Roaccutan alebo antikoncepcia?

Príspevok v téme: Roaccutan alebo antikoncepcia?
kapilara

Helou som 20 rocna baba ktoru trapi akne asi uz 2 roky. Pocas tychto dvoch rokov som s nim bojovala pomocou roznych kremikov ako skinoren zinerit a vsetkymi moznymi liecivami ktore mi moja \"skvela\" pani kozna doktorka predpisala... no nic nezabralo a moj momentalny stav na tvari je este horsi ako kedykolvek predtym.. zmenila som koznu a ta nova mi povedala - Roaccutane! Zhanala som si vsade mozne informacie dozvedela som sa ze dost zatazuje pecen, spodobuje depresie a hlavne ze pocas liecby sa bud budem lesknut jak nechcem povedat co ak sa na nakremujem alebo sa budem supat jak kapor :D ale inak ze zaberie na 100% a vo vacsine pripadov natrvalo sice liecba trva dlhsiu dobu a este ma trapi to ci to v buducnosti neovplyvni babatko aj napriek tomu ze uz davno po dobrati ale ci nezostane nejaky humus zakodovany v chromozome alebo co ... no a ta druha moznost nad ktorou uvazujem je antikoncepcia. vyhoda je ze zaberie hned ale po vysadeni sa vacsinou efekt krasnej pleti vytrati .. pri nej ma trapi hlavne to ze sa zrejme z nej pribera coho sa bojim aj ked viem ze teraz su na trhu aj nizkohormonalne a bojim sa aj toho ze si cely organizmus prevratim naruby kvoli hormonikom a chemickym latkam.. Vsetko toto coho sa bojim a co som sa docitala je na zaklade roznych clankov a diskusii takze to nemam z osobnych skusenosti tak ma zaujima ze ktoru alternativu by ste mi poradili VY a preco popripade ake vlastne skusenosti s tym ktorym mate :))) velmi by ste mi s tym pomohli lebo by som od septembra chcela zacat s liecbou mojej pleti skoda len ze na tejto chemickej baze, ale akokolvej som sa snazila vylepsit si svoj zivotny styl nic nepomahalo.. tak naozaj vam budem vdacna za Vas nazor.. Dakujem :))

Iwka243

..ahojte...beriem aj Hak aj roacutane uz 2 mesiac...vsetko sa hoji...nechystam sa zabit a ani nic podobne vle neziaducich uzinkou je na letaku len preto aby bola firma ktora produkuje rouc. poistena...v kazdom pripade..na suche pery najlepsi balzma panthenol z lekarni stoji 2,30 euro...a na suchu plet....ja som mala az supiny ..na premastenie mlieko excipial lipolotio....a krem excipial .....odporucam...mne sa vsetko upravilo..nesupem sa a ziadne poprskane pery a keby mi to aj nepomohlo absolutne nelutujem..lebo pre svoj lepsi pocit samej zo seba urobim cokolvek..a clovek bez akne vas bude vzdy odradzat lebo to nepochopii ..drzim palce

jajkafr

kapilara
píšem to z vlastnej skúsenosti... neberiem Roaccutan ale beriem Neotigason čo je liek z tej istej skupiny... neberiem to však kvôli akné... beriem to kvôli oveľa vážnejšiemu problému a iná možnosť nebola :( inak by som do toho nešla... mám takmer všetky nežiadúce účinky, ktoré sú písané v príbalovom letáku navyše keďže som alergička vďaka týmto liekom sa mi pridružil ešte aj atopický ekzém... ak by som nemusela tieto lieky by som si nikdy nedala predpísať... teraz užívam už druhú dávku na tele mám ekzém, strašne suchú pokožku, pery mám suché, šúpu sa mi a štípu ma a to každú chvíľu natieram balzamom alebo calciovou masťou, na tvár môžem dať iba jeden krém, pretože po ostatných sa mi spraví ekzém, na hlave asi o 3/4 vlasov menej ako pred liečbou, v nose mám chrasty a tzv. suchú nádchu, lámu a štiepia sa mi nechty aj napriek tomu, že sú krátke, mám tak zahnisané prsty na nohách že jeden z nich si už ani necítim a to ich dezinfikujem a natieram antibiotickými masťami...
kapilara keby som nemala skúsenosti s týmito liekmi tak tu nepíšem... držím palčeky, aby ti pomohli na tvoje akné a aby si bola spokojná, aby si nemala nežiadúce účinky ako ja... zaobstaraj si kvalitný krém na tvár, najlepšie nejaký z lekárne, tiež dobrý balzam na pery alebo calciovú masť...
vqak
kľudne si zastávaj svoj Roaccutan ja budem písať to čo je pravda... čítala si nežiadúce účinky? všetky čo som napísala sú tam spomenuté... áno u niektorých sa vyskytnúť nemusia a u niektorých ako napr. ja sa vyskytnú takmer všetky... píšem z vlastnej skúsenosti... nemám to, že jedna pani povedala...

