bude problem.mne roaccutan pomohol,ale akne mi nikdy uplne nevymizlo, pouzvam skinoren ako udrziavacku, vyrazky moment.nemam, obcas sa mi vyhodi,ale len mala a lahko zlikvidovatelna:-D.ja som mala tazku formu,tvorili sa mi az bolestive hrce.z vedl,.ucinkov som mala velmi suchu pokozku, a pery, a aj oci, takze som nemohla nosit sosovky, tie sa neodporucaju pocas liecby tak ci tak.a este ma bolievali svaly na nnohach,ale to som zatajila:-O..tak isto sa uvadza ako vedlajsi ucinok ze moze dojst k vypadavaniu a stenc.vlasov niekedy trvale:-(

janaaaaa

tak to mas fajn. blahozelam.
ja mam 22 a akne na chrbte, ramenach, dekolte a prsiach mam uz 10 rokov, zatial absolutne nic nepomohlo. tak vyskusam hak

jajkafr

janaaaa
kamoška si teraz dala predpísať antiku kvôli akné na tvári... užívala ju 3 mesiace pleť mala v celku fajn teraz ju neužíva možno týždeň a pleť má ešte horšiu ako predtým...
neviem koľko máš rokov, ale ja som mala tiež akné na chrbte v 19-tke samo odišlo a odvtedy neviem čo je to mať vyrážky :)

jajkafr

xyxyz
viem o čom píšem... dobrovoľne by som si tieto lieky predpísať nedala... dosť dlho mi trvalo kým som prijala vôbec to, že ich musím užívať... navyše keď som ich začala užívať prejavili sa mi takmer všetky nežiadúce účinky... a niektorým kamarátkam, ktoré užívali Roaccutan kvôli akné sa akné v čiastočnej miere po určitom čase po doužívaní vrátilo späť...ale nechajme to tak... každý má svoj rozum a každý si je strojcom vlastného šťastia... niektorí ľudia nikdy nepochodpia niektoré veci...

Hansitor

Kapilara, najskor si ujasni, ako velmi Ti zalezi na Tvojej pleti. Nemusis riesit, ci roaccutan alebo HAK/hormonalna antiko/. Vhodna by bola konzultacia dermatologa a sucasne gynekologa. V hre je viacero faktorov....stupen akne, poruchy menstruacneho cyklu, stav pecene, snaha o tehotenstvo,ci ochrana pred nim...atd. Dobre by bolo stanovit aj Tvoj hormonalny status..
Existuje isty druh hormonalnej antikoncepcie, ktory ma priaznivy ucinok na akne, ale tam je dolezita konzultacia gynekologa. V tomto pripade sa antikonceppcia uziva v troska odlisnom rezime, ako zvycajne.
Podanie Roaccutanu indikuje dermatolog.
A v neposlednom rade chcem zdoraznit, ze pri liecbe roaccutanom je PRISNE zakazane otehotniet, co nahrava k sucasnemu podavaniu HAK.
Urcite je vhodnejsie konzultovat odbornych lekarov, ako ziskavat info typom "jedna pani povedala a na fore napisala". Je nutny individualny pristup a navrh riesenia Tvojho stavu.
Dr.Hansitor

xyxyz

inak v tomto mas jajkafr pravdu, je rozdiel brat lieky, pretoze nemas inu sancu a je rozdiel si ich dat dobrovolne predpisat, pritom akne nie je ani zdaleka zivot ohrozujuci problem

moja kamaratka to tiez raz brala...tiez dost silnu davku...asi pred 3,2 rokmi?nepamatam sa...a akne ma spat v takej istej miere...a neni to pubertiacka, ma 25 rokov...