Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyberanie nervu zo zuba

Palo R

Vobec nechapem v ktorom storoci niektori zijete a k akym zubarom chodite. Bohuzial, aj medzi lekarmi su hamizdny zlodeji, preto necudo, ze v cennikoch zubarov sa vyskytuju ceny za odstranenie nervu od 20 do 150 €. Ja som u svojho zubara neplatil nic (asi to hradi poistovna) platil som len 5 € za vypln korenoveho kanalika. A bolo to bezbolestne urobene.

scoprs

Mne vyberali nerv zo spodnej stoličky. Môj bývalý zubár - neskutočný babrák mi zub zaplomboval a keď som sa sťažovala na bolesť, tak ma odbil, že si vymýšľam. Tak som zmenila zubára a nemohla som urobiť nič lepšie. Samozrejme na zube bol zapálený nerv, čo potvrdil aj RTG, Dostala som injekciu, ale varovala ma,že kým zub neotvorí bude to bolieť, aj bolelo, lebo to bolo veľmi zapálené. Potom mi dala injekciu priamo dnu do zubu a to už bola pohoda, skoro som jej zaspala v kresle.Stálo ma to 100 eur, ale neľutujem zmenu. Konečne som zažila bezbolestné ošetrenie, až na tých pár sekúnd na začiatku. Moja nová lekárka všetko ošetruje s injekciou.Tie peniaze mi zato stoja.

001

Dnes som mal vyberany nerv z jedneho zubu. Trvalo to asi 10-15 minut, bolelo ma to, aj ked som dostal injekciu. Do zubu pichnu ihlu, s ktorou vyberaju nervy, a je to dost bopestive aj s anestezou, a nechcem si predstavit ako to moze boliet bez nej. Platil som 56,50€.

001

Dnes som mal vyberany nerv z jedneho zubu. Trvalo to asi 10-15 minut, bolelo ma to, aj ked som dostal injekciu. Do zubu pichnu ihlu, s ktorou vyberaju nervy, a je to dost bopestive aj s anestezou, a nechcem si predstavit ako to moze boliet bez nej. Platil som 56,50€.

hanicaaa

Mavam velke problemy so zubami, nedávno mi nuseli trhat dve osmicky, strasne som sa bala, ze to bude boliet, nastatstie somzakroku nic necitila, ale potom prilsla bolest a opuch. Doktor mi doporucil antibiotika a wobenzym, ktory mi velmi pomohol pri rychlom hojeni a prekvapivo som vobec nenapuchla.

Ivíno

Ja som tiež dosť sklamaný. Odlomil sa mi zub. Po krátkej prehliadke na kresle mi bolo povedané, že nerv musí von. Injekcia, vrtanie, vytrhnutie nervu, vložka, rontgen. Cena 105 Euro. A vložka mi po dvoch dňoch vypadla. A teraz čakám na kontrolu a modlím sa, aby sa mi zub nezlomil úplne. Necítim bolesť, ale jesť môžem len na jednej strane.

knaja

Mna to dnes cakalo, lebo kvoli chorobe som musela presunut termin a dlhsie sa uz cakat nedalo po 2 cisteniach kanalikov a liecivej vlozke. Dnes mi ho zaplnil uz natrvalo a po injekcii som necitila ziadnu bolest a jedine z otvarania ust. A ani po odzneni lokalky ziadna bolest. Usla som od byvaleho lekara, pokazil sa a tento je naozaj precizny a kvalitny. Poslal ma na RTG a pocka zo 2 mesiace, ze ako to bude reagovat a potom mi zub natrvalo zaplombuje, takze s injekciou je to pohoda.

Nervy von

Tak, chcem sa aj podeliť s vami. Čiže, už rok chodím k zubárovi, každý mesiac. Mam za sebou všetko: trhanie troch zubov múdrosti, z toho jeden problémový, liečenie lôžka, trhanie nervov zo štyroch zubov a oprava ôsmich medzi zubných kazov a tak sa pýtam je toto vôbec normálne, že tam chodím ako na klavír? Pritom mám odborníka zubára, všetci ho chvália. Mam aj medzi zubnú kefku aj ústnu vodu, dokonca používam extra mäkkú kefku. Viete mi niekto poradiť, skôr ako mi vytrhajú všetky nervy a následne všetky zuby???
Mám sedavé zamestnanie a pracujem v prievane. Neviem či to má na zuby vplyv.
Jan

zub

mne vyberali nerv minuly tyzden a dokonca zo zuba ktorý vobec nebolel. nechápem to doteraz a myslim ze lekarov postub bol neadekvatny. mala som ulomený roztek zo sedmicky a prisla som v nadeji ze mi ho dorobi - ako blombu. ani som sa nenazdala a mala som vybratý nerv.(lokálna anestéza, vyvrtanie,palickami ako ihla hore dole = nebolelo to az tak, avsak sem tam som zacitila prudku bolest..) na moje pocudovanie mi tam capol daku vlozku a povedal ze na blombovanie mam prist nabuduce. momentalne som v zahranici a vratim sa o dva mesiace. o mojej situacii vedel preto nechapem ako mohol vyberat nerv zo zuba ktory NEBOLEL. chcela som ho zachranit a vyhnut sa kazu kedze bol ulomeny. a vobec som si nepomohla lebo mam mrtvy zub a vlozku ktora mi do tyzdna vypadne- co znamena ze ostanem s deravým zubom minimalne 6 tyzdnov..
mimo ine bola zarazajuca aj cena... za takyto ukon vypytat 80eur je absolutny nonsens. v tej ambulancii sa uz viac neukazem!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyberanie nervu zo zuba - Fórum - ZDRAVIE.sk