Ako by ste to riesili vy?

Príspevok v téme: Ako by ste to riesili vy?
evasa

Ahojte.Moj priatel,spolu s kamaratom pred 3 rokmi rucili kamosovi pri pozicke.Lenze tento kamos zmizol bez stopy,asi odisiel do zahranicia a zanechal dlhy,ktore teraz exekutori vymahaju od mojho priatela a jeho kamarata.Chcu mu siahnut na vyplatu a to by musel 5rokov zit len z minima a pritom zaraba dobre.Da sa stym nieco spravit.poradte prosim.Dakujem

evasa

Dakujem za rady,lost to je dobrí napad dat ho na facebook,za pokus to stojí...je to hrozne ze niektorí coho su schopny,a nicia zivoty viacerím rodinam.

Deee

teraz je uz podla mna neskoro cokolvek riesit....nikdy by som nesla nikomu rucit...poucili sme sa v praci, ked sme davcali ludom tovar na faktury...ked vam niekto visi pol miliona v starej mene a este sa vam smeje do oci, lebo nic nie je napisane na neho a nie je mu co zobrat tak je vam od bezmocnosti do placu...pritom si zije v prepychu z penazi dalsich, ktorych oklamal...

lost

milli11, pekny citata ano je pravdivy...

mozno su ti ludia "v uzkych" alebo proste chcu len jednoducho "prezit" a tak nas musia zradit :D

hold, kazdy chceme len prezit....

líštička

Ja som tiež nešla ručiť synovcovi - je odo mňa len o dva roky mladší :). Jemu osobne by to až tak nevadilo (dokonca som mala pocit, že mu je to veľmi trápne ma o to žiadať), ale jeho žena ma ohovára, kade chodí, že sa s priateľom topíme v peniazoch a nepomôžeme. Pritom bola dva roky nezamestnaná a ani sa nesnažila nájsť si robotu, chodila so svojimi sestrami na drinky a nákupy a platil to môj synovec. Áno, priznám sa, že zarábame celkom dobre, ale plánujeme spoločnú budúcnosť, budúci rok svadbu a potom ak sa zadarí, aj dieťatko (alebo aj dve). A keď zostanem na materskej a akurát vtedy oni prestanú splácať, čo potom? Ja musím myslieť predovšetkým na budúcnosť mojej rodiny a nie cudzej.

milli11

Pre mariaa, ja som tiez pocula o takych pripadoch a preto som si povedala, ze v zivote nebudem za nikoho rucit, ani za nikoho nezoberiem pozicku, hoci by to bola ta najblizsia rodina alebo najlepsia kamoska. Niekde som citala nejaky postreh, citujem. "Vsetci su schopni vsetkeho." A podla toho sa riadim cely zivot. Urobila si dobre, ktovie, ako by to dopadlo.

[zruseny12]

LOST ma pravdu,netreba miesat tieto veci do vztahov-/ale bohuzial je taka doba,ze niekedy sa to musi/
...ja som tak prisla o dva kamosky...jedna chcela aby som si zobrala na jej meno nejaku vec na splatky-KED SOM TO ODMIETLA-BOLO PO KAMARATSTVE.../nepochopila,ze to neslo/
...a druha kamoska,chcela zasa aby som zobrala na seba pozicku pre nu...a ked som sa jej spytala,preco nezoberie na seba pozicku jej manzel a ze by mohol rucit domom co ma...tak odpovedala-ZE NECHCE...tak jej vlastny manzel nechcel zobrat pre svoju vlastnu rodinu pozicku a ja som mala zobrat...
A VERIM TOMU,ZE BY SOM BOLA ZLE DOPADLA,KED SA ZACHOVALI AKO SA ZACHOVALI...
jednej s tych kamosiek som dala decku izbu pre deti zadarmo v hodnote 12000sk...a aj tak si zacala dovolovat-hadzat na mna spinu atd.
ZA DOBROTU NA ZEBROTU...
DNESNEJ DOBE SI CLOVEK MUSI PORIADNE ROZMYSLIET KOMU MOZE VERIT...

lost

Ak sa jedna o vysoku sumu, mozno by sa oplatilo investovat do sukromneho detektiva? nech toho bastarda najdu..
alebo..
nejak ho dat na sud nech si ho hlada aj policia (uverovy podvod)..
to by musela byt naozaj pekna suma, ak by si dal tu namahu sa skovat, len tak zmiznut stoji dooost penazi..
alebo to bol sofistikovany podvod a nie ste jedine obete...
hod jeho meno a tento pribeh na facebook.
je to predsa najvacsia socialna siet :)
ak je dostatocne nepozorny, mozno ho niekto najde.. fotky+info+info+info..

GiovanniX

zial nic sa neda robit,jeho rodina s tym nic nema spolocne.Ak nesplaca dlznik,tak hned potom rucitelov vyhladaju,ak nesplacaju rucitelia,exekucia sa "zastavi" a caka sa aj do smrti dlznika-rucitelov,aby zaplatili dlzobu,exekutor vzdy kontroluje majetok dlznikov,aby mal co zhabat.Priatel ho moze udat na sud,ale ked je nezvestny,alebo nie je schopny splacat pozicku,tak to je zbytocne a taktiez,ze uvidite od neho peniaze dakedy...