Preventivna prehliadka - prosim o radu

Príspevok v téme: Preventivna prehliadka - prosim o radu
Vlado212

Az sa to bojim priznat:este som nebol na preventivnej prehliadke. Teraz by som chcel mat nejaku komplexnejsiu prehliadku, nielen odmerat tlak a ocurat papierik.
Viem, ze viacere sukoromne centra robia nejake prehliadky. Mate s tym niekto skusenost? Boli ste niekde vyslovene spokojny? Kolko to asi stoji ? Co mi tam urobia?
Mam 42 rokov, byvam blizko BA.

rew

noo.. ja som sa tiez dobre zasmiala pred par dnami.. sestricka mi zobrala krv a ked som dosla za lekarom, tak sa zacal vypytovat.. vysku, vahu, ci sa citim zdravo, ci mam tlak v norme.. tak v tom momente som si povedala ze chlape toto nie.. tak sa chudak prinutil aspon tlakomer vytiahnut :) ma stastie ze som na jeho 'vysetrenie' nemusela dlho cakat v cakarni, inak by ma nastval ;)

cecillka

Preventívne prehliadky sú dobrá vec. Ak na ne chodievate pravidelne, tak sa nemôže stať, že vás niečo prekvapí.Musíte mať aj dobré svojho lekára.Ja mám otrasného, ten mi za 20 rokov neurobil ani raz prehliadku, stále sa pravidelne dostavím na odber krvi, sestrička zmeria tlak..takéže popočúvať srdce, prehmatať brucho, pozrieť do hradla. hm.čo by som ešte nechcela?! Tak sa starám sama a pýtam si lístky ku kožnej, na interné a pod. Ale určite ho vymením!!!!!!!!!už ma serie.

sestrička

preventivna prehliadka sa ma u pacienta v obvodnej ambulancii vykonat raz za dva roky plati ju poistovna ale musi presahovat datum dva roky.Nepoznam z mojej praxe 26 rokov zdraveho pacieta hovorime im zle vyšetrený. Rano sa obvykle chodi po objednani vyšetri sa moč tlak krvi vyška vaha zrak orientačne.Pacient prechaza k lekarovi krorysa povypytuje na ochorenia rodičov pripadne surodencov alebo onkologicke ochorenia v rodine.Potom ho lekar vyšetri popočuva srdiečko pluca prehmata brucho povypytuje sa na jeho problemy všetko spiše naordinuje odbery krvi odošle pripadne na vyšetrenia sono... ak maju davaju sa testy na skryte krvacanie z čreva tzv ok test aodchaza ku sestričke na odber krvi.Na dtuhy den ked donesie ok test su obvykle vysledky krvi všetko pacintovi lekar prehodnoti a spravi zaver prehliadky.Prevencia je vyborna vec zalezi však ako podrobne sa robi .Mam s nimi dobre skusenosti.Nevie ako važne beriete tuto tľmu ale na dobru prevenciu poctivo urobenu nedam dopustit.

renata43

Jozinko, dakujem.Hadam mas pravdu.A ani sa nechystas? A kolko mas rokov,ak sa smiem spytat? Ale aj tak zomieram od strachu, co ak nahodou.Ved niekedy zistia onk.ochorenie aj na prev.prehliadke.Boze. Napisem z domu neskor,prave koncim v praci.Vidim, ze nas /zodpovednych/ je viac.

Jožinko

Ahoj Renata :-) Ja som u doktora nebol nikdy, akurat pri povinnych kontrolach do zamestnania. Nastuduj si kuchrasku knihu. Dobre jedlo = zaklad zdravia. Ked ti nic nie je, nemaju ti co najst. Normalne je byt zdravy.

renata43

Aspon nie som sama.Tiez som nebola uz peknych par rockov.A teraz sa bojim, co by mi nahodou nasli,tak to zasa len oddalujem.Viem max.nezodpovednost,ale ten strach co ak nahodou.....Boze, ani pomysliet.Inac sa citim dobre.

Ivana45

Sukromnych centier je viac (zagugli si), komplexna prehliadka stoji cca 300-400 eur. Jednoznacne najviac muziky za ten isty peniaz dostanes na onkologii na Heydukovej.