xyxyz

kapilara len tak pre tvoju info bolo dokazane, ze antika nema vplyv na pecen, pokial clovek nemal predtym ziadne problemy s pecenou...preto sa uz na uzivanie antiky nerobia pecenove testy..cize tvoje rozhodnutie bolo trochu odveci

kapilara

dakujem za povzdbudive slova jajkafr :D
bohuzial uz som sa pustila do uzivania R. dnes je druhy den co som si ho dala... zatial ziadne neziaduce ucinky ,,, trosku ma bolia oci ale inac pohoda ... som si povedala ze radsej si budem nicit pecen pol roka a budem mat na 99% krajsiu plet ako 3 roky si nicit pecen antikoncepciou a po vysadeni by sa mi to malo vsetko vratit ... sice je roaccutane silny liek no po vysadeni sa do niekolko mesiacov vyplavi z tela a v najblizsej dobe sa urcite nechystam otehotniet a davam si maximalny pozor .. nechcem ho urcite obhajovat ma vela neziaducich ucinkov ale nie u kazdeho sa musia prejavit v takom rozsahu ako spominas ... a este ak sa ta mozem spytat hovoris zo svojej vlastnej skusenosti alebo???

vqak a kolko si ho brala a kedy ti zacal zaberat ? co nanho hovoris ? uz sa ti akne nevratilo?

vqak

jajkafr, nepustaj tu na ludi hrozu, ok? Mne Roaccutane nerobil absolutne ziadne problemy okrem MIERNE suchych pier, tak tu nepis, ze ludia z toho pomaly zomieraju..! Keby bol naozaj taky nebezpecny, tak by sa to po rokoch bolo vedelo a bol by zakazany. Ale nie je a drvivej vacsine pacientov nesposobuje ziadne problemy, alebo len velmi minimalne!!!

jajkafr

lewa
nieje pravda že ak máš veľa mužských hormónov v tele tak sa ti tvorí akné... alebo ja som iný prípad? tiež mám zvýšené množstvo androgénov a akné nemám ani v puberte som nemala, iba na chrbte, ale to bola alergická reakcia na kakao...
kapilara
čo sa týka Roaccutanu dobre si rozmysli čo robíš... je to retinoid má strašné nežiadúce účinky a navyše ak by si nedajbože otehotnela musíš ísť na potrat pretože bábätko by bolo na 100% poškodené tak, že poškodenie, ktoré by malo sa nedá zlúčiť zo životom. Z nežiadúcich účinkov Roaccutanu sú u každého extrémne suché pery za týždeň spotrebuješ celý balzam na pery a aj napriek tomu, že ich budeš natierať každú chvíľu budú suché, budú štípať a šúpať sa... do oči si budeš kvapkať umelé slzy, aby ťa neštípali pretože ti budú strašne vysýchať... budeš mať neskutočne suchú pokožku, ktorá ťa bude svrbieť a šúpať sa... vlasy ti budú vypadávať v chumáčoch... navyše môže dôjsť k poruche pečeni... čo sa týka slnka bude pre teba tabu ešte aj dlhý čas po dobratí liekov... inak hrozí popálenie kože... pokožku budeš mať tak citlivú, že sa nebudeš môcť ani poškriabať pretože všetko ťa bude štípať... budeš mať suchú sliznicu v nose a budú sa ti robiť chrasty a to je len zopár z nežiadúcich účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri liečbe Roaccutanom... Môže sa stať že sa ti začnú zapaľovať a začnú ti hnisať nechtové lôžka, tak ako to je keď zarastá nech, aj napriek tomu, že si striháš nechty správne... keď sme už pri nechtoch vplyvom liečby sa ti môžu začať strašne lámať a štiepiť nechty...
Verím ti akné ťa trápi strašne, ale určite existuje aj iný spôsob ako do seba trepať Roaccutan... zváž, či ti liečba a množstvo nežiadúcich účinkov spojených s ňou stojí za to, aby si sa čím skôr zbavila akné... to si radšej daj predpísať antikoncepciu je to menšie zlo ako Roaccutan...

lewa

tiez mam akne, brala som HAK, pocas uzivania som mala peknu plet, po vysadeni som sa vsak opat vyhadzala :( a ako to je s tymi hormonmi? ze ked je viac muzskych tak sa vytvara akne? to sa potom asi ani neda liecit inak ako HAK, ktore uz ja osobne nechcem brat ... pecen si uz urcite za tie 3 roky uzivania vela vytrpela.

xyxyz

vela koznych predpisuje pri liecbe roaccutane aj hak...pretoze pocas uzivania nesmies otehotniet, pretoze to na 100% poskodzuje plod..neviem rozmsli si ci chces brat taku sracku, ktora dokaze na 100% znicit zarodok baba v tele..to nie je sranda

kapilara

no ahojte tak sem pisem po dlhej dobe ... zajtra idem k doktorke pre roaccutane ... bola som na hormonalnych testoch a vsetko je v normale takze hormonmi to nie je ... z krvi mi zistili ze mam malo zeleza a tak teda budem brat aktiferin a potom sa vrhamm na roaccutane...

wasabi

Z vlastnej skúsenosti : som po puberte, mám už roky problém s akné, brala som istý čas HAK .. pleť som mala krásnu, bola som úplne spokojná, no potom som ju vysadila a všetko sa mi začalo vracať. Už sú to 2 roky, čo ju neberiem a bolo to čím ďalej horšie... ešte horšie ako pred ňou .. bola som už z toho zúfalá, tak som sa dala na ROA. Dosť u mňa trpela psychika.Užívam to zatiaľ len týžden, ale dúfam, že mi pomôže. Bral to aj brat a pleť má peknú, a ani sa mu to nevrátilo.