Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Roaccutan alebo antikoncepcia?

Príspevok v téme: Roaccutan alebo antikoncepcia?
kapilara

Helou som 20 rocna baba ktoru trapi akne asi uz 2 roky. Pocas tychto dvoch rokov som s nim bojovala pomocou roznych kremikov ako skinoren zinerit a vsetkymi moznymi liecivami ktore mi moja \"skvela\" pani kozna doktorka predpisala... no nic nezabralo a moj momentalny stav na tvari je este horsi ako kedykolvek predtym.. zmenila som koznu a ta nova mi povedala - Roaccutane! Zhanala som si vsade mozne informacie dozvedela som sa ze dost zatazuje pecen, spodobuje depresie a hlavne ze pocas liecby sa bud budem lesknut jak nechcem povedat co ak sa na nakremujem alebo sa budem supat jak kapor :D ale inak ze zaberie na 100% a vo vacsine pripadov natrvalo sice liecba trva dlhsiu dobu a este ma trapi to ci to v buducnosti neovplyvni babatko aj napriek tomu ze uz davno po dobrati ale ci nezostane nejaky humus zakodovany v chromozome alebo co ... no a ta druha moznost nad ktorou uvazujem je antikoncepcia. vyhoda je ze zaberie hned ale po vysadeni sa vacsinou efekt krasnej pleti vytrati .. pri nej ma trapi hlavne to ze sa zrejme z nej pribera coho sa bojim aj ked viem ze teraz su na trhu aj nizkohormonalne a bojim sa aj toho ze si cely organizmus prevratim naruby kvoli hormonikom a chemickym latkam.. Vsetko toto coho sa bojim a co som sa docitala je na zaklade roznych clankov a diskusii takze to nemam z osobnych skusenosti tak ma zaujima ze ktoru alternativu by ste mi poradili VY a preco popripade ake vlastne skusenosti s tym ktorym mate :))) velmi by ste mi s tym pomohli lebo by som od septembra chcela zacat s liecbou mojej pleti skoda len ze na tejto chemickej baze, ale akokolvej som sa snazila vylepsit si svoj zivotny styl nic nepomahalo.. tak naozaj vam budem vdacna za Vas nazor.. Dakujem :))

jajkafr

kapilara
ak má byť niečo venované niekomu tak ho aj oslov...
no a čo sa týka mojej odpovede k tvojmu komentáru... ak by si mala vážne autoimunitné ochorenie, na ktoré je jedinou možnosťou ako ho aspoň trochu zlepšiť, pretože úplne sa vyliečiť nedá užívanie retinoidov tak by som povedala: "áno nemáš na výber" ale ak ide človek s akné k lekárovi a sám pýta lekára retinoidy tak má na výber a zvlášť v tvojom prípade... písala si, že nemáš spravené všetky vyšetrenia, že si to nejak extra neriešila... ale je to tvoj život... určite je jednoduchšie užívať tabletky ktoré neskutočne škodia ako prísť na to, prečo sa ti tvorí akné... a ver mi ak je v tom čosi iné tak to akné sa ti časom po dobratí retinoidov vráti...

kapilara

ta prva veta bola pre jajkafr ...
ved fajn tvoj nazor len nicim nepodlozeny .. a neod*ebavam ze to tak neni , je to silny liek, ale nemyslim si ze by nejak extremne nicil telo ako hovoris .. ale kludne mi to vysvetli ako to funguje mna by to zaujimalo ked vravis ze sa vyznas ...

xyxyz

ako si uplne vtipna...pytas sa tu na nazory na hak a roaccutane..a ked ti niekto povie svoj nazor, tak ho odjebes ze to tak nie je...tak naco zakladas tuto temu ty truba??

ja som ti nepovedala ze ich nemusis brat, neviem ci sa ti uz sniva...uz je asi cas spat, vecernicek uz davno skoncil

kapilara

do prdele ty si jako myslis ze ja ich nemusim uzivat ? ze si ich davam jak lentilky ???? keby si mala taky problem jak ja tak by si inak hovorila xyxyz... ja sa netvarim ze som zjedla vsetku mudrost sveta to skorej ty mi tak pripadas...ale iba sa tvaris zrejme moc nie si ked nedavas padne argumenty len sa snazis vyvracat tie moje ... keby si mi to normalne vysvetlila ako to vsetko funguje tak by som si povedala ok ma pravdu len ty mi tu ziadny odborny nazor nedavas to su len tvoje domnienky a nazory a na to sa ti ja mozem vies co ... :P

jajkafr

xyxyz
máš pravdu... ja mám síce len 21, ale viem o tom svoje... ja však nemám na výber a tieto lieky musím užívať :(

xyxyz

jajka nechajme to uz tak...ona tomu nikdy nebude rozumiet...ma 20 rokov a mysli si ze zjedla vsetku mudrost sveta...my o tom vieme svoje...ale nech si robi co chce...je to jej telo

jajkafr

kapilara
je pravda, že všade je kopec chémie, ale prečo ju do seba dávať dobrovoľne keď nemusíš? ale je to tvoj život... a určite keby si sa opýtala hocikoho ti povie že roaccutan je veľké svintvo

xyxyz

hej vyznam sa do toho..ale ako myslis, kludne si to zastavaj, vies o tom velke H ale kludne to ber dalej...nie je to moj zivot..tolko liekov je skodlivych a predpisuju sa...vies kolko liekov ma v pribalovom letaku neziaduci ucinok : smrt???je ich dost, a bezne sa predpisuju...farmaceuticky priemysel je najvacsim biznisom na svete ..ale to by si o tom musela nieco vediet

kapilara

xyxyz ... ty sa do toho tak vyznaas?
tak nie je to ziadne ovocie a zelenina to vieme vsetci .. je to chemia, je to skodlive ,ale povedz mi kde v dnesnej dobe nemas chemiu ... to by si musel/a zit v lese .. a preco prave pre 15-20 rocne ? pre 21 rocne pohoda ? sak tento liek sa predpisuje a keby bol tak mega skodlivy ako ty hovoris tak by bol uz davno zakazany.. ty mas skusenosti s tymto liekom ? osobne si ho bral/a ? vela ludom pomohol na akne a ako som spominala tak po urcitej dobe sa z tela vyplavuje von a navyse pecen ma regenarcnu schopnost takze....

xyxyz

iwka a clovek, ktory sa nevyzna do liekov, ako ty..to tiez nepochopi...ze roaccutane je svinstvo prvej triedy, je to strasne silny liek a pre 15-20 rocne zaby to je uplna katastrofa..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Roaccutan alebo antikoncepcia? - Fórum - ZDRAVIE.sk