Koľko ovocia a zeleniny?

Sisi135

Aj ja zjem veeeľa čerstvej zeleniny ale kvôli tomu že ju mám veľmi rada
guiseppe: ja zes jem brokolicu zásadne surovú max. parenú aj to len raz za čas, surová chutí najlepšie

guissepe

ja som zástancom toho že prirodzené je najzdravšie a čím viac tým lepšie..jem hlavne veľa zeleniny podľa možnosti čím viac surovej, dokonca aj brokolicu alebo špargľu zjem kľudne surovú.. zo začiatku to bolo divné ale to je len zvyk ;)

rebuska

a inak este si zvyknem zeleninu ako prilohu ku kuraciemu masu alebo k cistym zemiakom :) a velmi mi chuti mrkva s jablkami :D

rebuska

No ja ovocie so zeleninou kombinujem :D - ale ja mam namysli hotovu kombinaciu chuti od ovka, ktore si doprajem kazdy den, hlavne v sezone, kedy kupovane ovocie a zelenina nestoji ani za cent. tieto detske vyzivy maju rozne nie len ovocno-zeleninove produkty. A ked je sezona, tak si doprajem cerstve. Hlavne vecer pred telku namiesto chipsov :D

watermelon

ja ovocie nekombinujem s nicim. dakedy som jedla papaju s orechmi a kokosom a mak s bananmi a jablkami, ale odkedy som sa vycistila vitarianskou stravou, my moje telo hned da najavo, ze tuky a uhlohydraty su velmi zla kombinacia (prdim z nej smrady). ovocie samo, tuky same. to je moja skusenost. ale ludia znecisteni zvnutra to necitia.

hammel

Ja konzumujem ovocie na raňajky cca 500g, obed zeleninový šalát cca 500- 700g a večera kefír, trocha zeleninky. Samozrejme na raňajky mám v tom ovocí aj tuky. Ak niekto bude chcieť tu je: Polovičku veľkého grepu olúpeme a nakrájame na kocky a takisto to urobíme s jedným celým stredným pomarančom. Pokrájame približme 4-5 stredných jablk a znova pokrájame na kocky. V mixéry rozmixujeme 2 lyžice maku a 2 lyžice ľanové semienka. Nasypeme to na ovocie, ktoréme si sme pripravili a pridáme 2 lyžice hrozienok a 2 lyžice olivového oleja extra virgin a poriadne premiešame. Na konci to poprášime škoricou a raňajky sú na svete. Príprava zaberiem mne asi tak max 10 minút.

mastercleans

ou a zabudla som povedat - vsetko ovocie a zelenina z 90% v neupravenom stave, cez zimu este zeleninove polievky sa neviem vzdat a prestalo mi chutit maso a zvieracie veci, ani mlieko ani jogurty a vsetko kupovane co neviem co v tom je a nedoverujem tomu....zmena je zivot :) raw fooood

mastercleans

ahoj vsetci, len chcem prispiet pre tych co nieco hladaju a nevedia co, 2 roky som nefajcila potom na tri mesiace zacala a zase prestala to pre mna nebol problem, stravu som nezmenila ale pribrala som na 66,7 kg!!!!!! citila som sa fakt hrozne to bol september 2010 a januar 2010 som uz vedela o poste atd (www.pust.cz) ale nevydrzala som ani jeden den, no a september 2010 som sa docitala o master cleanse - anglictinari si nastuduju ostatni pripadne piste na monika.hatinova@gmail.com, pointa - od marca 2010 som cvicila 5 tibetanov - nastartuje tvojho ducha! a v septembri master cleanse - 10 dni zaidne jedlo iba ten specialny napoj + 3 dni pred a po nabeh a vybeh z toho detoxu, schudla som 4 kilo, dnes vazim 59,5, ide to nejak samo dole, sportujem normalne lyze squash korcule ale zaklad je, ze to resetovalo moje telo a chutove bunky! vsetko bolo zrazu strasne slane, na sladke som nemala ani pomyslenie, v kazdom upravenom jedle som citila zvlastne prichute (v sladkom rozku - nieco divne ble) atd. a vtedy zacnete spozanvat alternativne jedla viac ako dovtedy len ovsene vlocky cize veeeeeela ovocia zeleniny orechy atd...od 15teho marca 2011 idem dat dalsi krat, kto chce info piste, vela stastia...o pesticidoch este musim pozistovat, lebo bio preda trochu nedostupne (cena aj miesto predaja) a tesim sa na letny trh s ovocim a zeleninou juchuu

BJ

JJ watermelon, je to podobne, ako ked fajciar povie, ze zije v meste, ze si nepomoze, keby prestal, ved i tak by dychal toxicky vzduch :-) Kto chce vyhovorku najst, najde ju. :-)