Priatelove zuby

Príspevok v téme: Priatelove zuby
slzicka

Ahojte, mam taky problem. S priatelom sme spolu uz tri roky, ked sme zacali spolu chodit jeho ustna hygiena bola biedna, casom sa mi podarilo naucit ho o zuby sa starat. Co ma vsak trapi je, ze k zubarovi sa chodit boji, on tusim bol u neho naposledy na strednej ak nie na zakladnej, teraz ma 28 rokov. Ja chodim na pravidelne prehliadky, pre mna su pekne zuby nieco ciste. Priatela velmi lubim, vo vsetkom si rozumieme, ale predsa len ta pritazlivost a bozkavanie, to sa po case strati. Jeho rodicia maju chrup v katastrofalnom stave, jeho strach zo zubara pochadza prave od matky. Neviem co mam robit, velmi mi to prekaza. On sa vzdy rozculi ked zacnem tuto temu. Viem, ze sa daju robit zubarske ukony aj v anestezii, neviem, ci by sa mi podarilo ho na to prehovorit, ale bojim sa, ze ked sa to neda do poriadku,prestane ma uplne pritahovat a skonci to velmi zle:( Neviete niekto pripadnu cenu takehoto zakroku?

slzicka

Wow-mas pravdu:(( Je to padavka v tomto. A s tym respektovanim ma, on je strasne tvrdohlavy, v mnohych veciach si neda povedat a nakoniec sa popali. Ani ja ho neviem pochopit, tiez sa bojim zubara, ale toto je na mna moc. Urcite to budem riesit, vie, ze mi to vadi, tak budem cakat ako to mieni vyriesit. Aj som mu povedala, aby si na nete nasiel o tom diskusie, aj o metodach zubarov, su rozny zubari a maju rozne pristupy k ludom, aj k tym co maju strach.

Wow

Ved ten ta vobec nerespektuje! Nechapem ako s nim mozes este chodit. Miliony ludi chodi k zubarovi, tak co je to za chlapa? Padavka! Keby sa bol o zuby staral a cisil, tak ich takto nemusel mat doje..ne.
Este Raz - Cudujem sa Ti!!!!

florianik

slzicka podstrc mu tento clanok :)

www. diva. sk/zdravie/starostlivost-a-prevencia/dokladna-zubna-hygiena-zabranuje-infarktu/?utm_source=pokec&utm_medium=miestnost&utm_campaign=magazin

(dala som pred tam dve medzery, snad to tu zobrazi)

GiovanniX

slzicka-toto forum je normalne,kde sa dozvies vela veci o chorobach a aj o vsetkom inom,mne sa tu paci,pochvala administratorom fora,ze taketo daco tu existuje :)
neviem sice kolko mas rokov,ako vazne to myslite spolu,ale podla mna ked je rozumny,tak pojde k zubarovy a ked nema peniaze,tak nech si naspori ked pracuje,alebo pozicia od dakoho ak to je extra surny pripad,urcite kebyze vidis snahu,ze chce svoje zuby riesit,tak len zato by si sa s nim nerozisla...ale ked nema snahu tak je to tazke,ale tak prajem ti vela stastia s nim,hadam sa ti podari ho prehovorit,vsak na koho ineho by mal pocuvat,ak nie na teba.

slzicka

KOnecne sa mi ozvali aj normalni ludia-dakujem vam!!! Prvy krat som napisala na toto forum a tu ma hned obvinili z reklamy a co ja viem z coho, normalne som ostala v soku!! Ako sekta mi to tu pripadalo.. Zdrave Zuby-je to nejaky divny clovek, bohvie o co mu ide.
Ani ja nemam zuby 100percentne, ale staram sa o ne, su zaplombovane ako aj GiovanniX pises ty, ale nesmrdi mi z ust, ked tak rano :)) Ale zanedbany chrup-hroza:( Uz vcera som s nim mala rozhovor o zuboch, on sa urazil, a ze sa fakt boji, ani prachy na zubara nema:( Tuto diskusiu mu radsej neukazem, aj ked je mozne, ze nas vztah nedopadne dobre ale to aj kvoli inym veciam, nie len kvoli zubom:(

zubkyyyy

Giovannix

ja si myslím že rontgenový snímok zubov nie je žiadna intímna vec. Mne by nevadilo aj keby môj rontgenový snímok mojich zubov videl každý asi tolko. A radu si veľmi rada vypočujem.

Len toľko som chcela